1398-03-26
آموزشی

نشانه های ویروسی شدن آیفون را بدانید!

نشانه های ویروسی شدن آیفون

اگر نگران ویروسی شدن آیفون خود می باشید، به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید. در ادامه با بررسی نشانه های ویروسی شدن آیفون از نت نوشت همراه شما هستیم.

همراه با باز شدن هر دری به روی تکنولوژی های جدید، درهای زیادی هم برای خرابکاری هکرها باز می‌شود! همان طور که می‌دانید، آیفون ها دارای امن ترین سیستم عامل در بین اسمارت فون های موجود در دنیا هستند. اما هکرهای خلاق همواره به دنبال فرصتی برای ورود به آیفون شما و دزدیدن اطلاعات شخصیتان می‌باشند. حال اگر نگران ویروسی شدن آیفون گران قیمت خود می‌باشید، به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید. در ادامه با بررسی نشانه های ویروسی شدن آیفون از نت نوشت همراه شما هستیم.

۴ مورد از نشانه های ویروسی شدن آیفون

شما هیچ گاه نمی توانید به طور کامل از امن و غیرقابل نفوذ بودن اسمارت فون خود مطمئن شوید، زیرا مجرمان سایبری همواره دو قدم از شما جلوتر می‌باشند! حتی شاید تا همین الان هم نشانه های ویروسی شدن آیفون خود را مشاهده کرده باشید، بدون اینکه از وجود ویروس بر روی اسمارت فون خود خبر داشته باشید! اما این نشانه های ویروسی شدن آیفون چه هستند ؟ متخصصان سایبری، ۴ نشانه‌ی اصلی برای ویروسی شدن یک آیفون را به صورت زیر شرح می‌دهند:

بیشتر بخوانید: ترفندهای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد برای آپدیت !

بیشتر بخوانید: ترفند آیفون ؛ حقه هایی که هر آیفون بازی باید بداند!

مسیج های فرستاده شده و اپ های جدید

هرگونه فعالیت مشکوک بر روی اسمارت فون شما که در انجام آن‌ها نقشی ندارید، مثل مسیج هایی که توسط شما فرستاده نشده اند، اما آن ها را در مسیج باکس خود مشاهده می‌کنید و یا اپ هایی که توسط شما دانلود نشده اند، اما آیکون آن ها را در صفحه دستگاه خود می‌بینید، از اصلی ترین نشانه های ویروسی شدن آیفون و شکستن حریم امنیتی آن می‌باشند.

در واقع phishing و Smishing (به دست آوردن اطلاعات حیاتی کاربران، مثل اطلاعات حساب یا کارت بانکی و رمزهای عبور از طریق صفحات جعلی اینترنتی) دلایلی هستند که مجرمان، آیفون شما را هدف ویروس ها قرار می‌دهند. سطح موفقیت این نوع حملات از طریق هکرها بستگی به اعتماد به نفس و احتیاط صاحب اسمارت فون دارد. اگر متوجه ارسال هرگونه SMS یا پیام در واتس اپ و فیسبوک مسنجر و غیره شدید که خودتان از ارسال آن ها بی خبرید، پس احتمالا هکرها موفق به ورود به اسمارت فون شما شده اند.

همچنین نصب هرگونه برنامه یا ایجاد هرگونه تغییری بر روی آیفون شما، بدون اینکه از آن اطلاع داشته باشید، از نشانه های اصلی بروز حملات سایبری می‌باشند.

بیشتر بخوانید: مشکل پر شدن حافظه آیفون را اینگونه حل کنید! ۹ روش استاندارد و کاربردی

مسیج های فرستاده شده و نصب اپ های جدید، از خطرناک ترین نشانه های ویروسی شدن آیفون می‌باشند

مسیج های فرستاده شده و نصب اپ های جدید، از خطرناک ترین نشانه های ویروسی شدن آیفون می‌باشند

مصرف بیش از حد دیتا

دومین مورد از نشانه های ویروسی شدن آیفون ، افزایش مصرف چشمگیر اینترنت دیتای خط شما می‌باشد. بنابراین ضروری است تا به طور ماهانه مصرف دیتای خود را چک کنید تا از میانگین مصرف خود اطلاع داشته باشید. برای این کار، از قسمت Settings وارد بخش Cellular شده و مصرف دیتای خود را بررسی کنید. تمام شدن زود به زود بسته های اینترنتی، بدون اینکه شما استفاده خاصی از آن کرده باشید، از نشانه های ویروسی شدن آیفون می‌باشد.

بیشتر بخوانید: مشکل خالی شدن باتری آیفون را با این روش ها حل کنید!

رفتار عجیب اپلیکیشن ها بر روی گوشی!

در آیفون ها، کرش کردن و از کار افتادن اپ ها معمولا بسیار نادر می‌باشد. اما اگر شما به طور متناوب در اجرای اپ های مختلف بر روی آیفون خود به مشکل برمی خورید، پس به احتمال زیاد آیفون شما ویروسی می‌باشد. همچنین اگر شما دیگر قادر به باز کردن برخی از اپ های قدیمی خود نمی باشید، پس با نشانه های‌ ویروسی شدن آیفون خود طرف هستید!

به غیر از این، اگر شما قادر به اجرای اپ های مختلف بر روی آیفون خود هستید و اپ ها کرش نمی کنند، ولی برخی از کارکردهای آن ها دچار مشکل می‌باشد، باز هم احتمالا دستگاه شما هدف یک ویروس قرار گرفته است. مثلا اگر تنظیمات درون یک اپ را نمی توانید عوض کنید، به پسورد خود دسترسی ندارید و یا با پیام های خطا مبنی بر در معرض خطر بودن پسورد روبه رو می‌شوید، پس آیفون شما احتمالا ویروسی شده است.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن پورت شارژ آیفون را به روش صحیح بیاموزید!

تمام شدن ناگهانی باتری و کند شدن عملکرد گوشی

همه افراد معمولا تصوری روشن از طول عمر باتری گوشی، بر اساس میانگین مصرف روزانه خود دارند. یعنی مثلا شما می‌توانید حدس بزنید که با یک بار شارژ کامل، تا چند ساعت از آیفون خود استفاده خواهید کرد. اما خالی شدن ناگهانی باتری گوشی، یکی دیگر از نشانه های ویروسی شدن آیفون می‌باشد. همچنین اگر دستگاه شما دارای سرعت گذشته‌ی خود نیست و در انجام وظایف خود بسیار کندتر از قبل شده است، می‌توان حدس زد که یک ویروس به طریقی موفق به شکستن پروتکل های امنیتی آن شده است.

بیشتر بخوانید: مشکل اتصال آیفون به ویندوز ۱۰

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا