1398-02-04
اخبار تکنولوژی

این فونت جدید هوشمند ترکیبی از خط بریل با الفبای لاتین و ژاپنی است

ترکیب بریل با لاتین و ژاپنی

در تلاش برای در دسترس کردن بیشتر خط بریل در رسانه های چاپی (مثل روزنامه) برای افرادی که نابینا هستند و یا دید بسیار کمی دارند، طراحی ژاپنی به نام Kosuke Takahashi در توکیو به یک راه حل جدیدی دست یافته است که این کارکترها را با الفبای انگلیسی و ژاپنی ادغام می کند، بنابراین خط بریل بر روی یک نوشته ی معمولی ظاهر شده و متن مذکور قابل خواندن برای همه می گردد.

در تلاش برای در دسترس کردن بیشتر خط بریل در رسانه های چاپی (مثل روزنامه) برای افرادی که نابینا هستند و یا دید بسیار کمی دارند، طراحی ژاپنی به نام Kosuke Takahashi در توکیو به یک راه حل جدیدی دست یافته است که این کارکترها را با الفبای انگلیسی و ژاپنی ادغام می کند، بنابراین خط بریل بر روی یک نوشته ی معمولی ظاهر شده و متن مذکور قابل خواندن برای همه می گردد. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

اساسا، فونت هایی که در شکل تایپ Braille Neue Takahashi وجود دارد، کاراکترهایی را با معادل بریل (که با علامت های خاصی نقطه گذاری شده اند) بر روی حروف لاتین یا ژاپنی قرار می دهند. بنابراین دیگر لازم نیست که یک متن به طور جدا با خط بریل نوشته شود و در نتیجه می توان بیشتر از بریل در رسانه های چاپی استفاده کرد.

Braille Neue

Braille Neue

 

Takahashi با استفاده از Helvetica Neue (سبک حروف معروفی که در سال ۱۹۵۷ توسط طراp سویسی به نام Max Miedinger ایجاد شد) این سبک حروف را توسعه داد. سپس برای هر حرف یک کاراکتر بریل تعریف کرد. این پروژه دارای ۲ فونت اصلی می باشد: Braille Neue که فقط از کاراکترهای لاتین بهره می برد و Braille Neue Outline که هم زبان لاتین و هم زبان ژاپنی را ساپورت می کند.

ترکیب بریل با لاتین

ترکیب بریل با لاتین

Braille Neue به خوبی برای استفاده در فرمت بزرگ حروف هم کار می کند، در نتیجه مناسب برای نشانه گذاری در فضاهای عمومی هم می باشد. هر چند این اولین بار نیست که سعی بر آوردن بریل به مکان های عمومی و اجتماع می شود، اما قطعا این پروژه یکی از کاراترین و عمومی ترین تلاش ها برای وارد کردن خط بریل در جامعه می باشد. امید فراوانی می رود که این پروژه به زودی به طور گسترده ای وارد جامعه شود. برای دیدن کارهای Takahashi می توانید به این سایت مراجعه نمایید.

منبع: thenextweb.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا