آرت کیوسک

رادیو دیو: صداهای آشنا

صحبت از رادیو دیو، یکی از مشهورترین پادکست‌های حال حاضر ایران است. در این مطلب سعی در معرفی این رادیوی شنیدنی داریم، برای لذت بردن و دانلود رادیو دیو در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

رادیو دیو

صداهای آشنا

پیش از پرداختن به روش های دانلود رادیو دیو باید در معرفی رادیو دیو بگوییم تاکنون ۱۹ اپیزود از پادکست شنیدنی منتشر شده و هر اپیزود از این مجموعه شنیدنی حدوداَ ۴۰ دقیقه می باشد که در هر یک از این اپیزود ها، با پرداختن به موضوعی خاص از دریچه‌ی موسیقی، شعر، ادبیات، سینما و در مفهوم کلی فرهنگ، مخاطب را تشویق می کند تا به دنیایی نو سرک بکشد. بدین ترتیب او با دیدگاه ها و زوایایی آشنا می‌شود که پیش‌تر توسط بسیاری تجربه و ثبت شده است.

بدون شک با شنیدن حتی یک قسمت از این مجموعه شما هم مثل ما ترغیب به گردآوری مجموعه کامل و دانلود رادیو دیو خواهید شد.

بیشتر بخوانید: رادیو چهرازی ، نگا نارنگیا رو، نگا نارنجیا رو

پیش از دانلود رادیو دیو در جریان باشید که اولین اپیزود این پادکست ها حدود ۴ سال پیش منتشر شد. این پادکست با هزینه‌ی شخصی و توسط تولیدکنندگانی گمنام ساخته و منتشر شده است. تولیدکنندگان این رادیو می‌گویند که دغدغه‌شان در کنار معرفی فرهنگ و موسیقی ملل، نشان دادن روحیات و احساسات و رسوم مشترک میان مردم دنیاست.

رادیو دیو هر سه یا چهار ماه منتشر می‌شود و آخرین اپیزود یعنی نوزدهمین مورد «همه چیز را برداشته ام» نام دارد. در این بخش شنیدنی شاهد حضور نواها و موسیقی هایی هستیم که به مهاجرت و غربت می پردازند، از نامه ها و نوشته های صادق هدایت و بهمن محصص تا نوای دلنشین محمدرضا شجریان و هیچکس!

در توضیح نام این پادکست رادیو دیو آمده است:

«دیو در افسانه‌ها و اساطیر ایرانی و بسیاری کشورها از برجسته‌ترین المان‌هایی است که تخیل انسان را درگیر کرده و تشویقمان می‌کند تا به دنیاهای‌ تازه‌ و هیجان‌انگیزی سرک بکشیم.»

اجرای زنده رادیو دیو - دانلود رادیو دیو
اجرای زنده رادیو دیو – دانلود رادیو دیو

اتفاق خوب اینکه، طی همین روزها شاهد اولین اجرای تلفیقی زنده اپیزود «همه چیز را برداشته‌ام» به کارگردانی سحر صبا در پلتفرم داربست (گالری محسن- تهران، خیابان ظفر شرقی، کوچه ناجی، کوچه فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک ۴۲)  از ۲۶ دی ماه تا ۱ بهمن ۹۷ خواهیم بود. برای اطلاع از جزییات بیشتر و دانلود رادیو دیو به کانال تلگرام رادیو دیو radiodeev سری بزنید.

پیس از راهنمای دانلود رادیو دیو اسامی اپیزودهای رادیو دیو را که هر یک داستان های بسیاری برای خود دارند را با هم مرور خواهیم کرد.

اپیزود اول: کاباره های تاریک
اپیزود دوم: ودکا در میدان سرخ مسکو
اپیزود سوم: دربست، بلوار الیزابت، سر فلسطین
اپیزود چهارم: خاک های رنگین جزیره ی هرمز
اپیزود پنجم: نغمه هایی از ماکوندو
اپیزود ششم: توتهای سفید اردیبهشتی
اپیزود هفتم: دیدار در حلب
اپیزود هشتم: فردا آسمان رشت بارانی ست
اپیزود نهم: الماس های بد تراش
اپیزود دهم: دامن پر چین سبلان
اپیزود یازدهم: کولیان مفرغ و رویا
اپیزود دوازدهم: به شیرینی خربزه های مزار
اپیزود سیزدهم: پاریس جشن بیکران
اپیزود چهاردهم: ایروان بر شاخه درخت زردآلو
اپیزود پانزدهم: هیچ سربازی از جنگ برنگشته است
اپیزود شانزدهم: جرعه ای چای در صحرای آفریقا
اپیزود هفدهم: شالی قرمز روی سنگفرش های گالاتا
اپیزود هجدهم: بگذار وحشی بماند
اپیزود نوزدهم: همه چیز را برداشته ام

راه های مختلف و متنوعی برای دسترس و دانلود رادیو دیو وجود دارد اما هیچ کدام به مانند دنبال کردن کانال تلگرام radiodeev رادیو دیو شما را بروز نگاه نخواهد داشت، در این کانال بعد از انتشار هر اپیزود مشخصات قطعات اجرا شده و حتی اطلاعات خاص و جذابی راجع به جزییات اپیزود را خواهید یافت. اما اگر مایل باشید می توانید دانلود رادیو دیو را در SoundCloud و  podbean و بیپ تونز و اپل آیتیونز و anchor.fm و ritmo.ir به آسانی انجام داده و از شنیدن این پادکست لذت ببرید.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] چرا پادکست بشنویم؟

نهال حق دوست

نهال حق دوست هستم، لیسانس معماری و فوق لیسانس پژوهش هنر و علاقمند به ادبیات، تئاتر، سینما، معماری، موسیقی و فلسفه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا