1398-01-03
ادبیات جهان

گیرنده شناخته نشد نوشته کاترین کرسمن تیلور

گیرنده شناخته نشد داستانی نوشته ی کاترین کرسمن تیلور

گیرنده شناخته نشد داستانی نوشته ی کاترین کرسمن تیلور است. او رمان نویس اهل ایالت متحده ی آمریکاست. و این داستان مشهورترین اثر اوست که در سال ۱۹۳۹ به شکل کتاب انتشار یافت. کاترین کرسمن تیلور در سال ۱۹۰۳ در پورتلند متولد شد و در جولای ۱۹۹۶ در سن نود و سه سالگی درگذشت.

گیرنده شناخته نشد داستانی نوشته ی کاترین کرسمن تیلور است. او رمان نویس اهل ایالت متحده ی آمریکاست. و این داستان مشهورترین اثر اوست که در سال ۱۹۳۹ به شکل کتاب انتشار یافت. کاترین کرسمن تیلور در سال ۱۹۰۳ در پورتلند متولد شد و در جولای ۱۹۹۶ در سن نود و سه سالگی درگذشت.

گیرنده شناخته نشد ، ظهور و سقوط رایش سوم

داستان گیرنده شناخته نشد شامل مجموعه نامه هایی است که یک دلال یهودی آثار هنری به نام ماکس آیزنشتاین از سانفرانسیسکو به دوستش می نویسد. او این نامه ها را به دوست و شریک تجاری خود به نام مارتین شولزه می نویسد. آن ها با هم در گالری های شولزه – آیزنشتاین شریک هستند. مارتین که یک آلمانی غیر یهودی است در سال ۱۹۳۲ به آلمان و به نزد خانواده اش بازگشته است و آن ها از طریق نامه و تلگراف با هم در ارتباط هستند.

بیشتر بخوانید: رمان غرور و تعصب نوشته جین آستن

شروع نامه نگاری ها از تاریخ ۱۲ نوامبر ۱۹۳۲ است. و این تاریخ قبل از دورانی است که به رایش سوم مشهور است. تاریخ آخرین نامه ۳ مارس ۱۹۳۴ است و در این فاصله نوزده نامه و تلگراف بین این دو رد و بدل می شود. از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۳ در تاریخ آلمان به دوره ی رایش آلمان خوانده می شود. که دولت آدولف هیتلر تا سال ۱۹۴۵ در آن کشور در راس حکومت بود. و آدولف هیتلر در آن دوران در تاریخ سی ام ژانویه ی ۱۹۳۳ از سوی رییس جمهور آلمان به عنوان صدراعظم انتخاب شد.

نامه های بین این دو در ابتدا سرشار از احساس دلتنگی و پر از احساسات و عواطف دوستانه و صمیمی است. و به نظر می رسد دوستی بر پایه ی اعتماد کامل و آرمانی صرف نظر از تفاوت هایشان بین این دو برقرار است.

بیشتر بخوانید: فدریکو گارسیا لورکا ، یک شاعر اندلسی با خرده فرهنگ کولی

اما وادی دیگری هست که همیشه می توانیم احساسات صادقانه را در آن تجربه کنیم – محضر دوست. آن جا که خودپسندی های حقیرمان را دور می ریزیم و صمیمت و تفاهم را حس می کنیم، همان جا که خودخواهی های حقیر غیر ممکنند و شراب و کتاب و کلام معنای دیگری به زندگی ما می دهند، به این ترتیب چیزی ساخته ایم که هیچ دروغی به آن راه ندارد. آن جا در آرامش کاملیم.

اما با به قدرت رسیدن هیتلر و آلمان نازی این دوستی دستخوش تغییرات می شود. تفاوت ها آشکار می شود. حجم کتاب و داستان کم است. اما در این حجم کم کاترین تیلور توانسته است از پس نشان دادن دوره ی تاریخی مهم در تاریخ آلمان و تاثیرات آن بر جهان بر بیایید. او به خوبی تغییرات درونی و بیرونی این دو دوست را پله پله جلو می برد. و با وجود انتخاب فرم نامه ای و تلگرافی و مجال کم شرح و بسط وقایع از ترسیم حوادث غافلگیر کننده خالی نیست. ریتم داستان تند است و هیجان و کشمکش شخصیت ها به خوبی خواننده را همراه خود می کشاند. در لابه لای سطور نامه ها به وضع مردم آلمان و سایر نقاط جهان در آن دوران اشاره شده است.

بیشتر بخوانید: هنر سیر و سفر نوشته آلن دوباتن ، فلسفه سفر و مشاهده و ادراک

گیرنده شناخته نشد به زبان های مختلفی ترجمه شده است. کمپانی کلمبیا پیکچرز در سال ۱۹۴۴ از روی این کتاب فیلمی ساخته است. کاترین کرسمن تیلور از سال ۱۹۴۷ تا سال ۱۹۶۶ که بازنشسته شد به تدریس ژورنالیسم و نویسندگی خلاق در کالج گتسیوبورگ در پنسیلوانیا مشغول بود. در سال ۱۹۵۵ به مناسب پنجاهمین سالگرد برچیده شدن اردوگاه های مرگ، گیرنده شناخته نشد مجددا چاپ شد و به بیست زبان ترجمه شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: رمان بابا گوریو نوشته بالزاک

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا