1398-02-04
آرت کیوسک

مروری بر زندگی و آثار والت ویتمن ، روزنامه نگار و شاعر آمریکایی

والت ویتمن

والت ویتمن ۱۸۹۲-۱۸۱۹ روزنامه نگار و شاعر آمریکایی بوده است. او پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی شروع کار کردن کرد و در یک چاپخانه برای روزنامه ای کار کارگری را شروع کرد.

والت ویتمن ۱۸۹۲-۱۸۱۹ روزنامه نگار و شاعر آمریکایی بوده است. والت ویتمن پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی شروع کار کردن کرد و در یک چاپخانه برای روزنامه ای کار کارگری را شروع کرد. سپس برای تدریس و کشاورزی به ایالتی دیگر رفت. در تمام این ایام ویتمن در فکر راه اندازی روزنامه و به طور کلی روزنامه نگاری بود. سرانجام با پیگیری های مستمر توانست روزنامه هفتگی لانگ آیلندر را تاسیس کند.

مروری بر زندگی و آثار والت ویتمن

والت ویتمن در روزنامه های دیگر نیز علاوه بر لانگ آیلندر مطلب می نوشت و فعالیت هایی سیاسی نیز داشت. او با پشتکار و فعالیت در چند روزنامه ی مطرح بالاخره روزنامه نگاری شناخته شده شد. والت ویتمن در تمام مدت فعالیت خود در زمینه ی روزنامه نگاری به ایلت های گوناگونی در آمریکا می رفت و این حرفه را در آن شهرها و در روزنامه های متنوع تجربه می کرد. سرانجام سال ۱۸۵۵ بود که ویتمن نخستین دفتر شعر خود را به نام برگهای علف منتشر کرد.

بیشتر بخوانید: مروری بر زندگی و اشعار پابلو نرودا ، به آرامی آغاز به مردن می‌کنی اگر…

او این دفتر شعر را با هزینه ی شخصی خود چاپ و منتشر کرد. این دفتر شعر حاوی دوازده شعر بود که بعد از یکسال ویتمن تصمیم به ویرایش آن گرفت و چندین شعر دیگر به این دفتر افزود. جالب است بدانید که والت ویتمن تا آخر عمر خود همچنان مشغول ویرایش این دفتر شعر بود و مطالب زیادی به آن افزود. به همین علت است که دفتر شعر برگ های علف در شکل و اندازه ایی متفاوت وجود دارد که هر کدام حاوی مطالبی متنوع است. آخرین ویرایش این دفتر شعر، ویرایش بستر مرگ نام دارد که در سال ۱۸۹۲ یعنی سال مرگ شاعر منتشر شده است.

دفتر شعر برگ های علف را اغلب بزرگترین کتاب شعر آمریکا می دانند. شعرهای این دفتر به گونه ای تلفیق لغات معنوی و صوفیانه با عناصر عادی و زمینی زندگی بود که در زمان خود مخاطبان خود را متعجب کرده بود. به طور کلی شاید بتوان گفت که والت ویتمن نمونه ی کلاسیکی از شعرای انقلابی معاصر جهان و به خصوص آمریکا به حساب می آید. او در بحبوحه ی جنگ داخلی آمریکا در ایلات مختلف این کشور شاهد اتفاقات بوده است و همچنین با توجه به فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود می توانست شرایط را بررسی و تحلیل کند. این تحلیل و نگاه او به وضعیت آمریکا باعث شد که زبان و محتوای آثارش به نوعی بدیع و نو از کار دربیایند. شاید به همین دلیل است که والت ویتمن را پدید آورنده ی شعر آزاد آمریکا می دانند.

بیشتر بخوانید: مروری بر آثار و زندگی ویلیام سامرست موام ، سفر در میان واژه ها

می توان گفت که ساختار شعری والت ویتمن به نحوی حالت علت و معلولی دارد. این به این معناست که بیت دوم به لحاظ معنایی معلول بیت اول است. ویتمن یکی از شاعرانی است که توانسته است تا تضاد و تناقض را در زندگی و به طور کلی، هستی به صورت حرفه ای بکار بگیرد. او در دو بند و در فاصله های کوتاه از عقل در کنار عرفان سخن می گوید و این تناقض است که شعر ویتمن را از شاعران معاصر خود متمایز می سازد. او با گفتمان خود در شعرش نظام ایدئولوژی حاکم بر جامعه، سیایت و حتی شعر را به چالش می کشد. کتاب های شعر منتشر شده از والت ویتمن عبارتند از: ای ناخدا ناخدای من، برگ های علف، ضربه های طبل، خداحافظ خیال من، همیشه مست، چشم انداز دموکراسی، روزهای نمونه و فرانکلین ایوانز.

بیشتر بخوانید: مروری بر زندگی و آثار اونوره دو بالزاک ،‌ باباگوریو، چرم ساغری و کلاسیک هایی از فرانسه

بیشتر بخوانید: رومن رولان ؛ جان شیفته، ژان کریستف، دنیای ذهنیِ موسیقی و هیاهوی سیاست

بیشتر بخوانید: میلوش فورمن ، خالق دیوانه از قفس پرید درگذشت

بیشتر بخوانید: مروری بر زندگی اورسون ولز سینماگر مشهور آمریکایی، همشهری کین و دیگر آثار

والت ویتمن ۱۸۹۲-۱۸۱۹

 

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. پوران ریاضی پور

    پوران ریاضی پور

    28 اردیبهشت 1397 at 9:30

    0

    همکار عزیز کاش یکی از اشعار یا حداقل بخشی از یکی از اشعار او را هم درج می کردید. سپاس از مطلب خوبتان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا