اخبار تکنولوژی

پر طرفدار ترین اپ های موبایل چه رنگی هستند؟

امرزه بیش از چندین هزار برنامه رنگارنگ در فروشگاه های اپلیکشین قابل مشاهده است. با این وجود چرا اینگونه به نظر می رسد که توسعه دهندگان، از میان این چرخه رنگی، به چند رنگ توجه بیشتری نشان می دهند؟ به عبارت دیگر پر طرفدار ترین اپ های موبایل چه رنگی هستند؟

رنگ شناسی آیکون برنامه های مطرح، به ما نشان می دهد به چه میزان تنوع رنگی در آیکون گوشی های امروزی وجود دارد. در این چرخه های رنگی مشاهده می کنیم برنامه های موفق، کدام گوشه از این چرخه های رنگی را بیشتر به خود اختصاص داده اند.

۱ xp3f5J9tp6tw5KGmpaa6kw

استوارت هال از اعضای Appbot کنجکاو شده بود و می خواست معیار تعیین رنگ را در برنامه های مختلف iOS بداند. بنابراین کدی نوشت که به صورت خودکار رنگ برنامه های پرطرفدار را استخراج می کرد و در چرخه رنگی جایگزین می کرد. اندازه آیکون هر برنامه، نشانگر محبوبیت آن در اپ استور است.

در تصویر بالا می توانید جایگاه ۲۰۰ برنامه برتر رایگان اپل را در چرخه رنگی مشاهده کنید. در بیشتر موارد، موفق ترین برنامه های فروشی آبی یا قرمز هستند و سهم کوچکی از این چرخه را نیز، برنامه های سبز رنگ دارا هستند. اسنپ چت، یکی از معدود برنامه های پرطرفدار است که در محدود زرد چرخه رنگی خودنمایی می کند.

 

100 برنامه برتر رایگان در اپ استور
۱۰۰ برنامه برتر رایگان در اپ استور

سپس، استوارت هال الگوریتم خود را در مورد ۲۰۰ برنامه فروشی اپل اجرا کرد و دریافت که به صورت کلی، برنامه های پولی از رنگ های بیشتری نسبت به برنامه های رایگان استفاده می کنند. همچنین بازی های از طیف رنگ های نایاب تری استفاده میکنند، که دلیل آن هم استفاده از طرح های پیچیده تر در آیکون بازی هاست.

آقای هال همچنین اشاره داشت که یک سری کلیشه ها در انتخاب رنگ برنامه ها وجود دارد، برای مثال به طور مشخص، بیشتر برنامه های شبکه های اجتماعی آبی هستند، اما چرخه رنگ می گوید برنامه های شبکه های اجتماعی در میان رنگ ها، تمایل بیشتری به رنگ سبز دارند.

برداشتی که شما از این اطلاعات دارید بستگی به خودتان دارد. اگر شما یک توسعه دهنده هستید، شاید به شما کمک کند تا رنگ برنامه بعدیتان در اپ استور را انتخاب کنید. یا شاید به این نتیجه برسید، در این مورد آبی رنگ مطمئن تری است.

محمدحسن آزادگان

- کارشناس کارگردانی انیمیشن - طراح گرافیک، موشن گرافیک و مدرس زبان انگلیسی - علاقه مند به هنر، اخبار تکنولوژی و مباحث سلامت و روانشناسی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا