خودرو

نیسان قشقایی با پیشرانه ۲هزار اسب بخاری قدرتمندترین شاسی بلند کراس اوور شد!

اگر تاکنون نام Severn Valley Motorsport را شنیده باشید باید بدانید این کمپانی انگلیسی پیشتر توانست نیسان GT-R های متعددی را ارتقا دهد. این کمپانی توانست با افزودن پیشرانه بسیار قدرتمند کوپه مطرح نیسان را به هیولا تبدیل کند. حال به تازگی مهندسان Severn Valley Motorsport تصمیم گرفتند چنین پیشرانه ای را برای کراس اوور قشقایی نیسان در نظر گیرند. این اتومبیل به عنوان Rouge Sport در ایالات متحده شناخته شده و مدتی قبل مدلی به نام Qashqai-R با پیشرانه ۱۱۰۰ اسب بخار متولد شد.

در سال ۲۰۱۴ بود که مجله Top Gear magazine مقاله ای درباره کراس اوور کامپکت سوپراسپرت نوشت. اما از آن به بعد شاهد مدلی بسیار قدرتمند نبودیم که کراس اوور باشد و پیشرانه بسیار پرتوانی برای آن در نظر گرفته شود. حال به تازگی Severn Valley Motorsport تصمیم گرفت قشقایی نیسان را با کیت پیشرانه توربو این خودرو با به قدرت ۲۰۰۰ اسب بخار ارتقا دهد. بی شک می توان چنین اتومبیلی را هیولا دانست و پیشتر شاهد لندکروز ۲۰۰۰ اسب بخاری بودیم که می توانست به سرعت ۳۷۰ کیلومتربرساعتی دست یابد و حال نوبت نیسان قشقایی رسید.

در نسخه جدید Qashqai-R شرکت SVM سعی کرده توان بالاتری نسبت به مدل پیشین ببخشد و آن را به قدرتمندترین شاسی بلند کراس اوور تبدیل کند. این مدل در رویداد VMax 200 هفته گذشته رونمایی شده و قادر است به سقف سرعت ۳۸۲ کیلومتربرساعتی دست پیدا کند. این یعنی در مقایسه با Agera RS که سرعت ۳۵۶ کیلومتربرساعتی داشته مدلی قدرتمندتر است. در این رویداد کمپانی کونیخزگ نیز حضور داشته اما وجود اتومبیل های ارتقایافته پرتوان تر جایی را به این برند اختصاص نداد.

این مدل قشقایی با پیشرانه GT-R تقویت شده اما تیونینگ تر همراه است تا عملکرد بهتری داشته باشد. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود برنامه شرکت نیسان چیست.

منبع

مهتاب جهاندار

من رشتم حقوق بوده اما علاقه بسیار به فناوری و خودرو باعث شده تا در زمینه فناوری و خودرو مشغول به کار بشم و به کارم علاقه دارم. البته در کنارش به رشته حقوق هم میپردازم. در زندگی سعی می کنم جدیدترین ها رو تجربه کنم و تا حالا هم تونستم به بیشتر اهدافم برسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا