اخبار تکنولوژی

به مناسبت سال نو، اینترنت در جزیره بالی به مدت ۲۴ ساعت قطع خواهد شد!!

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در بالی، در روز ۱۷ مارس (۲۷ اسفند)، به مناسبت سال نو و همزمان با روز Nyepi بر روی تقویم های بالیانی، سرویس دهی اینترنتی به تلفن های همراه را به مدت ۲۴ ساعت قطع می کنند.

۰

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در بالی، در روز ۱۷ مارس (۲۷ اسفند)، به مناسبت سال نو و همزمان با روز Nyepi بر روی تقویم های بالیانی، سرویس دهی اینترنتی به تلفن های همراه را به مدت ۲۴ ساعت قطع می کنند.

مقامات این کشور از شرکت های ارائه دهنده اینترنت (ISP) خواسته اند خدمات خود را برای روز Nyepi، روزی مقدس در آیین هندو که به روز سکوت و تفکر نیز شناخته می شود، تعطیل کنند.

به مناسبت سال نو، اینترنت تلفن همراه در جزیره بالی به مدت 24 ساعت قطع خواهد شد!!

بالی جزیره‌ای در کشور اندونزی و مقصدی محبوب برای گردشگران است.

با این حال ارتباطات اینترنتی به صورت کامل قطع نخواهند شد و دسترسی به اینترنت در مکان های مهم همچون هتل ها، مناطق امنیتی، ، آژانس های سوانح اضطراری و حمل و نقل هوایی نیز در دسترس خواهد بود، همچنین بیمارستان ها نیز به اینترنت متصل خواهند بود.

انجمن ارائه دهندگان خدمات اینترنتی اندونزی همچنان در حال بررسی این موضوع است که آیا اینترنت خانگی را نیز در این روز قطع کنند یا خیر. این اولین بار در تاریخ جزیره بالی اندونزی است که اینترنت برای روز Nyepi قطع می شود زیرا اندونزی یکی از پرمخاطب ترین کشور ها در استفاده از اینترنت است.

براساس تخمین وبگاه Statista، حدود ۱۳۲٫۷ میلیون نفر در اندونزی به وب دسترسی داشته اند و در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۸٫۸ درصد از جمعیت اندونزی از تلفن های همراه خود به اینترنت متصل شده اند. Gusti Ngurah Sudiana، رئیس انجمن هندوهای اندونزی، به بی بی سی گفته است: “بسیاری از پیروان آئین هندو به گجت هایی نظیر تلفن همراه معتاد هستند، امیدوارم در روز Nyepi، آنها بتوانند به تفکر و تامل بپردازند.”

Pastika، فرماندار بالی در گفتگو با خبرنگاران گفته است که برای یک روز از اینترنت استفاده نخواهد کرد. او دراین باره به شوخی گفته است: “اگر اینترنت برای یک روز قطع شود، دنیا به آخر نمی رسد. من گجت های خود را در طول روز Nyepi خاموش می کنم.”

در این روز، اهالی بالی در مراسمی آیین های سنتی تطهیر را انجام می دهند و هزاران صورتک غول پیکر به نام ogoh-ogoh در خیابان ها رژه می روند. عروسک ها نمادهای شیاطین هستند و اغلب در انتهای رژه به آتش کشیده می شوند.

به مناسبت سال نو، اینترنت تلفن همراه در جزیره بالی به مدت 24 ساعت قطع خواهد شد!!

رژه صورتک های غول پیکر به نام ogoh-ogoh در خیابان های بالی

با توجه به اعتقادات بالیانی، در روز Nyepi روح های سرگردان در این جزیره پرسه می زنند و مردم باید در این روز آرام باشند و از افروختن آتش، یا حتی روشن کردن چراغ ها جلوگیری کنند تا توجه شیاطین را جلب نکنند.

در این روز، هندوهای بالیانی از پرداختن به کار، مسافرت و سرگرمی اجتناب می کنند و قطع شدن اینترنت نیز در جهت احترام به این روز مقدس می باشد.

گروه های مدنی و مذهبی این کشور تقاضای خاموش شدن اینترنت در روز Nyepi را مطرح کرده بودند. دولت اندونزی درخواست های مشابه در سال گذشته را رد کرده است اما اعلام کرد که قطع اینترنت تلفن همراه در سال جاری امکان پذیر خواهد بود.

منبع: theverge

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar

    فرشاد

    ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ at ۵:۲۰

    چه دنیای ابلهانه ای داریم !!!

    ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا