1398-01-03
آرت کیوسک

مروری بر زندگینامه رایان گاسلینگ ، بهترین بازیگر مرد موزیکال گلدن گلوب برای فیلم لالالند

زندگینامه رایان گاسلینگ

در این نوشته می خواهیم به مروری بر زندگینامه رایان گاسلینگ بپردازیم. برای بیشتر دانستن درباره ی این بازیگر کانادایی با نت نوشت همراه باشید.

در این نوشته می خواهیم به مروری بر زندگینامه رایان گاسلینگ Ryan Gosling بپردازیم. برای بیشتر دانستن درباره‌ی این بازیگر کانادایی با نت نوشت همراه باشید.

مروری بر زندگینامه رایان گاسلینگ ، بهترین بازیگر مرد موزیکال گلدن گلوب برای فیلم لالالند

رایان گاسلینگ با نام کامل رایان توماس گاسلینگ در ۱۲ نوامبر ۱۹۸۰ در شهر لندن در حومه‌ی انتاریو، کانادا متولد شد. وقتی رایان کودک بود پدر و مادرش از هم جدا شدند، بنابراین رایان به همراه خواهر بزرگ‌ ترش مندی با مادرشان زندگی می‌ کردند. گاسلینگ زندگی سینمایی خود را از کودکی در سال ۱۹۹۳ در سری تلویزیونی Mickey Mouse Club در شبکه‌ی دیزنی آغاز کرد و تبدیل به یکی از بازیگران موفق این شبکه شد و خیلی زود پله های ترقی را بالا رفت و کارهای بیشتری از او به نمایش در آمد ولی در سال ۲۰۰۴ با فیلم The Notebook بود که او تبدیل به یک ستاره شد. او با فیلم دفترچه درخشید و در آن سال جوایز زیادی را از قبیل  Teen Choice Awards و MTV و … به دست آورد و بدین ترتیب با سرعت فیلم های موفق او بیشتر و بیشتر شدند. در سال ۲۰۰۷ گاسلینگ یک تک آهنگ به نام Put Me in the Car خواند همچنین در همان سال با دوست خود زک شیلدز یک گروه دو نفره ایندی راک به اسم Dead Man’s Bones را تشکیل داد. آهنگ ها هم اکنون هم در سایت اصلی رایان قابل دانلود هستند.

بیشتر بخوانید: نقد فیلم Blade Runner 2049 کاری از دنی ویلنوو 

در مروری بر زندگینامه رایان گاسلینگ باید اشاره کرد که در سپتامبر ۲۰۱۱ رایان در یکی از فیلم هایش با اِوا مندس آشنا شده و اکنون دو دختر به نام های  آمادا لی گاسلینگ و اِزمرالدا آمادا گاسلینگ از او دارد.

مروری بر زندگینامه رایان گاسلینگ ، بهترین بازیگر مرد موزیکال گلدن گلوب برای فیلم لالالند

مروری بر زندگینامه رایان گاسلینگ ، بهترین بازیگر مرد موزیکال گلدن گلوب برای فیلم لالالند

برخی از افتخارات رایان گاسلینگ عبارتند از:

  • نامزد جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم هالف نیلسون در سال ۲۰۰۶
  • نامزد جایزه‌ی گلدن گلوب برای بازی در فیلم لارس و دختر واقعی (Lars and the Real Girl) در سال ۲۰۰۷ و ولنتاین غمگین (Blue Valentine) در سال ۲۰۱۰
  •  نامزدی گلدن‌گلوب و جوایز آکادمی را برای به نمایش کشیدن نوازنده‌‌ی پیانو در فیلم موزیکال «لالالند»

بیشتر بخوانید: نقد فیلم The Nice Guys ساخته‌ی شین بلک

فیلم های رایان گاسلینگ :

تایتنز را به یاد آور (۲۰۰۰)
دفترچه خاطرات (۲۰۰۴)
بمان (۲۰۰۵)
شکست (۲۰۰۷)
ولنتاین غمگین (۲۰۱۰)
دیوانه‌وار، احمقانه، عاشقانه (۲۰۱۱)
راندن (۲۰۱۱)
نیمه ماه مارس (فیلم) (۲۰۱۱)
جوخه گانگستر (۲۰۱۳)
مکانی آن سوی کاج‌ ها (۲۰۱۳)
رکود بزرگ (۲۰۱۵)
مردان خوب (۲۰۱۶)
لالا لند (۲۰۱۶)
بلید رانر ۲۰۴۹ (۲۰۱۷)
ترانه به ترانه (۲۰۱۷) و …

بیشتر بخوانید: زندگینامه مارلون براندو ؛ پدرخوانده سینمای جهان

بیشتر بخوانید: مروری بر زندگینامه جیمز دین James Dean ، جوانمرگی خوش قیافه

در مروری بر زندگینامه رایان گاسلینگ ذکر این نکته بسیار جالب توجه است که بسیاری از طرفداران رایان رینولدز Ryan Reynolds، رایان گاسلینگ را با بازیگر محبوبشان اشتباه می گیرند.
رایان گاسلینگ در این باره می گوید: “این اتفاق برای من خیلی پیش می آید. من فکر می کنم این اشتباه به خاطر این رخ می دهد که هر دوی ما کانادایی هستیم. تعداد دفعاتی که این اشتباه پیش آمده است آنقدر زیاد است که نمی توانم بشمارم. مردم پیش من می آیند و از من می پرسند، “آیا تو رایان هستی؟” و من پاسخ می دهم: “بله”. بعد از من می پرسند که آیا می توانم با آن ها یک عکس بگیرم؟ سپس با من عکس می گیرند و وقتی متوجه می شوند که من رایان رینولدز نیستم، کاملاَ می توانم نا امیدی را در چهره هایشان ببینم.”

در مروری بر زندگینامه رایان گاسلینگ این مهم نیاید از قلم بیفتد که او بازیگری خیری است و برای ارتقای چندین نهاد اجتماعی چون مرکز تحقیقات «ای آی دی اس»، امداد فقرا و حقوق حیوانات فعالیت کرده است.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا