1397-11-30
اخبار تکنولوژی

سامسونگ در حال کار بر روی تولید یک گوشی هوشمند شفاف است!

گوشی هوشمند شفاف

اخبار حکایت از آن دارند که سامسونگ، این غول کره‌ای، به تازگی پتنت یک طراحی جدید را به ثبت رسانیده و گویا در حال کار بر روی تولید یک گوشی هوشمند شفاف است، گوشی‌ای که به هنگام استفاده از آن می‌توان فضای پشت‌اش را مشاهده کرد.

اخبار حکایت از آن دارند که سامسونگ، این غول کره‌ای، به تازگی پتنت یک طراحی جدید را به ثبت رسانیده و گویا در حال کار بر روی تولید یک گوشی هوشمند شفاف است، گوشی‌ای که به هنگام استفاده از آن می‌توان فضای پشت‌اش را مشاهده کرد.

در صفحه نمایش این گوشی از عناصر مجازی در دنیای فیزیکی استفاده خواهد شد و امکان تجربه‌ی یک واقعیت افزوده را برای کاربر فراهم خواهد ساخت. سامسونگ نیز به مانند دیگر غول‌های دنیای فناوری به دنبال هر روشی برای به کار گیری واقعیت افزوده است، تکنولوژی‌ای که به گفته‌ی اپل بیش از واقعیت مجازی کاربرد و پتانسیل دارد. اما با این حال، سایر غول‌های فناوری سعی‌شان آن بوده و هست که از این تکنولوژی در همان طراحی سنتی گوشی استفاده کنند و به همین دلیل می‌توان گفت که استفاده‌ی سامسونگ از گوشی هوشمند شفاف برای به کار گیری تکنولوژی واقعیت افزوده به‌نوعی یک پیشرفت بزرگ است و نویدِ آن می‌دهد که در آینده‌ای نزدیک شاهد نسل جدیدی از اسمارت‌فون‌ها باشیم، نسلی که طراحی سنتی را پشت‌سر گذاشته و دارای طراحی شفاف هستند.

به هر صورت، نکته‌ی جالبی که در ارتباط با پتنت سامسونگ وجود دارد این است که، آن‌گونه که در این پتنت دیده می‌شود، گویا گوشی هوشمند شفاف سامسونگ تماماً شفاف نیست، بلکه صرفاً یک مربع در مرکز آن شفاف است و بالا و پایین، به مانند قبل، غیر شفاف خواهند بود.

به نظر می‌رسد سامسونگ در حال کار بر روی تولید یک گوشی شفاف است!

نمایی کلی از طراحی گوشی هوشمند شفاف مد نظر سامسونگ

در آخر گفتنی است که هر شرکتی که یک پتنت ثبت کند لزوماً به معنای آن نیست که آن پتنت خیلی زود عملی خواهد شد، و اصلاً شاید هیچ زمان عملی نشود. اما با توجه به آن که رقابتی سخت میان سامسونگ و سایر رقبا، خصوصاً اپل، وجود دارد بعید نیست که در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد عملی شدن پتنت سامسونگ در ارتباط با تولید گوشی شفاف باشیم.

 منبع:

tomsguide

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. سامسونگ باز

    26 اردیبهشت 1397 at 21:08

    0

    این بحث گوشی شفاف همیشه مورد علاقه بوده و خیلی در موردش شایعه زیاد بوده. ولی یه مساله که هست اینه که تنهای شرکتی که الان میتونه به این بلند پروازی نزدیک بشه فقط سامسونگه. امیدوارم هرچه زودتر عملیاتی بشه و توی دست کاربرا ببینیمش.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا