پیشنهاد شنیدنی

پیشنهاد شنیدنی: ruska اثر گروه Apocalyptica، جادوی ویالونسل در توصیف موسیقایی پاییز

ruska اثر گروه Apocalyptica

آپوکالیپتیکا (Apocalyptica) نام یک گروه موسیقی فنلاندی است که از ۳ نوازنده ی ویولنسل و یک درامر تشکیل شده است.

آپوکالیپتیکا (Apocalyptica) نام یک گروه موسیقی فنلاندی است که از ۳ نوازنده ی ویولنسل و یک درامر تشکیل شده است. نوازندگان ویولنسل این گروه Eicca Toppinen ، Paavo Lötjönen و Perttu Kivilaakso  نام دارند و درامر آن ها Mikko Sirén است. پیش از این آن ها ۴ ویولونسل و یک درامر بودند اما به مرور زمان با آمد و رفت یکی از اعضا این تعداد در ۳ ثابت شد.

مهارت و سبک اصلی این گروه در نواختن آهنگ های هوی متال با ویولنسل است اما زیاد پیش آمده که این گروه آهنگ های کلاسیک را نیز کاور کنند. اعضای این گروه از آکادمی سیبلیوس هلسینکی که تنها دانشگاه تخصصی موسیقی فنلاند است، فارق التحصیل شده اند.

با اینکه این گروه در میان اعضای ثابت خواننده ندارد، به صورت مهمان از خواننده های زیادی دعوت کرده است تا کار تیمی شان را تکمیل کنند. محبوب ترین آهنگ این گروه I don’t care است که آن را Adam Gontier  خواننده ی اصلی گروه Three Days Grace می خواند.

ruska یا راشکا یا روسکا، نام یکی از آهنگ های بی کلام این گروه است که از ترکیب ویولنسل و پیانو ساخته شده است.

راشکا در زبان فارسی معادل ندارد که البته این خود بسیار عجیب است. در ادبیات فارسی بارها به فصل پاییز و اینکه پادشاه فصل ها است و قدم زدن های عاشقانه در پاییز و تغییر رنگ برگ درختان و خش خش آن ها در پس هر قدم اشاره شده است ولی این زبان برای این تغییر کلمه ای در نظر نگرفته است. روسکا یا راشکا به تغییر رنگ برگ ها در پاییز گفته می شود و در نگاهی کلی تر راشکا تغییرات پاییزه ی طبیعت است.

می توان گفت که این آهنگ توصیف موسیقایی تغییر رنگ برگ ها در پاییز است.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا