تلفن همراه

کاهش تقاضای آیفون X و مشکلات ایجاد شده برای سامسونگ!

کاهش تقاضا آیفون X

کاهش تقاضای آیفون X و مشکلات ایجاد شده برای سامسونگ! طبق گزارشی از Nikkei، سامسونگ که وظیفه تولید نمایشگرهای OLED آیفون X را بر عهده دارد، پس از کاهش تولید آیفون X از سوی اپل در سه ماهه اول سال جاری میلادی، حال به دنبال مشتری جدیدی میگردد.

۰

کاهش تقاضا برای آیفون X شرایط را تنها برای اپل بد نکرده است. طبق گزارشی از Nikkei، سامسونگ که وظیفه تولید نمایشگرهای OLED آیفون X را بر عهده دارد، پس از کاهش تولید آیفون X از سوی اپل در سه ماهه اول سال جاری میلادی، حال به دنبال مشتری جدیدی میگردد.

گزارش های متعدد در ماه ژانویه نشان میدهد که پس از تقاضای کمتر از حد انتظار کاربران برای آیفون X، این شرکت تولید خود در سه ماهه اول سال را  به ۲۰ میلیون دستگاه کاهش داده است. این شرایط سامسونگ را نیز با مشکل مواجه کرده است. چرا که این شرکت کره ای پنل های باکیفیت و گران قیمت OLED را برای آیفون X تولید میکرد.

در ابتدا با فرض بر اینکه تقاضا برای آیفون X بالا خواهد بود، سامسونگ تولید نمایشگرها را افزایش داد. اما بر خلاف انتظار، این تقاضا کاملاً تحقق نیافت و در حال حاضر این شرکت باید پنل های OLED اضافی را به مشتریان دیگری بفروشد. البته یکی از مشکلاتی که پیش روی سامسونگ وجود دارد قیمت بالای این نمایشگرهاست. هر پنل سامسونگ بیش از ۱۰۰ دلار (۷۱ پوند) قیمت دارد. اگرچه نمایشگر OLED آیفون X زیبا به نظر میرسد، اما بسیار گرانتر از نمایشگرهای کریستال مایع LCD استفاده شده در سایر گوشی ها از جمله آیفون ۸ پلاس است. این مهم یکی از دلایلی است که سبب شده است آیفون X قیمتی ۱۰۰۰ دلاری ( یا ۱۰۰۰ پوند در انگلستان) داشته باشد و گوشی دیگری با این قیمت را در بازار شاهد نباشیم.

مسئله دیگر این میباشد که تولیدکنندگان گوشی های هوشمند میان رده، به دلیل قیمت نمایشگرهای OLED از استفاده آنها در گوشی های خود اجتناب میکنند. چراکه آنها علاقه ندارند هزینه بیشتری را به مصرف کننده تحمیل کنند. در کنار این ها، سامسونگ در رقابتی تنگاتنگ با رقبای چینی خود قرار دارد. چرا که شرکت های چینی تولیدکننده OLED، قادرند این فناوری را با هزینه ای پایین تر به دست خریداران برسانند.

منبع: بیزینس اینسایدر

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا