دانستنی‌های سلامتی

چگونه می‌توانیم استرس و اضطراب کودک را برطرف کنیم؟

اضطراب کودک

چگونه می‌توانیم استرس و اضطراب کودک را برطرف کنیم؟ هر گونه اضطراب در دوران کودکی می تواند باعث ایجاد فشارهای مختلف روحی روانی بر روی کودک شود. اضطراب و تجربه اضطراب در دوران کودکی نیازمند راه کارهای مناسب جهت مقابله با این حالت است چرا که تحمل کودک بسیار پایین تر از فشارهای روحی روانی است که بر او وارد می شود.

هر گونه اضطراب کودک می تواند باعث ایجاد فشارهای مختلف روحی روانی بر روی کودک شود. اضطراب کودک و تجربه اضطراب در دوران کودکی نیازمند راه کارهای مناسب جهت مقابله با این حالت است چرا که تحمل کودک بسیار پایین تر از فشارهای روحی روانی است که بر او وارد می شود. این مقاله در نت نوشت به شما کمک می کند تا چند روش بابت کاهش اضطراب کودک در اختیار داشته باشید.

در مورد اضطراب کودک صحبت کنید

reduce-childhood-anxiety-talking-اضطراب کودک

ممکن است بسیاری از کودکان اضطراب را به منزله یک راز نگه دارند، موضوعی که هیچ وقت در مورد آن صحبت نمی کنند یا بهتر است بگوییم که توانایی صحبت کردنش را به صورت آزاد و آشکار ندارند. از آن جایی که اضطراب نیازمند یک مبارزه است خانواده کودک می بایست این مسئله را درک کنند و آن را به خوبی متوجه باشند و این اجازه را به کودک بدهند که به راحتی در مورد این مسئله باهم صحبت کنند.

مقابله با استرس و اضطراب کودک به صورت پنهانی امکان پذیر نیست، خانواده می تواند با صحبت کردن در این مورد به کودک کمک کند.

اضطراب کودک را درک کنید

معمولا کودکانی که به اضطراب مبتلا هستند همواره این حس ناخوشایند را در خود دارند. شما نمی توانید این وضعیت را نادیده بگیرید و به راحتی از بین ببرید اما می توانید علائم آن را بشناسید و نحوه برخورد با آن را مدیریت کنید.

شما به فرزندتان کمک کنید تا واکنش مناسبی در برابر اضطراب داشته باشد این مسئله نیازمند صداقت و همکاری با کودک است.

مسئله استرس زا را شناسایی کنید

اگر چه شما نمی توانید هر آنچه را که سبب اضطراب در کودک می شود را از ذهنش حذف کنید. ولی می توانید یاد بگیرید که آن چه که سبب اضطراب او می شود را بشناسید و از او دور نگه دارید. سعی کنید با کودک صحبت کنید تا علت اضطرابش را بیان کند. هنگامی که کودک به والدین خود اعتماد کند راحت تر می تواند با این تنش کنار آید.

اضطراب برای کودک ترسناک است

اضطراب کودک و یا احساسات مضطرب گونه می تواند یک مسئله بزرگ برای روحیه کودک باشد. معمولا این کابوس موضوعی است که از دوران کودکی در ذهن کودک باقی می ماند و شما می توانید با مدیریت آن را درمان کنید. بهترین راه کاری که والدین می توانند به کمک کودک بپردازند این است که به آن ها گوش دهند. صرفا گوش دادن به صحبت های آن ها می تواند بخشی از اضطراب آن ها را کاهش دهد.

اگر شما در شرایط کودکتان قرار بگیرید و دچار تنش های روانی شدید باشید چه راه کارهایی برای مبارزه با آن انجام می دهید و چگونه خود را از این وضعیت خلاص می کنید. سعی کنید ابتدا خود را در بهترین شرایط روحی قرار دهید تا بتوانید به کودکتان کمک کنید.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا