دانستنی‌های سلامتی

تمام راه های طبیعی از بین بردن مورچه ها

راه های طبیعی از بین بردن مورچه ها در خانه

حذف یا کشتن مورچه ها شاید تیتر جالبی نباشد اما اگر دقت کنید متوجه این امر غریزی خواهید شد که سایر جانداران هم تمایلی به حضور سایر حیوانات و جانداران در محیط زندگی خود ندارند، چه برسد به انسان. در این مطلب با نت نوشت همراه باشید تا با هم راه های طبیعی از بین بردن مورچه ها را بررسی کنیم.

۳+

مورچه ها موجوداتی هستند که خواه ناخواه در جای‌جای زندگی روزمره و هر گوشه و کناری آنها را دیده ایم و احتمالا خیلی از اوقات به فکر از بین بردن مورچه ها هم افتاده ایم. حذف این موجودات شاید تیتر جالبی نباشد اما اگر دقت کنید متوجه این امر غریزی خواهید شد که سایر جانداران هم تمایلی به حضور سایر حیوانات و جانداران در محیط زندگی خود ندارند، چه برسد به انسان. در این مطلب با نت نوشت همراه باشید تا با هم راه های طبیعی از بین بردن مورچه ها را بررسی کنیم.

راه های طبیعی برای از بین بردن مورچه ها

  • شکاف هارا پر کنید.
  • بر روی وسایل درب قرار دهید.
  • پودر دارچین بپاشید.
  • از پودر گل میخک استفاده کنید.
  • از طعمه استفاده کنید.

از راه های طبیعی از بین بردن مورچه ها می توان به قرار دادن و پاشیدن پودر دارچین، گل میخک، فلفل سیاه یا پودر فلفل قرمز در امتداد نقاط ورود و مسیرهای عبور آن ها اشاره کرد.

برای پاک کردن نشانه های شیمیایی که به عنوان یک راهنما برای دیگر مورچه ها عمل می کند آن را با آب و صابون بشویید. از یک طعمه بو دار یا یک پوست پرتقال و اسپری کردن سرکه استفاده کنید و رزین های طبیعی را پای درختان بکارید.

مورچه ها، این حیوانات بی رحم و آزار دهنده، می توانند آشپزخانه شما را به هم بریزند و باعث ناراحتی هایی شوند. یک مورچه به تنهایی بر روی محتویات شیرین صبحانه شما قرار نمی گیرد در عوض یک ماده شیمیایی از خود به جا می گذارد که باعث می شود تمام دوستانش نیز به طور مستقیم به آشپزخانه بیایند. به همین دلیل است که هنگامی که آن ها شما را پیدا کردند، می توانید  کارهایی انجام دهید تا از شر آنها خلاص شوید. البته بسیاری از دفع کننده ها در بازار برای این کار موجود است ولی اگر شما به دنبال راه حل طبیعی تر بین بردن مورچه ها هستید، نت نوشت را دنبال کنید.

 

مهر و موم کردن با چسب

هر وقت، خطی از مورچه ها را مشاهده کردید که به خانه شما رژه می روند آن را دنبال کنید تا به نقطه ورود آنها برسید. مورچه ها می توانند از طریق شکاف ها و سوراخ های کوچک نیز ورد خانه شما شوند.از چسب برای پر کردن شکاف ها و سوراخ ها استفاده کنید به طوری که همه ترک ها ، سوراخ ها و شکاف های بین چوب های کف ، لوله کشی های داخل دیوار و قاب های پنجره ها را بپوشانید. همچینین به خاطر داشته باشید که هوا  در جریان باشد.

نقل قول: مورچه های کارپنتر مورچه های بزرگی هستند که می توانند سیاه و سفید و قرمز و سیاه سفید هم باشند. آنها می توانند چوب را بخورند و لوله های باریکی در ستون های چوبی ایجاد کنند که باعث می شود استحکام ساختمان کمتر شود و آسیب های ساختاری به خانه شما وارد کنند. برای رسیدگی به این موضوع ممکن است به افراد ماهر نیاز داشته باشید.

 

درب های وسایل خانگی را بگذارید.

مورچه ها به خانه شما می آیند و به دنبال غذا می روند. غذاهایی که دوست دارند را در ظرف هایی با درزگیر قرار دهید و یا از ظرف های در دار آماده استفاده کنید تا مانع از رفتن آنها به داخل شوید.

مطمئن شوید که کانتر شما از ذرات غذا پاک هستند و آن را قبل از اینکه به داخل سطل آشغال پرت کنید، بشویید.

قرار دادن ظرف حیوان خانگی خود در یک کاسه کوچک از آب، باعث می شود مورچه ها به داخل آن نتوانند نفوذ کنند زیرا آن ها نمی توانند شنا کنند . اگر که منبع غذایی را حذف کنید خواهید دید که مورچه ها شما را ترک می کنند و در جای دیگر به دنبال غذا می روند.

 

از آب صابون برای پاک کردن نشانگرهای شیمیایی مورچه ها استفاده کنید.

توسط گزش مورچه ها اذیت می شوید؟ از یک صابون برای پاک کردن مسیر حرکت مورچه ها استفاده کنید تا از دعوت کردن دیگر مورچه ها به آن محل جلوگیری کنید.

اگر تعداد بالا بود، شما می توانید آن ها را جارو کنید و در کیسه زباله ای در بسته و محکم قرار دهید و برای پاک کردن نقشه شیمیایی که پشت سرگذاشته اند نیز میتوانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید.

 

پودر دارچین بپاشید.

مطالعات علمی نشان داده است که دارچین می تواند مورچه ها را دفع کند و همچنین آن ها را بکشد. پودر دارچین را در امتداد پنجره ها، کف درب ها و در زیر کابینت ها پخش کنید اگر که توسط آن ها اذیت می شوید شما همچنین می توانید دارچین را در محلی قرار دهید که مورچه آن را پیدا می کند.

 

از پودر میخک استفاده کنید.

گل میخک یکی از سلاح های قوی برای از بین بردن مورچه ها است . روغن گل میخک حاوی اژنول، اگزول استات و همچنین بتا کاریوفیلین است که برای مورچه ها سمی است . یک مطالعه در مورد مورچه های قرمز نشان داد که پودر گل میخک در طی ۳ ساعت قادر به دفع ۹۹% مورچه ها شده بود

 

خاک دیاتومیت را به شکاف و سوراخ بمالید.

خاک دیاتومیت از فسیل های دریایی خرد شده است که پوشش خارجی یا پوست مورچه ها را خراش می دهد .این کار باعث از دست دادن آب بدن آنها و از بین رفتن آنها می شود. این پودر را به سوراخ ها و شکاف هایی که مورچه برای رفت و آمد استفاده می کند، اعمال کنید. خاک دیاتومیت تاریخ انقضا ندارد و تا زمانی که خشک است کار می کند.

لازم به ذکر است این ماده برای حیوانات دیگر سمی نیست.

 

رزین های آدامس طبیعی را در اطراف پایه های درختان قرار دهید.

اگر باغ شما توسط مورچه ها احاطه شده باشد شما آنها را در گیاهان و درختان پیدا می کنید، ممکن است آنها توسط شهد میوه رسیده و یا عسل که در این درخت وجود دارد، به آن ناحیه کشیده شده باشند.

پوشاندن پایه درختان به وسیله رزین که در فروشگاه ها وجود دارد می تواند مانع از بالا رفتن آنها از درخت شود زیرا آنها نمی توانند از جای چسبناک عبور کنند.

اگر گیاه حساس تر و جوان تر دارید مطمئن شوید تا پایه آن را به وسیله پارچه و کاغذ بسته بندی کنید و از رزین آدامس برای جلوگیری از آسیب دیدن گیاهان خود استفاده کنید.

اگر در خانه گلدان برای گل داشتید سعی کنید پای گل ها نیز به عنوان مانع بریزید.

 

ایجاد طعمه بوراکس

بوراکس در کشتن مورچه ها بسیار موثر است .نصف فنجان شکر را به ۲ فنجان آب جوش اضافه کنید .تا باهم حل شوند. محلول به دست آمده را به یک کاسه منتقل کنید. گلوله های پنبه ای را در آن مایع خیس کنید و آن را درمسیر حرکت مورچه ها قرار دهید.

اگر توپ های پنبه ای شیرینی شما کار نکند سعی کنید کمی روغن گیاهی به آنها اضافه کنید. زیرا برخی از مورچه ها چربی را به شکر ترجیح می دهند.

وقتی که این توپ ها خشک شدند، مورچه ها را به طرز جادویی از خانه بیرون می کشند.

به یاد داشته باشید ممکن است به بیش از یک طعمه نیاز داشته باشید و ممکن است چند هفته طول بکشد تا این موجودات را از بین ببرید، پس صبور باشید.

 

فلفل سیاه یا فلفل قرمز را بپاشید.

مانند دارچین، فلفل سیاه و فلفل قرمز نیز می تواند مورچه ها را دفع کند. در نقاط ورودی و مسیرهای آنها از این  ۲ ماده بپاشید.

اگر شما باید یکی از این مواد را انتخاب کنید فلفل قرمز را انتخاب کنید . تحقیقات نشان داده است که فلفل قرمز در کشتار و دفع مورچه ها موثرتر از فلفل سیاه است. ولی هنگام حمل باید مراقب باشید آن را تنفس نکنید.

 

آیا مورچه ها به ذخیره سازی مواد غذایی خود دسترسی دارند؟

اگر این آفات باعث خراب شدن کیسه های آرد یا مخلوط کیک شما شود ، مقداری برگ سرخ به آن اضافه کنید ممکن است این کار مقداری از آن محافظت کند.

شما همچینین می توانید چند برگ درون آشپرخانه خود یا صندوق قرار دهید. اگرچه در مورد بازدارندگی برگ سرخ در مقابل مورچه ها نحقیقات زیادی وجود ندارد اما تاریخچه ای طولانی از استفاده که به نطر موثر می آید، وجود دارد. آنها برای استفاده در اطراف غذا امن هستند و ترکیبات غیر سمی به حساب می آیند.

 

اسپری کردن پوست پرتفال و سرکه

پوست پرتقال حاوی ترکیباتی به نام l-limonene است که از پوشش محافظتی  سیستم تنفسی مورچه ها عبور می کند و باعث خفگی آنها می شود.

حدود ۶ تا ۷ پوست پرتقال را برای از بین بردن آزار مورچه ها استفاده کنید.

و یک ظرف را از پوست پرتقال پر کنید . آن را درون سرکه سفید فشار دهید و به این وسیله باعث می شوید که اثر پوست پرتقال تا ۱۰ روز بماند. سپس این محلول را درون یک بطری اسپری بریزید. اکنون شما یک ماده ضد مورچه به خوبی محلول های تجاری دیگر دارید.

ممکن است شما بخواهید آن را هنگام استفاده مقداری رقیق کنید. اما بگذارید قدرت محلول اولیه باقی نماند و آن را همانطور روی مسیر حرکت مورچه ها اسپری کنید. بوی پوست پرتقال باعث دور شدن آن ها می شود.

 

 

نویسنده: احسان رستمی

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا