اخبار تکنولوژی

درز نسخه غیر رسمی از Project Astoria : اجرای App های اندرویدی در ویندوز موبایل

درز نسخه غیر رسمی از Project Astoria : اجرای App های اندرویدی در ویندوز موبایل

طبق گفته های قبلی و معرفی هایی که در همایش های پیشین مایکروسافت صورت گرفته بود، همه مطلع بودند که مایکروسافت در حال پیاده سازی مجموعه ابزاری است که اجازه اجرای App های اندروید را بر روی پلتفرم ویندوز موبایل به کاربران بدهد و حتی نام این پروژه ار مدتها پیش Project Astoria عنوان شده بود. خیلی های چشم انتظار چنین سیستمی برای پلتفرم ویندوز موبایل بوده و هستند و همگی ما منتظر معرفی دقیق و رونمایی آن در ویندوز موبایل ۱۰ که بزودی بر روی گوشی ها Lumia قابل نصب خواهد بود هستیم. بدون اغراق باید گفت که این اتفاق و اجرایی شدن چنین پروژه ای توانایی افزایش محبوبیت ویندوز موبایل را به تنهایی خواهد داشت و تنها عیب و یا بهتر بگوییم نقطه ضعف این سیستم عامل موبایل عدم محبوبیت آنچنانی میان توسعه دهندگان به نسبت اندروید و iOS را مرتفع خواهد کرد.

astoria-build

نسخه هایی از این پروژه که به صورت غیر رسمی در اختیار کاربران سطح اینترنت قرار گرفته امکان اجرای برنامه های قرار گرفته بر روی Google Play را بر روی ویندوز موبایل ۱۰ نسخه بتا فراهم آورده و به گفته تست کنندگان این سیستم به خوبی از پس اجرای برنامه ها و اپ های اندرویدی بر می آید. در مواردی حتی اشاره به سریعتر بودن اجرای برنامه های اندرویدی است اما در کل برای اجرا در بعضی از موارد دچار مشکلات جدی است که به گفته توسعه دهندگان در اولویت های اماده سازی انها قرار داد.

play-store-icon-moto-x2

اجرای چنین پروژه هایی علی رغم ارائه ی عملکردی کلیدی به یک سیستم عامل و رضایت علی الحساب کاربران می تواند باعث کم رنگ شدن توسعه دهندگان خود سیستم عامل ویندوز موبایل و در نهایت مرگ این سیستم عاملِ محبوب کم فروغ خواهد شد.

به نظر شما با اجرای چنین پروزه هایی مایکروسافت می تواند ویندوز فون خود را میان کاربرها محبوتر کند ؟

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا