شبکه‌های اجتماعی

بلند ترین آسمان خراش های دنیا در سال ۲۰۱۸ را اینجا ببینید!

بلند ترین آسمان خراش های دنیا

امروز در نت نوشت نگاهی خواهیم داشت به چند مورد از جالب ترین آسمان خراش های دنیا . بنابراین اگر موضوع آسمان خراش‌ها برایتان موضوعی جالب است این نوشتار را از دست ندهید.

۷+

آسمان خراش‌ها در دهه‌های اخیر، بسیار بلندتر، زیباتر، گران‌قیمت‌‌تر و پیشرفته‌تر شده‌اند. در سرتاسر جهان آسمان خراش‌هایی جالب توجه از زمین سربرآورده‌اند که بد نیست مروری بر بلندترین و جالب‌ترین‌های آن‌ها داشته باشیم. امروز در نت نوشت نگاهی خواهیم داشت به چند مورد از بلند ترین آسمان خراش های دنیا . بنابراین اگر موضوع آسمان خراش‌ها برایتان موضوعی جالب است این نوشتار در ارتباط با بلند ترین آسمان خراش های دنیا را از دست ندهید.

بلند ترین آسمان خراش های دنیا

۱- برج F & F ؛ برجی پیچ در پیچ در کشور پاناما

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

برج انقلاب در پاناما

برج F & F، که در اصل از آن با عنوان برج انقلاب یاد می‌کنند، از جمله جالب ترین برج های جهان است که در کشور پاناما قرار دارد. این برج به مانند یک پیچک می‌چرخد. از آن جا که هر طبقه پیچشی مجزا دارد، لذا هر طبقه از ۴ بالکن برخوردار است. گفتنی است که برج انقلاب پاناما ۵۲ طبقه دارد.

بیشتر بخوانید: ۳۰ باور علمی غلط و رایج که بیش از بقیه در گوگل سرچ می شوند!

۲- برج العرب ؛ بادبانی که ساحل را نمی‌پوشاند

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

برج العرب در امارات

برج العرب یکی از مشهورترین برج‌های جهان و بسیاری هم آن را از بلند ترین آسمان خراش های دنیا می دانند که در جزیره‌ای مصنوعی در دبی ساخته شده است. یکی از عوامل شهرت این برج اماراتی، ظاهر آن است. گفته می‌شود طراحی بادبان‌مانندِ این برج به دلیل آن است که سایه‌ی این برج روی ساحل نیفتد. جالب آن که در بالای این برج یک فرودگاه هلیکوپتر برای فرودِ هلیکوپتر وجود دارد که به جذابیت‌های این برج افزوده است. نکته‌ی جالب دیگری که در ارتباط با برج العرب به عنوان یکی از بلندترین آسمان خراش های دنیا وجود دارد این است که یکی از رستوران‌های موجود در این برج در زیر دریا بوده و از دیوارهایی با جنس شیشه‌ی اکریلیک ضخیم برخوردار است تا این چنین فشار آب موجب شکستگی دیوار نشود.

بیشتر بخوانید: آیا سکه های رایج در ایران ارزش ذوب کردن دارند ؟

۳- هتل Marina Bay Sands سنگاپور ؛ بزرگ‌ترین استخر بی نهایت جهان

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

هتل Marina Bay Sands در سنگاپور

Marina Bay Sands در سنگاپور، هتلی ۵ ستاره با ۵۷ طبقه است. این هتل از سه پایه برخوردار بوده که در بالای این سه پایه یک تراس زیبا وجود دارد. ضمناً Marina Bay Sands دارای بزرگ‌ترین استخر بی نهایت جهان است. در داخل این هتل، امکانات متعددی وجود دارد که همگی موجب شده‌اند که این هتلِ موجود در سنگاپور یکی از مشهورترین هتل‌های جهان شود.

بیشتر بخوانید: کم ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

۴- برج Turning Torso سوئد ؛ برجی پیچشی با ارتفاع ۱۹۰ متر

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

برج Turning Torso سوئد

هنگامی که این برج به عنوان یکی از بلند ترین آسمان خراش های دنیا در آگوست ۲۰۰۵ ساخته شد، تبدیل به بلندترین ساختمان موجود در کشور سوئد گردید. این ساختمان از ۹ قطعه‌ی ۵ طبقه بر روی هم ساخته شده که هر یک از این قطعات ۹۰ درجه به نسبت قطعه‌ی زیرین می‌چرخد و این امر موجب ایجادِ یک توهم نوری می‌شود. این ۹ قطعه که ساختمان را نگه می‌دارند به وسیله‌ی اسکلت فولادی به یک دیگر متصل هستند.

بیشتر بخوانید: سوپرمون Super moon یا ابَر ماه چیست؟

۵- برج Evolution روسیه ؛ برجی به مانند یک مولکول DNA

بلندترین آسمان خراش های دنیا

برج Evolution در روسیه

برج Evolution روسیه یکی از بلند ترین آسمان خراش های دنیا است. هر طبقه‌ی این ساختمان، ۳ درجه چرخش دارد و در کل ساختمان حدود ۱۳۵ درجه می‎چرخد. جالب آن که هنگامی که در سال ۲۰۰۴ این برج ساخته شد، ظاهر آن که شباهت زیادی به DNA دارد بیش از همه چیز جلب توجه می‌کرد.

بیشتر بخوانید: آسان ترین کشور برای مهاجرت ، با شرایط مهاجرت به این ۱۰ کشور آشنا شوید!

۶- برج مرکز پادشاهی در عربستان ؛ برج المملکه

بلندترین آسمان خراش های دنیا

برج مرکز پادشاهی در عربستان

برج مرکز پادشاهی عربستان یا برج المملکه یکی از بلند ترین آسمان خراش های دنیا و از جمله مراکز خرید شهر ریاض در کشور عربستان است. نوک این برج طراحی مدوری دارد و افزون بر این، این برج از بلندترین مسجد جهان برخوردار است. مسجدی که در برج المملکه وجود دارد در طبقه‌ی هفتاد و هفتم واقع شده است. گفتنی است که ساخت این برج در ریاضِ عربستان را یک شرکت آمریکایی انجام داده است.

بیشتر بخوانید: رازهای ناگفته جهان از دیدنی ترین مکان‌های دنیا که کمتر کسی از آنها خبر دارد!

۷- برج Umeda Sky ژاپن ؛ برجی شیشه‌ای تداعی‌کننده‌ی حالت پرواز

بلندترین آسمان خراش های دنیا

برج Umeda Sky در ژاپن

برج اومدا در واقع دو برج است که در قسمت فوقانی به وسیله‌ی یک رصدخانه‌ی شناور به یکدیگر متصل می‌شوند.

۸- برج Torre Telefónica شیلی ؛ برجی مانند یک گوشی موبایل

بلندترین آسمان خراش های دنیا

برج Torre Telefónica در شیلی

این برج در شهر سانتیاگوی کشور شیلی وجود دارد. کار ساخت این برج مربوط به سال ۱۹۹۳ است و به این ترتیب آن را می‌توان قدیمی‌ترین برج فهرست بلند ترین آسمان خراش های دنیا تا بدین جای کار دانست. این برج، چنان که در تصویر می‌بینید، ظاهری مانند یک تلفن همراه دارد و این به سبب آن است که برج Torre Telefónica در اختیار شرکت مخابرات Movistar قرار دارد.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین واقعیت، فرضیه، نظریه و قانون در علم چیست؟

۹- آسمان خراش آنتیلیا  در هند ؛ یک خانه‌ی شخصی ۲۷ طبقه‌ای

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

آسمان خراش آنتیلیا در هند

موکش آمبانی از ابر میلیاردرهای جهان بوده و ساختمان آنتیلیا، که از ۲۷ طبقه برخوردار است، خانه‌ی شخصی این میلیاردر هندی است.  این ساختمان در بالای خط افقی شهر و در ارتفاع ۵۵۰ فوتی قرار دارد. جالب است بدانید که آنتیلیا به عنوان یکی از جالب ترین و بلند ترین آسمان خراش های دنیا از ۹ آسانسور برخوردار بوده و قسمت‌های پایینی ساختمان که مخصوص پارکینگ است می‌تواند ۱۶۸ خودرو را در خود جای دهد.

این ساختمان به عنوان یکی از جالب ترین و بلند ترین آسمان خراش های دنیا از یک سالن تئاتر ۵۰ صندلی و استخر و سونا برخوردار است و همچنین ۶۰۰ نفر در آن کار می‌کنند. در آخر گفتنی است که پشت بام این ساختمان علاوه بر آن که یک ویوی عالی از شهر بمبئی دارد، از ۳ فرودگاه هلیکوپتر برخوردار است.

بیشتر بخوانید: کرم های ۴۰،۰۰۰ ساله معروف، قدیمی ترین ارگانیسم هایی که به زندگی برمی گردند نیستند!

۱۰- Raffles City در چین ؛ معماری جالب و البته عجیب و غریب

بلندترین آسمان خراش های دنیا

Raffles City در چین

Raffles City شامل هشت آسمان خراش به صورت عمودی و یک آسمان خراش به صورت افقی در شهر شانگهای چین است. ایده‌ی ساخت این آسمانخراش‎ها در سال ۲۰۱۱ داده شده و تا کنون ۶ مورد از آن‌ها ساخته شده است. ساختمان افقی که مانند یک لوله است، ۱۰۰۰ فوت (۳۰۴ متر) بوده و شامل استخر، خرده‌فورشی و سایر امکانات رفاهی است.

۱۱- برج عروس خلیج عراق ؛ برجی ۲۳۰ طبقه‌ای

بلندترین آسمان خراش های دنیا

برج عروس خلیج در عراق

برج عروس خلیج به عنوان یکی از جالب ترین و بلند ترین آسمان خراش های دنیا در شهر بصره‌ی کشور عراق قرار دارد. گفته می‌شود قرار است این برج بلندترین آسمان خراش دنیا شود، اما آن گونه که معماران این برج می‌گویند گویا هدف اصلی آن‌ها این نیست که رکورد بلندترین برج دنیا را بزنند. در عوض، معماران، که از شرکت عراقی انگلیسی AMBS هستند، قصد دارند که یک شهر عمودی متشکل از ۴ برج متصل که بتواند از مدرسه، کلینیک، هتل، اداره و موارد این قبیل برخوردار باشد ایجاد کنند. ضمناً قرار است یک سایه بان بزرگ بر روی قسمتی از پایه‌های برج ساخته شود.

بیشتر بخوانید: با ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

۱۲- برج ۵۱ طبقه‌ای گیاهی در سنگاپور

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

برج ۵۱ طبقه‌ای گیاهی در سنگاپور

 

در سنگاپور، چه در دفاتر اداری و چه در کارخانه‌ها، هدف این است که کارکنان با رضایت و شادی به کار خود ادامه دهند. در همین راستا، به تازگی برجی در سنگاپور ساخته شده که ظاهری گیاهی دارد و در درون آن نیز از باغچه‌ها و گیاهان زیادی برای بهبود روحیه‌ی کارکنان استفاده شده است.

برخی از برج‌های آینده که باید در لیست بلند ترین آسمان خراش های دنیا حاضر باشند!

بدیهی است که در آینده برج‌های زیادی ساخته خواهد شد. اما در حال حاضر، برخی از بهترین معماران جهان، طراحی‌های متعددی را به سرمایه گذاران ارائه داده‌اند. برخی از این طراحی‌ها بسیار جالب و البته عجیب هستند که بهتر است در ادامه به ۲ مورد از آن‌ها اشاره داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: تاریخچه کفش پاشنه بلند , مردان ایرانی کفش پاشنه بلند را به مردان اروپایی معرفی کردند!

۱- برج U شکل در نیویورک ؛ اوج خلاقیت در طراحی

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

برج U شکل در نیویورک

معمار یونانی، ایونیس ایکونومو، قصد دارد یک برج به شکل U در نیویورکِ آمریکا ایجاد کند تا این برج نیز به فهرست جالب ترین آسمان خراش های دنیا اضافه شود. گویا او طراحی خود را برای افراد مورد نظرش ارسال کرده و منتظر دریافت پاسخ مثبت جهت سرمایه گذاری است. این برج، با نام «خم بزرگ»، قرار است طولی ۴۰۰۰ فوتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تاریخچه بحث برانگیز جایزه نوبل

۲- Sky Mile Tower در توکیو ؛ بلندترین برج جهان در آینده

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

Sky Mile Tower در توکیو

این برج اگر ساخته شود، دو برابر بلندتر از بلند ترین آسمان خراش دنیا در حال حاضر خواهد بود. طرح این ساختمان در سال ۲۰۱۶ ارائه شده و در صورتی که ساخته شود از ۴۲۰ طبقه برخوردار خواهد شد. این برج قرار است مورد استفاده‌ی مسکونی قرار گیرد و در صورت ساخت، حدود ۵۵ هزار نفر در آن ساکن خواهند گردید.

 

۳- برج Skyshelter.zip  ؛ آسمان خراشی قابل انعطاف

بلندترین آسمان خراش های دنیا

برج Skyshelter.zip

در مسابقه‌ی طراحی eVolo چند معمار لهستانی برای طراحی Skyshelter.zip برنده‌ی جایزه شدند. Skyshelter.zip یک برج سبک است که می‌تواند به وسیله‌ی هلی کوپتر به محل برسد. جالب آن که برای استفاده از این برج نیازی به ساخت و ساز نیست و صرفاً در چند دقیقه قابل استفاده است. البته در حال حاضر، هیچ برنامه و زمان مشخصی برای ساخت این برج سبک وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: به بهانه سالگرد خودکشی هیتلر ، با زوایای پنهان تاریخ جنگ جهانی دوم آشنا شوید!

۴- برج در درختان سکویا

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

برج در درختان سکویا

چهار معمار کره‌ای اعتقاد دارند که درختان سکویای بومی سیرا نوادا در کالیفرنیا، مکانی مناسب برای ساخت آسمان خراش هستند. بر اساس طرح این معماران، هر طبقه از برج‌ها به تدریج ساخته می‌شود و آسمان خراش‌ها محل‌هایی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی، گالری، آزمایشگاه‌ و … مناسب هستند. گفتنی است که در حال حاضر برنامه‌ی مشخصی برای ساخت برج در درختان سکویا وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: تاریخچه سس کچاپ ، داستانی جالب که تا به حال نشنیده اید

۵- برج آویزان!

جالب ترین آسمان خراش های دنیا

برج آویزان

تصویر این برج نشان می‌دهد که بعضی از معمارها تا به چه اندازه خلاق، باهوش و کاربلد هستند که می‌توانند طراحی چنین برج‌هایی را انجام دهند و مهم‌تر این که آن‌ها را در عمل نیز پیاده سازند. برج Analemma توسط پنل‌های خورشیدی نیرو می‌گیرد و به طور مداوم در معرض نور خورشید خواهد بود. البته گویا، همانطور که شما می‌توانید تصور کنید، ساخت چنین برجی در عمل غیرممکن است.

منبع مورد استفاده:

businessinsider

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    شهریار باغ چی

    ۹ آذر ۱۳۹۷ at ۱۸:۳۷

    یا مطالعه مطلب شما درباره بلند ترین آسمان خراش های دنیا در سال ۲۰۱۸ را اینجا ببینید! اطلاعات کافی از برج های جهان بدست اوردم .ممنون از سایت خوبتون

    ۱+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا