اخبار تکنولوژی

بنیان گذار WhatsApp مبلغ ۵۰ میلیون دلار روی پیام رسان Signal سرمایه گذاری کرده است!

پیام رسان رمزنگاری شده سیگنال

بنیان گذار WhatsApp مبلغ ۵۰ میلیون دلار روی پیام رسان Signal سرمایه گذاری کرده است! به تازگی توسعه دهندگان پیام رسان Signal ، کمکی ۵۰ میلیون دلاری از بنیانگذار پیام رسان رقیب یعنی واتساپ دریافت کرده اند و اعلام کرده اند که قصد دارند تغییرات عمده ای در شرکت خود ایجاد کنند.

۱+

به تازگی توسعه دهندگان پیام رسان Signal ، کمکی ۵۰ میلیون دلاری از بنیانگذار پیام رسان رقیب یعنی واتساپ دریافت کرده اند و اعلام کرده اند که قصد دارند تغییرات عمده ای در شرکت خود ایجاد کنند. تا پایان با نت نوشت همراه باشید.

Signal یکی از اولین سرویس های پیام رسانی می باشد که از رمزنگاری end-to-end برای مکالمه های خصوصی استفاده می کند. این برنامه که پیام رسان محبوب ادوارد اسنودن می باشد به خاطر امنیت بالا و رمزنگاری سرتاسری خود شهرت یافته است. جالب است بدانید که اپ پیام رسان سیگنال تنها توسط تیمی سه نفره ساخته شده است.

بنیان گذار و مالک سابق واتساپ 50 میلیون دلار روی پیام رسان رمزنگاری شده Signal سرمایه گذاری کرده است!

این پیام رسان رمزگذاری شده و امن، به طور گسترده در جامعه توسط روزنامه نگاران، فعالان سیاسی و کسانی که نگران نظارت های دولتی در ارتباطات خود می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد.

بریون اکتون (Brian Acton) مالک سابق WhatsApp که با همکاری Jan Koum این پیام رسان را به یک کسب و کار ۱۹ میلیارد دلاری تبدیل کرد و آن را به فیس بوک فروخت، به تازگی ۵۰ میلیون دلار برای حمایت از برنامه در حال توسعه سیگنال سرمایه گذاری کرده است. وی با ترک WhatsApp در پاییز سال گذشته، اکنون آزاد است که پروژه های مورد علاقه خود را که شامل ایجاد سرویس های آنلاین خصوصی می باشد، دنبال کند.

بنیان گذار و مالک سابق واتساپ 50 میلیون دلار روی پیام رسان رمزنگاری شده Signal سرمایه گذاری کرده است!

بریون اکتون (Brian Acton) مالک سابق WhatsApp

مکسی مارلینسپیک (Moxie Marlinspike)، برنامه نویسی است که در ابتدا پیام رسان سیگنال را توسعه داده و سازمان غیر انتفاعی Open Whisper Systems را که پشتیبانی از این پیام رسان را بر عهده دارد، تأسیس نموده است. وی در پستی در وبلاگ خود توضیح می دهد که با کمک مالی اکتون، شرکت جدیدی با نام بنیاد سیگنال (Signal Foundation) شکل گرفته که قادر خواهد بود تیم توسعه پیام رسان سیگنال را گسترش دهد.
اکتون در ادامه در این پست نوشته است:

چشم انداز بلند مدت ما برای بنیاد سیگنال، ارائه چندین پیشنهاد است که با ماموریت اصلی ما مطابقت دارد. برنامه ما این است که پیشگام مدل جدیدی از فناوری های غیر انتفاعی با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی و حفاظت از داده های همه کاربران در همه جا باشیم.

مارلینسپیک نقش مدیر عامل بنیاد را بر عهده خواهد داشت و Acton به عنوان رئیس اجرایی این بنیاد فعالیت خواهد نمود. همکاری این دو مدیر موفق جالب توجه خواهد بود و به نظر می رسد که باید در آینده منتظر خبرهای هیجان انگیزی در مورد سیگنال باشیم. از این گذشته، شما از سوی ادوارد اسنودن، افشاگر آژانس امنیت ملی، ستایش نمی شوید مگر اینکه سرویس ارتباطی ایمنی در سطح جهانی ایجاد کرده باشید.

منبع: thenextweb

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا