1398-01-03
حیوانات خانگی

سگ نژاد پاگ (pug) و هر چه که باید در مورد آن ها بدانید

آشنایی با سگ نژاد پاگ و هر چه که باید در مورد آن ها بدانید

با توجه به دیدگاه های امروزی، سگ نژاد پاگ سگ هایی قوی هیکل می باشند و به راحتی می توان از آن ها نگهداری کرد. اما باید دقت داشته باشید که پاگ ها به آب و هوای گرم و مرطوب حساس هستند و نمی توان آن ها را در این شرایط نگهداری کرد.

با توجه به دیدگاه های امروزی، سگ نژاد پاگ سگ هایی قوی هیکل می باشند و به راحتی می توان از آن ها نگهداری کرد. اما باید دقت داشته باشید که پاگ ها به آب و هوای گرم و مرطوب حساس هستند و نمی توان آن ها را در این شرایط نگهداری کرد. اگر دمای بدن آن ها بالا برود، باید بلافاصله دما را پایین بیاورید و عامل گرم کننده را حذف کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سگ نژاد پاگ در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد شیتزو , هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

سگ نژاد پاگ در یک نگاه

 • محدوده وزن: نر و ماده ۱۴ تا ۱۸ پوند (۶ تا ۸ کیلوگرم)
 • ارتفاع بدن: نر، ۱۱ اینچ و ماده، ۱۲ اینچ
 • ویژگی شاخص ریخت شناسی: دارای سر پهن و بزرگ با صورتی تقریباً عبوس و خشن و به طور طبیعی دارای گوش های فلاپی شکل:
 • میزان ورزش مورد نیاز: ۲۰ دقیقه در روز
 • سطح انرژی: در حد متوسط
 • محدوده طول عمر: ۱۲ تا ۱۵ سال

بیشتر بخوانید: سگ نژاد سیبرین هاسکی (Siberian Husky) هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

 • میزان ترشح بزاق دهان: کم
 • میزان خرخر کردن: زیاد
 • گرایش به پارس کردن: در حد میانه
 • گرایش به حفاری کردن و جستوجو کردن: کم
 • نیازهای اجتماعی و توجه: زیاد
 • پرورش داده شده برای: سگ دست آموز و اصطلاحاً بغلی

بیشتر بخوانید: سگ نژاد چائوچائو ، آشنایی با خصوصیات و ویژگی های آن

پوشش:

 • طول: کوتاه
 • مشخصات: دارای موهای کوتاه و صاف
 • رنگ: زرد مایل به حنایی، سیاه؛ همه آن ها دارای صورت، پوزه و گوش های سیاه هستند.
 • میزان نیاز به تمیز کردن و آراستن: در حد متوسط

طبقه بندی:

 • طبقه بندی بر اساس AKC: اسباب بازی
 • طبقه بندی بر اساس UKC: سگ همراه و همنشین
 • میزان شیوع نژاد در بین سگ ها: معمولی

بیشتر بخوانید: سگ نژاد ژرمن شپرد و هر آنچه که باید راجع به این نژاد بدانید!

پاگ ها برخلاف قیافه اخمویی که دارند، جزو سگ های اسباب بازی دسته بندی می شوند و خون گرم هستند.

رنج ارتفاع بدن پاگ ها بین ۱۰ تا ۱۱ اینچ و محدوده وزنی آن ها بین ۱۴ تا ۱۸ پوند (۶ تا ۸ کیلوگرم) قرار دارد. بدن آن ها مربع شکل است و در کل اندام درشتی دارند. پاگ ها جز سگ های قوی هیکل در گروه سگ های اسباب بازی طبقه بندی می شوند و بدن خود را از اجداد Mastiff به ارث برده اند.

پاگ ها با سر بزرگ، پوزه کوتاه و چین و چروک روی پیشانی خود شناخته شده اند. در شخصیت های چینی، چروک و خط های عمودی پیشانی نشانه شاهزاده است. در نتیجه این سگ ها به عنوان شاهزاده شناخته می شوند. چشم های برجسته ای دارند که آن ها را در معرض ضربه و آسیب قرار می دهد. دم آن ها درای پیچ خوردگی است و بالای لگنشان قرار دارد.

بیشتر بخوانید: سگ نژاد پامرانین pomeranian و هر چه که باید راجع به این نژاد بدانید!

پوشش بدن آن ها دارای موهای کوتاه اما بسیار متراکم است. رنگ موهای آن ها می تواند بین زرد و حنایی تا نقره ای و سیاه باشد اما همه آن ها دارای صورت و پوزه ی سیاه و گوش های بزرگ و پهن مخملی و سیاهی هستند.

 

سگ نژاد پاگ

سگ نژاد پاگ

 

خلق و خوی سگ نژاد پاگ

پاگ ها برخلاف بقیه سگ های دسته اسباب بازی، اجتماعی و پر جنب و جوش نیستند. آن ها کمی جدی تر هستند اما در عین حال که صورت خشک و اخمویی دارند، بسیار با مزه هستند. شعار پرورش این سگ ها “multum in parvo” است، به این معنی که می توان تعدادی زیادی از آن ها را کنار هم در جای کمی پرورش داد. پاگ ها می توانند لجوج و خودسر باشند اما معمولاً برای خواسته های خود لجاجت نکرده و خواهش می کنند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد داشهوند dachshund

پاگ ها سگ های نسبتاً آرامی هستند و معمولاً به جست و خیز کردن و پارس کردن علاقه ای نشان نمی دهند. پاگ ها با سگ های دیگر به راحتی دوست می شوند و به اندازه کافی محکم هستند که بتوانند کودکان را همراهی کنند. آن ها از بودن در جمع لذت می برند و می توانند بسیار مهربان و خون گرم باشند. آن ها سگ های خوبی برای همراهی و همنشینی هستند.

 

شیوه زندگی و نگهداری سگ نژاد پاگ

نگهداری از سگ نژاد پاگ بسیار آسان و راحت است. پاگ ها تمایل زیادی به خوردن و چاقی شدید دارند پس باید رژیم غذایی مناسب و ورزش کافی را داشته باشند. پوزه کوتاه آن ها در آب و هوای گرم و مرطوب به خوبی عمل نمی کند و باید مراقب بالا نرفتن دمای بدن آن ها باشید. پاگ ها تمایل بسیار زیادی به خر و پف کردن دارند و این هم به دلیل داشتن همان پوزه کوتاه است. چشم های درشت و برجسته آن ها به راحتی زخمی می شوند. همچنین باید مراقب چشم های آن ها باشید تا همیشه مرطوب بمانند. پاگ ها درشت هیکل و قوی هستند و حدوداً ۱۴ تا ۱۵ سال می توانند زندگی کنند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد مالتیز maltese

انجام دادن تمرین های ورزشی روزمره به تناسب اندام و وزن سگ نژاد پاگ کمک بسیاری می کند. با وجود اینکه پاگ ها در سال های گذشته قهرمان هشداردادن بودند، امروزه نگهبانان بزرگ و پر سرو صدایی نیستند؛ بلکه ترجیح می دهند به جای پارس کردن به تازه واردان، دم خود را تکان دهند و به آن ها خیره شوند. برای حفظ این خلق و خوی پاگ ها باید آن ها را کنار هم نگهداری کرد. آن ها به راحتی می توانند با حیوانات خانگی دیگر کنار بیایند و هماهنگ شوند.

آراستن و تمیز کردن موهای این سگ ها برای ریختن موهای اضافه و حفظ چین و چروک صورت آن ها بسیار مهم است. معمولاً نیاز دارند هر روز موهای بدنشان را شانه بزنید و با دستمال مرطوب لا به لای چین و چروک های صورتشان را تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد گریت دین و ویژگی های آن ها!

تاریخچه سگ نژاد پاگ

اگرچه پاگ ها را به هلند نسبت داده اند، اما منشا این سگ از کشور چین بوده و احتمالاً از یکی از نژادهای ماستیف منشا گرفته اند. به دلیل اینکه سگ هایی کوچک با صورت های گرد و پر از چین و چروک از طریق کشتی های تجاری شرکتی در شرق هند به هلند منتقل شد، منشا آن ها را به هلند نسبت می دهند. در سال ۱۵۷۲ یک سگ پاگ با پارس کردن خود پرنس ویلیام را از وجود سربازان اسپانیایی مطلع کرد و به همین ترتیب جان او را نجات داد و پس از آن ماجرا، این نژاد برای همیشه به کاخ سلطنتی برده شد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با سگ نژاد Dalmatian و هر چه که در مورد آنها باید بدانید!

همسر ناپلئون یک سگ پاگ به عنوان حیوان خانگی و دوک و دوشیزه وینسور خاندان سلطنتی انگلیس هم یکی دیگر را به عنوان همراه سلطنتی خود داشتند. اجداد این سگ ها به دوران ملکه ویکتوریا، ملکه انگلستان بر می گردد و تصویر بسیاری از این سگ ها را می توان در نقاشی های آن دوران یافت.

“pug” از کلمه لاتین “pugnus” به معنی مشت گرفته شده است. این کلمه احتمالاً شکل سر و حالت چهره این سگ را توصیف می کند. این نام برای توصیف خلق و خوی سگ نژاد پاگ مناسب نیست، چرا که پاگ ها، سگ های گارد و نگهبان نیستند و به عنوان سگ های همراه شناخته می شوند.

نویسنده: فائزه قربانی

منبع: www.hillspet.com

بیشتر بخوانید: بهترین غذا برای سگ ، مغذی ترین سبزیجات و میوه ها کدامند؟

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم که سگ باردار است؟

بیشتر بخوانید: چگونه ناخن سگ را کوتاه کنیم ؟

بیشتر بخوانید: چگونه بوی بد سگ را در خانه از بین ببریم؟

بیشتر بخوانید: تربیت سگ ، چگونه از واغ واغ کردن بی موقع سگ جلوگیری کنیم؟

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا