دانستنی‌های سلامتی

اضافه کاری این گونه می تواند شما را از پای درآورد!

اضافه کاری ها می توانند شما را از پا درآورند

یک هفته کاری ۴۰ ساعته ممکن است برای آن دسته افرادی که تا نیمه شب اضافه کاری می کنند، مانند یک تعطیلات به نظر برسد. اما مطالعات نشان می دهد که زیاده روی مداوم از این استاندارد می تواند برای سلامت شما آسیب زا باشد و باعث بیماری های قلبی عروقی، سکته مغزی و… شود.

۰

یک هفته کاری ۴۰ ساعته ممکن است برای آن دسته افرادی که تا نیمه شب اضافه کاری می کنند، مانند یک تعطیلات به نظر برسد. اما یک مطالعه در مجله آمریکایی پزشکی صنعتی نشان می دهد که زیاده روی مداوم از این استاندارد و اضافه کاری می تواند برای سلامت شما آسیب زا باشد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با نت نوشت همراه باشید.

اضافه کاری شما را به کشتن می دهد!

محققان می گویند دریافته اند که ۶۱ تا ۷۰ ساعت کار در هفته خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را ۴۲ درصد افزایش می دهد و ۷۱ تا ۸۰ ساعت کار، این احتمال را به ۶۳ درصد نیز می رساند. طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، بیماری قلبی با بیش از نیم میلیون مرگ در سال علت اصلی مرگ در سراسر جهان است.

مطالعه دیگری که در لانست منتشر شد، دریافت که کارکنانی که ساعات طولانی اضافه کاری می کنند، خطر سکته مغزی بیشتری نسبت به آن هایی که ساعات کاری استانداردی را رعایت می کنند، دارند.

مطلب تکان دهنده تر این است که اضافه کاری بازده کاری شما را کاهش می دهد. آلمان، دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا است، در حالیکه میانگین ساعات کاری که یک کارگر در آن جا کار می کند، تنها ۳۵٫۶ ساعت در هفته می باشد.

کار کمتر ممکن است در ابتدا مانند یک گزینه به نظر نرسد، اما حال بررسی می کنیم که چگونه آن را به یک واقعیت تبدیل کنیم.

ابتدا، شب بیشتر بخوابید. این امر انرژی به شما می دهد تا در طی روز، پربازده تر باشید و زودتر از دفتر کار خود خارج شوید. هر روز لیستی سامان دهی شده از کارهای خود تهیه کنید. پس از انجام هر کدام، آن را در لیست علامت بزنید تا انگیزه ای برای انجام مؤثرتر سایر کارها در طول روز ایجاد کنید.

به گفته محققان، ساعات کاری کمتر به شما زمان آزاد بیشتری در دوره زمانی کوتاه اهدا می کند و خطر بروز بیماری قلبی را کاهش می دهد تا کیفیت زندگی بالاتری را در دراز مدت داشته باشید.

 

 

نویسنده: آرین میرزایی

منبع: www.webmd.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا