خودرو

بی ام و هم سرویس اشتراکی مشابه Uber راه اندازی می کند!

شرکت بی ام و قصد داشته بزودی سرویس جالب توجه خود را برای طرفداران و مشتریان فعال سازد. سرویسی که مشابه نتفلیکس بوده و درخواست رویایی کاربران را به حقیقت تبدیل می کند و به نوعی برنامه تلفن هوشمند محور است. این برنامه Access by BMW نام داشته و پیشتر شرکت هایی چون پورشه و کادیلاک با نام Porsche Passport و Book by Cadillac در سال گذشته مشابه آن را راه اندازی کردند.

برنامه جدید بی ام و به کاربران اجازه می دهد تا خودرو مورد نظر خود را از طریق اپ مخصوص سفارش داده و اجاره نمایند. البته این سرویس تاحدودی به Uber نیز شباهت داشته و با هزینه از پیش تعیین شده خودرو مشخصی را در اختیار افراد قرار می دهد. شرکت سوئدی ولوو نیز در آینده قصد داشته مشابه همین برنامه را عملی سازد تا کاربران و مشتریان آن را به کار گیرند. از جمله خودروهای بی ام و که در این سرویس قابل اجاره است می توان به سری ۴، سری ۵، X5 جدید، X2 و M2 اشاره کرد. البته مدل های هیبریدی چون ۵۳۰e iPerformance نیز قابل تهیه بوده و تنها مدل های مورد بحث را در بر نمی گیرد. مدل های تحت سری M نیز وجود داشته اما اجاره گران قیمتی را برای کاربر به دنبال خواهد داشت.

متاسفانه مدل هایی چون i3، i8 ، سری ۷ و Mini Hardtop در سرویس Access by BMW موجود نیست. این شرکت وعده داده تا خدمات بیشتر و بهتری را با Access by BMW دردسترس مشتریان قرار خواهد داد. هنگامی که یکی از عضوهای این سرویس اتومبیلی را انتخاب می کند می تواند مدل اتومبیل را در زمان و مکان مشخص تحویل گیرد. هر خودرو پیش از تحویل مخزن سوخت کاملی داشته تا کاربر بتواند استفاده بی نقص و کاملی داشته باشد. این شرکت می گوید هیچ محدودیتی در استفاده اتومبیل ها طی یک ماه وجود ندارد. قیمت گذاری بسته ها در ماه بین ۲۰۰۰ تا ۳۷۰۰ دلار است که شامل هزینه نگهداری، بیمه، عضویت، تعمیر و کمک های کنار جاده ای می شود.

یان اسمیت مدیر بخش خدمات مالی بی ام و می گوید:

خدمات مبتنی بر اشتراک از خدماتی است که مشتریان ما به آن علاقه دارند. در این بین ما بسیار هیجان زده هستیم که خدمات جدید را برای برآوردن نیازهای فردی و تکاملی ارائه دهیم. با Access by BMW اعضای ما تحرک شخصی لذت بخشی خواهند داشت.

ایده سرویس اشتراکی موجب می شود تا از کنار نمایندگی سنتی عبور کنیم. اولین منطقه ای که بی ام و سرویس خود را فعال ساخته نشویل در تنسی بوده و به مرور زمان دیگر بخش ها را دربرمی گیرد.

منبع

مهتاب جهاندار

من رشتم حقوق بوده اما علاقه بسیار به فناوری و خودرو باعث شده تا در زمینه فناوری و خودرو مشغول به کار بشم و به کارم علاقه دارم. البته در کنارش به رشته حقوق هم میپردازم. در زندگی سعی می کنم جدیدترین ها رو تجربه کنم و تا حالا هم تونستم به بیشتر اهدافم برسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا