روانشناسی و موفقیت

باهوش ترین مردم جهان: کدام کشورها باهوش ترین هستند؟

باهوش ترین مردم جهان
۶+

این سوال به ذهن هر کسی می‌آید که باهوش ترین مردم جهان چه کسانی هستند. تحقیقی که برای موسسه آماری تحقیقات مغز جالب بود و برای مشخص کردن باهوش ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶ تحقیقی را انجام داد. ضریب هوشی یا IQ همیشه مساله‌ای بحث برانگیز است.

در این تحقیق میانگین هوشی کل افراد جامعه بررسی و عدد متوسط آن داده شده است.

باهوش ترین مردم جهان

ضریب هوشی ۹۷

کانادا دارای باهوش ترین مردم جهان و جزو کشورهای طراز اول از نظر معیارهای بین المللی مثل آزادی شهروندی، کیفیت زندگی و تحصیلات محسوب می‌شود. میانگین ضریب هوشی این کشور ۹۷ است. کشورهای دیگری که این میانگین ضریب هوشی را دارند عبارتند از فنلاند و جمهوری چک.

مردم امریکا با ضریب هوشی ۹۸ از باهوش ترین مردم جهان

عددی که به آمریکا تعلق می‌گیرد کمی تعجب برانگیز است. چرا که آمریکا اقتصاد برتر دنیا است. چند بهترین دانشگاه‌های جهان در آن قرار دارند، ولی از نظر تحصیلی نسبت به کشورهایی مثل ژاپن، استرالیا و کانادا کمی عقب تر است. طی تحقیق موسسه مطالعات مغز میانگین ضریب هوشی در آمریکا عدد ۹۸ است.

دیگر کشورهایی که میانگین ضریب هوشی مردم ۹۸ است می‌توان به کشورهای زیر اشاره کرد.

نروژ اولین کشور حوزه اسکاندیناوی با مرفه ترین و شادترین مردم روی کره زمین یک کشور کوچک ولی پیشرفته با طبیعی بسیار زیبا است. مغولستان از آسیای میانه کشور پیشرفته‌ای نیست و به شکل سنتی هنوز اقتصاد آن برپایه دامداری و کشاورزی است.

فرانسه از نظر بهداشت، تحصیلات، آزادی و شرایط زندگی مردم یکی از بهترین کشورهای چهان است.

دانمارک با سطح زندگی بالا مردم مرفهی دارد، تحصیلات رایگان و سطح بالا از دیگر نقاط قوت این کشور است که در مقایسه با دیگر کشورهای جهان کمترین corruption را دارد.

استرالیا نیز ینگه دنیا است که به سطح سواد مردم و سیستم آموزشی‌اش افتخار می‌کند.

بیشتر بخوانید: ویژگی افراد باهوش: نشانه هایی که می‌گوید فردی باهوش هستید یا خیر؟

اسپانیا با ضریب هوشی ۹۹ از باهوش ترین مردم جهان

کانادا دارای باهوش ترین مردم جهان و جزو کشورهای طراز اول از نظر معیارهای بین المللی است

کانادا دارای باهوش ترین مردم جهان و جزو کشورهای طراز اول از نظر معیارهای بین المللی است

اسپانیا بزرگترین کشور جنوب اروپا که چندان در زمینه اقتصاد و جامعه شناسی چندان موفق عمل نکرده است. با وجود بالا بودن نرخ بیکاری در اسپانیا این کشور از نظر هوشی عدد میانگین ۹۹ را دارد.

از دیگر کشورهای جهان در این رده هوشی می‌توان بهPOLAND اشاره کرد که در عرضه هنر، نویسندگی، فلسفه و دانش افراد برجسته‌ای به جهان معرفی کرده است.

مجارستان یکی از کوچکترین کشورهای جهان که کمتر از ۱۰ میلیون جمعیت دارد. ولی این کشور هم در زمینه هنر، موسیقی،‌ ادبیات، ورزش، و علم و فن آوری افراد نام آوری دارد. میانگین هوشی در این کشور هم ۹۹ است.

ضریب هوشی ۱۰۰

انگلستان قدرت اقتصادی، ارتش، فرهنگ قوی دارد و از نظر سیاسی و علمی از معدود کشورهای بسیار پیشرفته جهان است. دانشگاه‌های مهم و مطرح این کشور که برخی از آن‌ها قدمتی چندصد ساله دارند. پرستیژ خاصی به این کشور می‌دهد. میانگین ضریب هوشی در انگلستان ۱۰۰ است.

نیوزیلند هم با میانگین ضریب هوشی ۱۰۰ در آن سوی دنیا یکی از زیباترین کشورهای جهان از نظر طبیعت بکر و منحصر به فردترین گونه‌های جانوری محسوب می‌شود.

چین هم که در سال‌های اخیر به یکی از ابرقدرت‌های اقتصادی تبدیل شده کشوری بسیار بزرگ با میانگین ضریب هوشی ۱۰۰ نزدیک به یک سوم مردم جهان را در خود جای داده است.

بلژیک نیز در همین گروه قرار دارد. بنیانگذار ناتو NATO، اتحادیه اروپا، سازمان تجارت جهانی و دیگر موسسات مهم جهانی از دیگر کشورهای غرب اروپا است که با میانگین ضریب هوشی ۱۰۰ محل تولد دانشمندان به نامی بوده است.

ضریب هوشی ۱۰۱

سوئیس از نظر سطح زندگی و سیستم آموزشی بسیار پیشرفته که با انتخاب دانش آموزان مستعد و حمایت از آن‌ها آوازه جهانی دارد میانگین ضریب هوشی ۱۰۱ دارد و از باهوش ترین مردم جهان هستند.

سوئد از دیگر کشورهایی با این ضریب هوشی است که از نظر اقتصادی، بهداشت، تحصیلات، رفاه اجتماعی و آزادی‌های شهروندی گوی سبقت را از تمام کشورهای حوزه اسکاندیناوی ربوده است.

ضریبت هوشی ۱۰۲

هلند نه تنها در هوش با عدد ۱۰۲ که در شاد بودن مردم و رفاه اجتماعی نیز کشور تراز اولی است. از دیگر کشورهای با ضریب هوشی ۱۰۲ می‌توان از ایتالیا نام برد. از علم گرفته تا فن آوری و هنر افراد معروفی از این کشور آوازه جهانی دارند.

آلمان نیز در این گروه جای می‌گیرد. با وجود ۸۲ میلیون جمعیت، یکی از بهترین کشورها در زمینه استاندارد زندگی است. جامعه‌ای باهوش، فعال، ماهر و خلاق دارد. سیستم آموزشی در آلمان مجانی و کیفیت بسیار بالایی دارد.

اتریش نیز در این گروه جای می‌گیرد. کشوری کوچک که همسایه شمالی آلمان است ولی وضعیت اقتصادی و رفاه اجتماعی، تحصیلات و شرایط اقتصادی از آلمان کمتر نیست.

سنگاپور با ضریب هوشی ۱۰۳ از باهوش ترین مردم جهان

سنگاپور از معدود کشورهای آسیایی پیشرفته است که سرعت فن آوری در آن نیز نرخ بالایی داشته است.

ضریب هوشی ۱۰۴

تایوان با نیروی کار ماهر و تکنولوژی خوب که بیشتر شهروندانش تحصیلات بالایی دارند. در زمینه تحصیلات دانشگاهی تایوان همتراز کشورهای پیشرفته دنیا است و باهوش ترین مردم جهان را دارد.

ضریب هوشی ۱۰۵

ژاپنی‌ها به باهوش بودن مشهورند. علاوه بر امید به زندگی که باعث می‌شود ژاپنی در میان کشورهای جهان بیشتر طول عمر را داشته باشند، این کشور در زمینه تحقیقات علمی و فن آوری کشور بسیار موفقی است.

مردم کرده جنوبی با ضریب هوشی ۱۰۶ از باهوش ترین مردم جهان

این عدد را کره جنوبی از آن خود کرده است. همراه با تایوان، سنگاپور، هنگ کنگ آن را می‌توان یکی از ۴ اژدهای اقتصاد آسیا دانست. این کشور بدون هیچ گونه منابع طبیعی تنها بر پایه تکنولوژی توانسته است یکی از موفق ترین کشورها باشد. در زمینه تحصیلات، ریاضی و علم کره جنوبی یکی از کشورهای برتر جهان است.

ضریب هوشی ۱۰۷

کشوری کوچک ولی با آوازه جهانی هنگ کنگ، که از نظر سیاسی جزو پین محسوب می‌شود، ولی سرزمینی مستقل که تلاش می‌کند در زمینه سیاسی و اقتصادی خودکفا باشد. مردم این کشور ماهر، تحصیلات کرده، سخت کوش و جزو باهوش ترین نیروی کاری جهان محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: باهوش ترین افراد جهان: در حال حاضر چه کسانی باهوش ترین هستند؟

منبع +

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا