اخبار تکنولوژی

قدیمی ترین تلفن همراه روشن در بریتانیا؛ این شخص هنوز از Nokia 3310 استفاده می کند!

نام گوشی های نوکیا مدتهاست که به یکی از نوستالژی های خوب گدشته بدل شده و اهالی موبایل دوست کنونی که اکثرا قشر جوان هستند احتمالا زیاد نوای ملودی نوکیا را برعکس ما ها نشنیده اند!

هفته گذشته در یاهو گزارشی خواندم از یک ژورنالیست انگلیسی که در کمال تعجب همگان همچنان از Nokia 3310 استفاده می کند و جالب است بدانید که در کمال رضایت از تلفن همراهش یاد کرده و همچنان این گوشی تلفن قدیمی را بهترین گزینه می داند.

Dave Mitchell که ۴۹ سال سن دارد قدیمی ترین موبایل در حال استفاده در بریتانیا را با قدمتی ۱۷ ساله در دست دارد، این گوشی نوکیا ۳۳۱۰ است!

دیو که مدتی را هم در ماموریت عراق به سر برده در مصاحبه ای که با مجله Sun داشته گفته است که هنوز هم این گوشی را ۲ هفته یک بار به شارژر متصل میکند و حتی در مواقعی که گوشی خیلی کثیف بوده آن را به صورت کامل شسته است!

به گفته دیو این گوشی بارها به زمین خورده ولی هر بار بعد از افتادن بر زمین دوباره گوشی روشن شده و به خوبی کار می کند. دیو زیاد علاقه به سلفی گرفتن نداشته و یک دوربین عکاسی حرفه ای برای ثبت تصویر همراهش دارد.

جالب است بدانید که دیو علی رغم ویژگی های کارش که مدام باید آنلاین باشد تنها به استفاده از کامپیوتر رو میزی بسنده کرده و از تلفن همراهش تنها برای ارتباط پیامکی و تماس تلفنی استفاده می کند. این کار به عقیده خود دیو یک آرامش بی سابقه را به زندگی و شخصیت او داده که این روز ها در کمتر کسی می توان دید.

نکته جالب دیگر اینکه باتری داخلی این دستگاه هنوز هم بعد از ۱۷ سال کار بسیار عالی و بدون ایراد کار می کند و هر ۲ هفته یکبار نیاز به اتصال به شارژر پیدا می کند!

دیو چند سال پیش از پسرش یک گوشی هوشمند هدیه می گیرد اما خب قابل پیش بینی است که استفاده از این دستگاه را تاب نیاورده و به Nokia 3310 و بازی Snake 2 باز می گردد.

نکته جالبی که باید بگوییم اینکه نوکیا در آن دوران چیزی حدود ۱۲۶ میلیون واحد از این گوشی را به فروش رسانده است و خیلی خیلی بعید است که در تمام بریتانیا تنها و تنها یک دستگاه از این تلفن فعال باشد! اگر کمی آدم کنجکاوی باشیم در همین ایران خودمان هم نمونه های بسیار خوبی خواهیم یافت!

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا