اخبار تکنولوژی

این استارت آپ قرار است اطلاعات مغز شما را به کامپیوتر انتقال دهد!

انتقال اطلاعات به کامپیوتر توسط استارت اپ Netcome

اینکه بتوانیم اطلاعات ذهنمان را بر روی یک کامپیوتر آپلود کنیم ایده ای است که برای مدتی طولانی ذهن بسیاری از افراد را مشغول به خود کرده است. اما یک استارت آپ جدید…

۰

اینکه بتوانیم اطلاعات ذهنمان را بر روی یک کامپیوتر آپلود کنیم ایده ای است که برای مدتی طولانی ذهن بسیاری از افراد را مشغول به خود کرده است. اما یک استارت آپ جدید با کمک شرکت Y Combinator در نظر دارد تا این رویا را واقعیت ببخشد. البته برای تحقق بخشیدن به این رویا یک موضوع وجود دارد و آن هم اینکه شما باید بمیرید تا این امر محقق شود! ضمناً هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از مرگ شما، فرآیند آپلود اطلاعات عملی گردد.

Netcome استارت آپ آمریکایی میباشد که وعده داده است این عمل را انجام دهد و برای این مهم قصد دارد تا اطلاعات مغز را بر روی جزئیات میکروسکوپی که MIT Review آن را “فرآیند مومیایی کردن با تکنولوژی بالا” خوانده است ذخیره کند. این راهکار شامل پروسه ای است که “vitrifixation” یا “حفاظت انجمادی آلدهید تثبیت شده” نیز خوانده میشود.

تیم پشت این پروژه توسط موسسان این شرکت یعنی Michael McCanna و Robert McIntyre که قبلاً جایزه Brain Preservation را برنده شده‌اند رهبری میشود. این دو شخص جایزه ذکر شده را برای گردآوری یک نقشه کامل از اتصالات عصبی مغز یک خرگوش به دست آورده بودند. آنها این عمل را بعداً بر روی مغزهای بزرگتر همچون جسد یک زن سالخورده در ماه فوریه انجام دادند. این اولین عملیات vitrifixation بر روی مغز یک انسان بود.

برای انجام این عمل بر روی مغز شما، باید هزینه ای را به Nectome بپردازید تا پس از مرگتان این کار را انجام دهد. در حال حاضر، با توجه به علاقه مشتریان، این استارت آپ توانسته است سپرده هایی ۱۰۰۰۰ دلاری را از مشتریان به دست آورد. همچنین اگر در این بین، نظر فردی تغییر کند، هزینه پرداخت شده قابل برگشت خواهد بود.

این شرکت هیچ گونه جاودانگی را وعده نمیدهد، اما وبسایت آن تضمین میکند که آپلود ذهن هدف نهایی آنها خواهد بود. اگرچه واضح نیست که این فرآیند توسط Nectome صورت خواهد گرفت یا شرکتی شخص ثالث.

“هدف نهایی ما این است تا از مغز شما به درستی و به اندازه کافی حفاظت کنیم تا تمام خاطرات آن سالم بماند. ما معتقدیم که میتوانیم در قرن حاضر این اطلاعات را دیجیتالی کرده و از آنها جهت بازسازی مجدد آگاهی شما استفاده کنیم.”

تا کنون Netcome یک میلیون دلار بودجه دریافت کرده است. از جمله ۱۲۰ هزار دلار توسط Y Combinator و ۹۶۰ هزار دلار از سوی موسسه ملی سلامت روان ایالات متحده جهت “حفظ و تصویربرداری نانو از مغز.”

آیا افراد بیشتری به سپرده گذاری بر روی این پروژه ترغیب خواهند شد؟ باید منتظر بمانیم و ببینیم که چگونه میشود.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا