روانشناسی و موفقیت

باهوش ترین افراد جهان: در حال حاضر چه کسانی باهوش ترین هستند؟

باهوش ترین افراد جهان
۱۰+

امروز با باهوش ترین افراد جهان آشنا می‌شویم. در هر زمینه‌ای که فکرش را بکنید انسان‌های باهوش تاثیر گذار هستند: علم، هنر، فلسفه، فن آوری و هر رشته دیگری. اهمیت حضور آن‌ها جدای از احترامی که همه برای هوش آن‌ها قائل هستند، به دلیل هدیه‌ای است که به بشریت داده اند و نام خود را جاودانه کرده اند.

ولی این افراد ویژگی خاص دیگری هم دارند. علیرغم سختی هایی که کشیده اند انسان‌های بسیار خوبی هستند. افکار و عقاید انسان دوستانه آن‌ها در کنار آن چه به عنوان اثرجاودانه هنر، ادبیات، فلسفه و علم به بشریت هدیه کرده اند احترام به آنان را چند برابر نموده است.

افرادی که هر چند کشورشان به آنها می‌بالند ولی دیگر جهانی شده اند و به همه بشریت تعلق دارند.. نمی‌توان برای آن‌ها مرزی جغرافیایی تعیین کرد و آن‌ها را متعلق به یک کشور خاص دانست.

باهوش ترین افراد جهان

پل آلن

پل آلن

پل آلن

بیلیونری که ضریب هوشی ۱۶۰ تا ۱۷۰ دارد از باهوش ترین افراد زنده است. در سال ۱۹۵۳ متولد شد و اهل سیاتل آمریکا و دوست صمیمی بیل گیتس از دوران مدرسه است. هر چند او دانشجوی خوب دانشگاه واشنگتن بود ولی در سال ۱۹۷۴ تحصیل را رها کرد و حتی از بیل گیتس هم خواست هاروارد را ترک کند.

سال بعد با ترک دانشگاه، آن دو مایکروسافت را در نیومکزیکو بنیان گذاشتند. در سال ۱۹۸۲ با تشخیص بیماری لنفوم یا لنفوم هاجکین Hodgkin’s lymphoma آلن فعالیت هایش را در مایکروسافت کم کرد و در سال ۲۰۰۰ استعفا داد. البته او هنوز از مشاوران این شرکت نرم افزاری بزرگ دنیا است.

درست مانند بیل گیتس او هم یکی از خیرین بزرگ جهان است. کمک‌های مادی او به توسعه علم. فناوری، آموزش و هنر تاکنون بیش از ۱/۵ بیلیون دلار شده است. او علاوه بر شرکت‌های شخصی اش، موسسه علم مغز آلن Allen Institute for Brain Science را در سال ۲۰۰۳ بنیان گذاری کرد که اولین سیستم حمل و نقل فضایی جهان را معرفی کرده است.

جودیت پولگائور

جودیت پولگائور از باهوش ترین افراد جهان

جودیت پولگائور از باهوش ترین افراد جهان

در سال ۱۹۷۶ در بوداپست متولد شد. از از باهوش ترین افراد زنده است که تا به امروز او را بهترین قهرمان زن شطرنج می‌دانند. فدراسیون جهانی شطرنج او را جزو ۱۰۰ نفر برتر شطرنج جهان می‌داند. در ۱۱ سالگی استاد شطرنج شد.

۹ مدال جهانی دارد، از جمله Garry Kasparov و Anatoly Karpov. در سال ۱۹۹۱ وقتی که فقط ۱۵ و ۵ ماه سن داشت، قهرمان شطرنج مجارستان شد. تربیت خانوادگی او همان طور که پدرش اعتقاد دارد این است: «نوابغ زاده نمی‌شوند، تربیت می‌شوند».

ضریب هوشی این قهرمان و استاد شطرنج ۱۷۰ است.

مریلین وس ساوانت از باهوش ترین افراد جهان

مریلین ساوانت

مریلین ساوانت

در سال ۱۹۴۶ در میسوری آمریکا به دنیا آمد. در سال ۱۹۸۶ نام او را به عنوان باهوش ترین افراد زنده کره زمین با ضریب هوشی ۲۲۸ در گینس ثبت کردند. عددی که در آزمون ورود به دانشگاه استانفورد-بینت نیز کسب کرد در حالی که فقط ۱۰ سالش بود.

هر چند طبق تست بحث برانگیز مگا Mega Test ضریب هوشی او را ۱۸۶ می‌دانند. همسر او رابرت جارویک Robert Jarvik اولین قلب مصنوعی جهان را طراحی کرده که موفقیت آمیز هم بوده است. زوج با هوش نیویورک محسوب می‌شوند. او نخبه‌ای است که با وجود پیرشدن هنوز هر روز می‌دود.

او که نویسنده و روزنامه نگار است فقط دو سال در دانشگاه فلسفه خوانده و برای کمک به خانواده تحصیلات دانشگاهی را رها کرده است.

جان اچ. سونونو

جان سونونو یکی از باهوش ترین افراد جهان

جان سونونو یکی از باهوش ترین افراد جهان

این مرد کوبایی در سال ۱۹۳۹ در هاوانا به دنیا آمد. او از باهوش ترین افراد زنده است که با ضریب هوشی ۱۸۰ در دانشگاه ماساچوست مهندسی مکانیک خواند، فوق لیسانس خود را در سال ۱۹۶۱ و دکترا را در سال ۱۹۶۶ دریافت کرد.

تا سال ۱۹۶۸ پروفسور دانشگاهی بود که در آن درس خوانده بود. سپس تا سال ۱۹۷۳ در مدرسه مهندسی Dean درس داد. بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۹ فعالیت سیاسی خود را شروع کرد که شاید این اشتباه بزرگش بود.

هر چند در سال ۱۹۸۹ رییس کارکنان کاخ سفید شد ولی در سال ۱۹۹۱ به دلیل اتهام سوء استفاده از سفرهای دولتی که مثل بمب صدا داد، ناچار به ترک دولت و فعالیت‌های سیاسی گردید.

نیل د گراسه تایسون یکی از باهوش ترین افراد جهان

باهوش ترین افراد زنده جهان

نیل د گراسه تایسون

این سیاهپوست آمریکا فیزیک نجوم خوانده و تحقیقاتش در موزه تاریخ طبیعی آمریکا نگهداری می‌شود. او در سال ۱۹۵۸ در نیویورک متولد شد و به دلیل علاقه‌اش به ستاره شناسی بالاخره در سال ۱۹۸۰ از هاروارد لیسانس فیزیک خود را دریافت کرد.

در سال ۱۹۸۳ از دانشگاه تگزاس فوق لیسانس ستاره شناسی گرفت و در سال ۱۹۸۹ دکترای خود را در رشته فیزیک نجوم دریافت کرد. او در شو علمی تلویزیونی نوا NOVA بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ شهره عام و خاص در آمریکا شد. به افتخار او ستاره‌ای هم به نامش نامگذاری شده است. بهره هوشی او را نتوانسته اند تعیین کنند.

بیشتر بخوانید: راه های افزایش هوش

میسلاف پریداویچ

باهوش ترین افراد زنده جهان

میسلاف پریداویچ

این پروفسور ریاضی اهل کروات ضریب هوشی ۱۹۰ دارد. این طور می‌گوید: «همیشه حس می‌کردم یک قدم از دیگران جلوتر هستم. هر چه مسائل ریاضی در مدرسه سخت تر می‌شد آن‌ها را راحت تر و با شوق و علاقه بیشتری حل می‌کردم.» او زاده زاگرب سال ۱۹۶۷ است.

توانایی او از همان بچگی کاملا پیدا بود. جوایز زیادی در علم ریاضی از آن خود کرده است و خودش می‌گوید سرگرمی مورد علاقه‌اش انجام سخت ترین تست‌های هوش است.

بیشتر بخوانید: باهوش ترین مردم جهان: کدام کشورها باهوش ترین هستند؟

ماناهیل ثابت

ماناهیل ثابت دانشمند یمنی یکی از باهوش ترین افراد جهان

ماناهیل ثابت دانشمند یمنی یکی از باهوش ترین افراد جهان

در سال ۲۰۰۸ وقتی که تنها ۲۵ سال داشت این زن یمنی دانشمند و اقتصاد دان، دکترای خود را در رشته مهندسی مالی دریافت کرد. تحصیلکرده دانشگاه ایلینویز آمریکا است و در حال حاضر دارد در رشته دکترای ریاضی کوانتوم تحصیل می‌کند.

در سال ۲۰۱۲ این زن جوان فورمول ۳۵۰ صفحه‌ای فاصله در فضا بدون استفاده از نور ارائه کرد. او که ضریب هوشی ۱۶۸ دارد در سال ۲۰۱۳ شرکت خود به نام Smart Tips Consultants را پایه گذاری کرد. او جوایزی را از سازمان‌های بین المللی مثل زن سال دنیا و سازمان جهانی صلح دریافت کرده است.

کریس هیراتا یکی از باهوش ترین افراد جهان

باهوش ترین افراد زنده جهان

کریس هیراتا

متولد میشیگان آمریکا در سال ۱۹۸۲ فیزیک نجوم خوانده است. در ۱۳ سالگی جوانترین شهروند آمریکا بود که در مسابقه بین المللی المپیاد فیزیک جایزه گرفت. در ۱۴ سالگی در کالج فنی مهندسی کالیفرنیا شروع به تحصیل کرد و در ۱۶ سالگی لیسانس گرفت.

ضریب هوشی او را ۲۲۵ می‌دانند. او در حال حاضر برای ناسا کار می‌کند و بعد از گرفتن دکترای فیزیک نجوم در سا ۲۰۰۵ پروفسور دانشگاه اوهایو است. تخصص‌های اصلی او انرژی تاریک، لنزهای گرانشی، پس زمینه مایکروویو‌های کیهانی، خوشه بندی‌های کهکشانی، و نسبیت عام در فیزیک نجوم است.

گری کاسپاروف

باهوش ترین افراد زنده جهان

گری کاسپارف

متولد ۱۹۶۳ باکو ( آذربایجان کنونی) شطرنج باز پرآواه جهانی که ضریب هوشی او را ۱۹۰ می‌دانند. رکوردار طولانی ترین بازی‌های شطرنج که هم اکنون چند سالی است شطرنج را رها کرده و فعالیت‌های خود را روی سیاست متمرکز کرده است.

نوام چامسکی

باهوش ترین افراد زنده جهان

نوام چامسکی

زبان شناس و شناخت گرای برجسته آمریکایی که نظریه‌های بحث برانگیزش او را به یک فعال سیاسی و فیلسوف هم تبدیل کرده است. او را پدر زبان شناسی مدرن می‌دانند. در هر چیزی که فکرش را بکنید از هوش مصنوعی گرفته تا تئوری موسیقی تاثیر گذار بوده است. سال ۱۹۲۸ در فیلادلفیا متولد شد.

در ۱۶ سالگی وارد دانشگاه پنسیلوانیا شد و تا مقطع دکترای زبان شناسی پیش رفت. از سال ۱۹۵۵ فلسفه و زبان شناسی در دانشگاه ماساچوست درس داد. بیش از صد کتاب نوشته و او را معروفترین و تاثیرگذارترین روشنفکر جهان می‌دانند. او چند سالی است که بازنشسته شده و در زمینه سیاست فعال است دیدگاهی بسیار انتقادی به سیاست خارجی آمریکا دارد.

او یکی از باهوش ترین افراد جهان است و جالب است که برای او هم نتوانسته اند بهره هوشی تعریف کنند.

شهریار افشار از باهوش ترین افراد جهان

شهریار افشار

شهریار افشار

این کارآفرین ایرانی آمریکایی متولد ۱۹۷۱ فیزیکدان هم هست. او در سال ۲۰۰۴ به دلیل آزمایشی که در دانشگاه هاروارد به نام قواعد تکمیلی مکانیکی کوانتوم انجام داد مشهور شد. در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ استادیار هاروارد بود. جوایز عملی زیادی را در آمریکا و از جمله جایزه خوارزمی ایران را از آن خود کرده است. ضریب هوشی این مرد ایرانی آمریکایی ذکر نشده است.

در این میان حیف است از استیون هاوکینگ که چندی پیش درگذشت نامی نبریم. به دلیل هوش سرشارش در ۱۷ سالگی در دانشگاه آکسفورد بورسیه رشته شیمی فیزیک شد. با دریافت لیسانس در سال ۱۹۶۲ برای گرفتن فوق لیسانس وارد دانشگاه کمبریج شد تا کیهان شناسی بخواند.

در ۲۱ سالگی که بیماری اسکلروز جانبی او تشخیص داده شده غرق در ناامیدی در حالی که قصد ترک تحصیل داشت، نامزدش جین وایلد الهام بخش او برای ادامه درس و زندگی شد. در سال ۱۹۶۵ دکترای خود را دریافت کرد.

نظریه او درباره سیاه چاله‌ها و کتاب معروفش به نام تاریخچه زمان از آثار ماندگار او برای جامعه بشری است. او تنها فردی بود که بعد از ۴۰۰ سال بر کرسی دانشگاهی نیوتن تکیه زد. ضریب هوشی او را هم ذکر نکرده اند.

بیشتر بخوانید: ویژگی افراد باهوش: نشانه هایی که می‌گوید فردی باهوش هستید یا خیر؟

منبع +

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا