تلفن همراه

مرورگر Opera Touch معرفی شد؛ کار آسان با یک دست و …

معرفی مرورگر Opera Touch

اپرا امروز به صورت رسمی مروگری جدید را برای دستگاه های اندرویدی منتشر کرد که چندین رابط کاربری مختلف داشته که کاربر میتواند به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کند.

۰

اپرا امروز به صورت رسمی مروگری جدید را برای دستگاه های اندرویدی منتشر کرد که چندین رابط کاربری مختلف داشته و کاربر میتواند بسته به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کند. این مروگر Opera Touch نام داشته و ایده اصلی پشت آن این بوده که کاربر بتواند با یکدست خیلی آسان با آن کار کند.

معرفی مرورگر Opera Touch

معرفی مرورگر Opera Touch

وقتی که Opera Touch را اجرا کنید، بلافاصه نوار آدرس باز میشود و شما میتوانید آدرس URL یا کلمه مورد نظر جهت جست و جو را تایپ کنید. همچنین هنگامی که در یک وبسایت به سمت بالا اسکرول میکنید دکمه ای در پایین صفحه به نمایش درمی‌آید که میتوانید با ضربه زدن بر روی آن به سایر تب ها دسترسی پیدا کرده یا اینکه تب جدیدی را باز نمایید.

بسیاری از مرورگرهای تلفن همراه تمام دکمه های خود را در بالای صفحه قرار داده‌اند و همین امر باعث میشود چنانچه خواهان تغییر Tab هستید، باید موقعیت انگشتان خود را تغییر داده و آن را به سمت بالا جا به جا کنید.

Opera Touch این امکان را به شما میدهد که اگر بر روی دسکتاپ هم از مرورگر Opera استفاده میکنید، اطلاعات وبسایت ها را بین دو سیستم عامل انتقال دهید. گاهی اوقات هنگامی که تب جدیدی را بر روی موبایل باز میکنید، انتقال اطلاعات به صورت خودکار اتفاق می‌افتد و برای آگاهی از این امر جمله “continue from computer” به صورت پاپ آپ نمایش داده میشود. شما میتوانید جهت اطمینان بیشتر از انتقال وبسایت ها بین دو سیستم، قابلیت “Flow” را به کار بگیرید.

اگرچه ویژگی های اشاره شده بسیار خوب هستند، اما مطمئن نیستیم که آیا خواهند توانست افراد را مجاب کنند تا از مرورگر حال حاضر خود دست کشیده و به سوی Opera کوچ کنند یا خیر؟! در حال حاضر بیشتر مردم از مرورگر کروم استفاده میکنند و همان گونه که در بالا نیز اشاره شد، قابلیت انتقال برگه ها تنها در صورتی فعال میباشد که بر روی هر دو سیستم عامل از Opera استفاده کنید. از آنجا که کروم نیز قابلیت همگام سازی Tabها را دارد، اینکه افراد تصمیم بگیرند استفاده از این مرورگر را کنار بگذارند چندان محتمل نخواهد بود. علاوه بر این، به نظر میرسد که کروم برنامه دارد تا نوار ناوبری را به پایین صفحه منتقل کند.

به کارگیری ایده های گاه به گاه که بعضی اوقات خوب و بعضی اوقات بد هستند را تنها از سوی اپرا شاهد هستیم. به عنوان مثال، این شرکت در ژانویه سال گذشته مرورگر Neon را عرضه کرد و تقریباً یک سال است که به روز رسانی خاصی را برای آن منتشر نکرده است.

با این حال، از آنجا که این شرکت در فضای رقابتی بین مرورگرها رقیبی قدرتمند شناخته نمیشود، به نظر میرسد رابط های کاربری جدید ایده ای هوشمندانه بوده تا بتواند توجهات را به خود جلب کند.

Opera Touch در حال حاضر تنها بر روی سیستم عامل اندروید در دسترس است. نسخه iOS این مرورگر نیز در حال توسعه میباشد. اپرا همچنین برنامه دارد تا به توسعه مروگر کنونی تلفن همراه خود نیز ادامه دهد.

منبع: theverge

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا