گوناگون

انتخاب یک شکلک از سوی دیکشنری Oxford به عنوان کلمه سال ۲۰۱۵

بله درست است، دیکشنری آکسفورد یک شکلک را به عنوان کلمه سال انتخاب کرده است، هر سال آکسفورد با توجه به سلایق آن سال و استفاده مردم در شبکه های اجتماعی دست به انتخاب یک لغت با عنوان کلمه سال می زند و در کمال ناباوری امسال شاهد انتخاب یک شکلک یا همان Emoji به عنوان کلمه سال از سوی این دیکشنری هستیم.

در توضیحی که در وبلاگ رسمی آکسفورد آمده می خوانیم:  این شکلک که با عنوان [Face with Tears of Joy emoji] شناخته می شود (یا همان خنده زیاد و اشک شوق) با بیان ساده احساسات و شور و هیجان شخص در لحظه از پر کاربرد ترین و مهم ترین روش های ارتباطی میان کاربران در سرتاسر دنیا بوده است.

استفاده از شکلک ها از سال ۱۹۹۰ به صورت رسمی در میان کاربر های اینترنتی رواج دارد و طبق آمار در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۷ درصد شکلک های ارسالی سراسر دنیا مربوط به کابران ایالات متحده می باشد.

نکته ی جالبی که نباید آن را از قلم انداخت نام یا همان عنوان این اتنخاب سالانه آکسفورد است، باید گفت اگر همین روال برای سال آینده هم ادامه یابد حتما باید دیکشنری آکسفورد برای عنوان انتخاب خود “کلمه سال” تجدید نظر کند، چرا که این شکلک ها می توانند هر چیزی باشند به غیر از کلمه !

علی پوربافرانی

علی پوربافرانی هستم، سالهاست در زمینه IT و تکنولوژی فعالیت می کنم و نوشتن از بهترین سرگرمی هام به حساب میاد. عکاسی و گرافیک رو بسیار دوست میدارم و پیگیر اخبار و مطالب روز دنیای تکنولوژی هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا