دانستنی‌های سلامتی

چگونه آناناس رسیده را از آناناس نارس تشخیص دهیم؟

آناناس رسیده

هنگامی که شما در یک فروشگاه در حال خرید هستید، تشخیص رسیده­ بودن یا نبودن یک آناناس کمی سخت به نظر می­رسد.  اما خوشبختانه چند روش ساده برای این کار وجود دارد. برای انجام این کار نیاز به فکر کردن نیست، چرا که با چند راه ساده مثل بوییدن، فشار دادن، وزن­ کردن و یا کندن تکه ای از آناناس می توان فهمید که آن آناناس مذکور رسیده است یا خیر.
برای انجام این کار نیاز فکر کردن نیست، چرا که با چند راه ساده مثل بوییدن، فشار دادن، وزن­کردن و یابرداشتن ازمیوه می توان فهمید که آن آناناس رسیده است یا خیر.

۱+

هنگامی که شما در یک فروشگاه در حال خرید هستید، تشخیص رسیده­ بودن یا نبودن یک آناناس کمی سخت به نظر می­رسد.  اما خوشبختانه چند روش ساده برای این کار وجود دارد. برای انجام این کار نیاز به فکر کردن نیست، چرا که با چند راه ساده مثل بوییدن، فشار دادن، وزن­ کردن و یا کندن تکه ای از آناناس می توان فهمید که آن آناناس مذکور رسیده است یا خیر. در ادامه با نت نوشت همراه باشید تا بدانیم که چگونه آناناس رسیده را از آناناس نارس تشخیص دهیم؟

بوییدن آناناس

اولین شاخصه آناناس رسیده در بوییدن آن است. آناناسی که آماده خوردن باشد، با برش­ خوردن رایحه­ ای شیرین دارد. در مورد بعضی از آناناس­ های رسیده شما می­توانید رایحه آن را در محیط به راحتی استشمام کنید. بنابراین به حس بویایی خود در داخل فروشگاه اعتماد کنید و آناناس دلخواه خود را بردارید.

فشاردادن آناناس

آناناسی رسیده ­است که نه بسیار سفت باشد و نه خیلی نرم و شل؛ با این حال بتواند فشار ملایم انگشتان را تحمل کند. یک آناناس عالی، گوشت پر آب و نرم و قابل انعطاف داشته­ باشد.

ظاهر آناناس

از لحاظ شکل ظاهری و رنگ، یک آناناس رسیده باید دارای رنگی زرد تا طلایی باشد. اما بعضی از آن­ها هنگامی که رسیده می­شوند هم به رنگ سبز باقی می­ مانند که این نوع از این آناناس کمتر رایج است. شکل ظاهری میوه نیز بسیار مهم است و شما باید بیشتر به دنبال آناناسی با گوشه های گرد و دارای سوراخ بر روی پوست خارجی آن باشید.

وزن کردن آناناس

اگرچه این اندازه­ گیری تخمینی است اما شما آناناسی خیلی سبک نمی­ خواهید. چون بر اساس تجربه آناناسی که سنگین­ تر باشد آب ­دارتر و رسیده­ تر است و مزه بهتری هم دارد.

بررسی برگ­های آناناس

آخرین راه تشخیص رسیده ­بودن آناناس، بررسی طریق برگ­هایش می باشد. برگ های سر آناناس باید سفت و به رنگ سبز پررنگ باشند. اما برخی از آن­ها ممکن است خشک و به رنگ قهوه­ ای باشد که کاملا طبیعی است. شما می­توانید با کشیدن برگ­ها و سنجیدن میزان محکمی آن به رسیده بودن آن پی ببرید. اگر که آنها با اندکی نیرو از جای خود خارج شدند، احتمالا آن آناناس رسیده ­است و زمان خوردن میوه است. اما اگر برگ­ها با نیروی بسیار کمی از جایش خارج شد ممکن است فاسد شده باشد. از سوی دیگر اگر که با نیروی زیاد هم از جایش جدا نشد، پس هنوز موقع خوردن آن میوه نرسیده­ است.

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا