گوناگون

ارزشمندترین برند های جهان در سال ۲۰۱۸ : آمازون، اپل و گوگل را پشت سر گذاشت!

ارزشمندترین برند های جهان

با ارزشمندترین برند های جهان در سال ۲۰۱۸ آشنا شوید: آمازون، اپل و گوگل را پشت سر گذاشت! Finance، یک شرکت مشاوره برای برند های تجاری است که به تازگی رتبه بندی خود را از ارزشمندترین برند های جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد.

۱+

Finance، یک شرکت مشاوره برای برند های تجاری است که به تازگی رتبه بندی خود را از ارزشمندترین برند های جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد. این شرکت با بررسی دقیق عملکرد کسب و کار را جهت ارزش گذاری برند های تجاری به کار می بندد.

ارزشمندترین برند های جهان در سال ۲۰۱۸

طبق این لیست ارزشمندترین برند های جهان آمازون در سال جاری جایگاه برتر را کسب کرده و به طور کلی در این لیست شرکت های فن آوری در صدر قررا داشته و اپل، گوگل و فیس بوک در بالای لیست جا خوش کرده اند.

طبق لیست ارزشمندترین برند های جهان Finance، آمازون به طور رسمی با گرفتن جایگاه اپل، عنوان با ارزش ترین برند در جهان را کسب کرده است. رتبه بندی ۵۰۰ شرکتی ارائه شده نشان می دهد که تا چه حد شرکت های وابسته به فناوری در حال رشد هستند، این لیست تشکیل شده از شرکت های تکنولوژی حسابداری ، مخابرات، خرده فروشی و خودرو است. در واقع، اکثر ۱۰ شرکت برتر با ارزش فعالان بخش فناوری هستند.

بیشتر بخوانید: آمازون چقدر بزرگ است؟ ۷ نکته جالب که عظمت و بزرگی آمازون را به تصویر می‌کشد!

بر اساس رتبه بندی شرکت ها، این لیست را میتوانیم لیست ارزشمندترین برند های جهان دانست:

ICBC

تامسون رویترز
ارزش برند: ۵۹٫۲ میلیارد دلار

تغییر درصد در سال گذشته: + ۲۴٪

رتبه سال گذشته: ۱۰

با ICBC (بانک صنعتی و تجاری چین) که رتبه ی ۱۰هم از با ارزش ترین برند های جهان را به خود اختصاص دادهاست، از سال ۲۰۰۸، سهم چین در ارزش برند جهانی از ۳ درصد به ۱۵ درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید: ۵ کتاب مورد علاقه بیل گیتس در سال ۲۰۱۷

icbc

Walmart

ارزش مارک: ۶۱٫۵ میلیارد دلار

تغییر درصد در سال گذشته: -۱٪

رتبه سال گذشته: ۸

با بسته شدن بیش از ۶۰ فروشگاه این برند، Walmart در مقایسه با سال ۲۰۱۷ جاییگاه خود را  از دست می دهد و آینده ای نامعلوم برای این نام تجاری در سال ۲۰۱۸ آغاز شده است.

۹. Walmart

ورایزون

کریس هوندروس / گتی ایماژ
ارزش برند: ۶۲٫۸ میلیارد دلار

تغییر درصد در سال گذشته: ۷

رتبه سال گذشته: -۵٪

ارزش ورایزون در مقایسه با سال گذشته ۵ درصد کاهش یافته است و بخش بزرگی از آن به این دلیل است که مشتریان این شرکت به شرکت های کوچک مانند T-Mobile رفته اند.

بیشتر بخوانید: کتابهای برتر سال ۲۰۱۶ به انتخاب آمازون را بشناسید!

۸-verizon

مایکروسافت

مارک متوسک / Insider کسب و کار
ارزش برند: ۸۱٫۲ میلیارد دلار

تغییر درصد از سال گذشته: + ۶٪

رتبه سال گذشته: ۵

مایکروسافت در سال ۲۰۱۸ شروع خوبی داشته است، و این شروع خوب به دلیل سرویس ابری آن که پس از آمازون در رتبه دوم این خدمت قرار میگیرد. با این وجود هنوز هم برند ارزشمندتری نسبت به رقبای برتر مانند اپل و گوگل است.

بیشتر بخوانید: نگاهی به زندگی بیل گیتس ؛ کسی که عاشق چیزبرگر است و هر شب ظرف­‌ها را می‌­شوید..

۷-microsoft

AT&T

تامسون رویترز
ارزش برند: ۸۲٫۴ میلیارد دلار

تغییر درصد در سال گذشته: -۵٪

رتبه سال گذشته: ۴

مانند ورایزون، AT & T نیز با  ۵٪ کاهش ارزش رو به رو شده است و برای مقابله با این کاهش ارزش در حال گسترش بخش سرگرمی خود است.

۶-att

فیس بوک

پل ساکوما / AP
ارزش برند: ۸۹٫۷ میلیارد دلار

تغییر درصد در سال گذشته: + ۴۵٪

رتبه سال گذشته: ۹

فیس بوک از سال گذشته ۴۵ درصد افزایش ارزش برند داشته است، و در ۹ مارس در فهرست مارک های با ارزش قرار گرفته است. طبق گزارش، این برند از تسلط بر محتوای دیجیتال بهره می برد.

بیشتر بخوانید: پولدارترین فرد دنیا همچنان بیل گیتس است؛ جف بزوس از آمازون در رده دوم قرار دارد!

۵-facebook

سامسونگ

تامسون رویترز
ارزش برند: ۹۲٫۳ میلیارد دلار

تغییر درصد در سال گذشته: + ۳۹٪

رتبه سال گذشته: ۶

سامسونگ در سال گذشته جایگاه شماره ۶ را در اختیار داشت و با صعود به سمت یکی از قوی ترین شرکت های فن آوری در جهان تبدیل شده است. سامسونگ در کنار گوشی های Galaxy ، تلویزیون، لوازم خانگی، امنیت خانه و غیره را ارائه می دهد.

۴-samsung

گوگل

Avery Hartmans / Insider کسب و کار
ارزش مارک: ۱۲۰٫۹ میلیارد دلار

تغییر درصد از سال گذشته: + ۱۰٪

رتبه سال گذشته: ۱

با وجود عملکرد بهتر نسیت به سال گذشته و با در نظر گرفتن انتظارات در سال ۲۰۱۷، جایگاه گوگل از رتبه  ۱ به رتبه ۳ کاهش یافته است. ولی گوگل در تلاش است تا این نام تجاری را به رتبه ۱ برساند، هرچند گوگل برترین جستوجو گر است ولی این افت رتبه به دلیل این است که گوگل انرژی زیادی در بخش های دیگر متمرکز نمی کند.

۳-google

اپل

تامسون رویترز
ارزش برند: ۱۴۶٫۳ میلیارد دلار

تغییر درصد از سال گذشته: + ۳۷٪

رتبه سال گذشته: ۲

با وجود از کاهش ۲۷ درصدی در سال ۲۰۱۷ اپل از رتبه دوم  در برابر ارزش برند خود دفاع می کند. تقریبا دو سوم از درآمد اپل از آیفون است، و این امر برای فروش تلفن های موبایل ضروری است اگر تمرکز اپل بخواهد بر روی ایفون قرار گیرداین روند ادامه پیدا نخواهد کرد.

۲-apple

آمازون

دیوید رایدر / استریگر / گتی ایماژ
ارزش برند: ۱۵۰٫۸ میلیارد دلار

تغییر درصد در سال گذشته: + ۴۲٪

رتبه سال گذشته: ۳

آمازون با افزایش ۴۷٪ از ارزش خود در ۲۰۱۷ ، بزرگترین تجارت آنلاین با سرمایه و درآمد بالا در بازار است. آمازون فراتر از یک خرده فروش آنلاین، ساختار ابری و الکترونیک را تولید می کند و در جریان موسیقی و ویدئو حضور دارد. علاوه بر این، در سال ۲۰۱۷،آمازون با جمع آوری ۱۳٫۷ میلیارد دلار از فروش غذا توانست به قلمرو فیزیکی نیز وارد شود.

۱-amazon

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا