علمی

سیب زمینی در مریخ به داد انسان های آینده خواهد رسید!

سیب زمینی مریخ

شما هم به سیب زمینی علاقه دارید ؟ داشمندان معتقد هستند که سیب زمینی کلید تامین غذا برای کسانی که به مریخ سفر می کنند، است. کرانگل در مصاحبه ایی که با Inverse داشته می گوید: ” سیب زمینی یکی از سبزیجات خارق العاده طبیعت است.”

۰

شما هم به سیب زمینی علاقه دارید ؟ تعداد کمی از افراد می توانند بگویند که آنها بیشتر از جیمز کرانگل (James Crugnale) سردبیر علمی Weather Channel، به سیب زمینی علاقه دارند. او هم مانند تعداد زیادی از طرفداران علوم کاشت سیب زمینی، معتقد است که این محصول کلید تامین غذا برای کسانی که به مریخ سفر می کنند، است. کرانگل در مصاحبه ایی که با Inverse داشته می گوید: ” سیب زمینی یکی از سبزیجات خارق العاده طبیعت است.”

آنها می توانند در شرایط بسیار سخت رشد کنند. و یکی از سبزیجات تطبیق پذیر بر روی زمین هستند. آنچه که در مورد آنها بسیار شگفت انگیز می باشد این است که تقریبا سبزیجات کندروی هستند (یعنی قابلیت سازگاری در هر محیطی را دارند). برخلاف بسیاری از غذاها، می توان آنها را به سطح سیاره های دیگر برد و راهی برای رشد و پرورش آن نیز پیدا کرد. سیب زمینی ها تقریبا شبیه خرس آبی یا خوکچه خزه ایی (گونه ایی از کندروتباران که قابلیت انطباق محیطی فوق العاده ایی دارند) هستند.

سیب زمینی در مریخ

سیب زمینی در مریخ

در سال ۲۰۱۶، آزمایش های برجسته و جالبی توسط مرکز بین المللی سیب زمینی صورت گرفت (در لیما مرکزپرو). که ثابت شد سیب زمینی در مریخ می تواند در خاک مصنوعی (تقریبا شبیه خاک سطح) رشد کند. پس امکان رشد محصولات در مریخ وجود دارد، زیرا آنها در محیطی مشابه توانستند این کار را انجام دهند.

کرانگل به این نکته مهم اشاره می کند: این که سیب زمینی می تواند کمک شایانی برای فضانوردان باشد جای خود دارد، اما در آینده ای نزدیک این محصول، یکی از اساسی ترین محصولات ما می شود. با توجه به تغییرات آب و هوایی و اینکه سیب زمینی قابلیت سازگاری با هر محیطی را دارد، می تواند انسان ها را از گرسنگی نجات دهد. {اگر الان دارید آن را نوش جان می فرمایید، قدرش را بدانید}

منبع: www.inverse.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا