اخبار تکنولوژی

آزمایشات ۵G توسط کوالکام نسل واقعی نسل پس از ۴G LTE را نشان می دهد!

آزمایشات شبیه سازی شده 5G کوالکام نشان می دهد که سرعت واقعی می تواند عملی باشد

آزمایشات ۵G توسط کوالکام نسل واقعی نسل پس از ۴G LTE را نشان می دهد! در آینده ای نه چندان دور شبکه های نسل ۵G، فناوری ۴G LTE را پشت سر خواهند گذاشت، اما مسلماً بیان سرعت های واقعی این شبکه پر قدرت، ما را به شک و تردید می اندازد.

۱+

در آینده ای نه چندان دور شبکه های نسل ۵G ، فناوری ۴G LTE را پشت سر خواهند گذاشت، اما مسلماً بیان سرعت های واقعی این شبکه پر قدرت، در حال حاضر ما را به شک و تردید می اندازد. برای کمک به برطرف کردن این شک و تردید، کوالکام آزمایش های شبیه سازی اتصال ۵G را در کنگره جهانی موبایل منتشر کرده است. در واقع به جای این که حدس بزنید سرعتی که فناوری ۵G می تواند در یک روز ارائه دهد چقدر است، آزمایش کوالکام مدل شرایط دنیای واقعی را در دو شهر فرانکفورت و سان فرانسیسکو، بر اساس محل سایت های سلولی موجود و تخصیص طیف دو شهر نشان می دهد. عامل شبیه سازی شرایطی مانند جغرافیا، خواسته های مختلف کاربر در شبکه، طیف گسترده ای از دستگاه ها با سطوح مختلف LTE و اتصال ۵G برای سرعت های مختلف را تست می کند تا برآورد دقیقی از آنچه در زمان راه اندازی این شبکه ها انتظار می رود، داشته باشد. علاوه بر این، این شبیه سازی ها نوعی از شبکه های ۵G NR ( رادیوی جدید نسل پنجم) را که ممکن است در سال آینده استفاده از آن امکان پذیر باشد را نشان می دهند.

شبیه سازی در شهر فرانکفورت با طیف ۱۰۰ مگاهرتز از ۳٫۵ گیگاهرتز و یک شبکه اساسی gigabit-LTE در ۵ باند LTE شبکه اساسی تری است، اما نتایج هنوز هم غافلگیر کننده هستند. مرورگر از ۵۶ مگابیت بر ثانیه به طور متوسط برای کاربر ۴G به بیش از ۴۹۰ مگابایت بر ثانیه به طور متوسط برای کاربر ۵G، با نرخ تقریبا هفت برابر سریعتر جهش داشت. سرعت دانلود نیز به طرز چشمگیری بهبود یافت، بیش از ۹۰ درصد از کاربران شاهد سرعت دانلود حداقل ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه در اتصال ۵G، در مقابل ۸ مگابیت در ثانیه در LTE بودند.

نتایج شبیه سازی فرانکفورت برای 10 درصد از کاربران

نتایج شبیه سازی فرانکفورت برای ۱۰ درصد از کاربران

شبیه سازی سان فرانسیسکو حتی چشمگیرتر نیز بود. در آنجا کوالکام مدل شبکه ای را در ۸۰۰ مگاهرتز از طیف ۲۸ گیگاهرتز  MMWave مدلسازی کرد و سرعت مرور از ۷۱ مگابیت در ثانیه به طور متوسط برای کاربران ۴G به ۱٫۴ گیگابیت در ثانیه برای کاربران ۵G (در پوشش mmWave) افزایش یافت، با زمان پاسخی حدود ۲۳ برابر سریعتر. سرعت دانلود برای ۹۰ درصد کاربران از حداقل ۱۰ مگابیت بر ثانیه به ۱۸۶ مگابیت بر ثانیه در شبکه ۵G افزایش یافته است. کیفیت ویدئو نیز در هر دو آزمایش به طور چشمگیری بهبود یافت.

نتایج شبیه سازی سان فرانسیسکو برای ۱۰ درصد از کاربران

بدیهی است، هنوز مسیری طولانی برای رساندن این سرعت ها به واقعیت وجود دارد و این ها هنوز تنها در حد تست هستند. به علاوه آن تولید کنندگان دستگاه ها و شرکت های تلفن همراه نیاز به ساخت دستگاه هایی دارند که بتوانند سرعت های سریع تر را تحت پوشش قرار دهند و همچنین نیاز به ایجاد زیر ساخت های شبکه های ۵G و Gigabit-LTE می باشد.

اما هنوز هم اگر شبکه های ۵G تنها نیمی از سرعتی را که شبیه سازی کوالکام نشان داد، به وجود آورند جهشی عظیم در سرعت شبکه های تلفن همراه به حساب می آید که می تواند استفاده کاربران از آنها را دستخوش تغییر و تحول بزرگی کند.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا