گجت‌ها

ساعت هوشمند PowerWatch X با حرارت بدن کار میکند!

شرکت ماتریکس نسخه اولیه PowerWatch X را سال ۲۰۱۶، با این ادعا و دسیسه که باورش تا حدودی سخت بود معرفی کرد: ساعتی که با بهره گیری از یک مبدل انرژی ترمو الکتریک ویژه، گرمای بدن را تبدیل به منبع انرژی برای ساعت می کند. در حالی که نسخه اولیه PowerWatch با چنین ادعاهایی روی کار آمد، ولی محدودتر از آن چیزی بود که ادعا می شد، به هر حال نسل اول این ساعت، چه با محدودیت چه بی محدودیت زمینه ساز نسخه های مناسب دیگر است.

« PowerWatch X » ساعت هوشمندی که با حرارت بدن کار میکند
PowerWatch X ساعت هوشمندی که با حرارت بدن کار میکند

با این حال، در سال جاری، “PowerWatch X”، یک نسخه به روز شده از سری اولیه خود را معرفی کرد. در این نمونه قابلیت نمایش اطلاعات برای گوشی های هوشمند از طریق بلوتوث به آن اضافه شده، که آن را به یک ساعت هوشمند واقعی تبدیل می کند.

من توانستم نسخه دمو PowerWatch X را در نمایشگاه  CES برای چند لحظه بپوشم، اما متاسفانه، نمونه آزمایشی که من امتحان کردم قابلیت های هوشمند را نداشت، بنابراین نمی توانم بگویم که این ویژگی چه کار می کند یا چه اطلاعیه هایی  روی دستگاه های هوشمند ظاهر خواهند شد. اما در مورد سخت افزار آن، ساعتی بسیار شیک (حتی نسبت به ساعت های هوشمند دیگر)، اگر چه سبک تر از چیزی بود که من انتظار داشتم. و اینکه، با وجود سایز تاحدودی بزرگش، بسیار راحت بود.

صنایع ماتریکس تنها شرکتی نیست که سعی در حل مشکل شارژ ساعت های هوشمند را دارد. پروژه های مختلفی در حال حاضر تلاش می کنند از انرژی جنبشی یا خورشیدی و یا ترفند های دیگر، برای منابع شارژ بهره بگیرند.

PowerWatch X با قیمت ۲۴۹٫۹۹ دلار آماده پذیرش پیش سفارش است. و انتظار می رود که در زمستان  ۲۰۱۸ عرضه شود (اگرچه تاریخ عرضه دقیق آن اعلام نشده است).

منبع: THE VERGE

محمد سلیمانی

کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا