تلفن همراه

سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند وحشتناک‌تر از چیزیست که فکر می‌کنید!

سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند

سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند وحشتناکتر از چیزیست که فکر می‌کنید! بی پرده باید بگوییم که امروزه گوشی های هوشمند زندگی ما را کنترل می کنند. آنها راجع به هر چیزی که بخواهیم به ما اطلاعات می دهند.

۲+

بی پرده باید بگوییم که امروزه گوشی های هوشمند زندگی ما را کنترل می کنند. آنها راجع به هر چیزی که بخواهیم به ما اطلاعات می دهند. اما داده هایی که ما در گوشی های هوشمند خود می بینیم و دریافت می کنیم، فقط بخش کوچکی از اطلاعاتی است که تولید می کنند. آنها با ردیابی و نظارت بر رفتار و فعالیت های ما، یک پروفایل دیجیتال از اطلاعات محرمانه زندگی شخصی ما ایجاد می کنند. در ادامه با بررسی سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند و جزییاتی عجیب از این روند با نت نوشت همراه باشید.

این پروفایل ها فقط یک گزارش از فعالیت های ما نیستند. پروفایل های دیجیتالی که ایجاد می کنند بین شرکت ها رد و بدل می شوند و برای نتیجه گیری و تصمیم گیری روی فرصت هایی که در ما و زندگی ما تأثیر می گذارد، استفاده می شود. علاوه بر این، جمع آوری این اطلاعات معمولا بدون آگاهی، رضایت و کنترل ما اتفاق می افتد.

بیشتر بخوانید: آمار کاربران اینستاگرام : اینستاگرام به طور باورنکردنی در دنیا محبوب شده است!

بیشتر بخوانید: کد IMEI را چگونه پیدا کنیم ؟ راهنمای یافتن کد IMEI در گوشی‌های اندرویدی

سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند

متدهای جدید و پیچیده ای که در گوشی های هوشمند طراحی شده اند، کنترل و نظارت رفتار ما را برای آنها راحت می کند. به زبان ساده تر راجع به سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند می توان گفت مقدار زیادی از اطلاعات از گوشی های هوشمند ما جمع آوری می گردد، چه زمانی که به طور فعال از آن استفاده می کنیم و چه زمانی که در حال اجرا در پس زمینه است. این اطلاعات می تواند شامل مکان ما، تاریخچه جستجو در اینترنت، ارتباطات، فعالیت های رسانه های اجتماعی، امور مالی و داده های بیومتریک مانند اثر انگشت یا ویژگی های صورت باشد. همچنین می تواند شامل زمان ارسال و گیرنده یک پیام متنی باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه به راحتی امنیت مودم وایرلس خانگی را بالا ببریم؟

ایمیل های شما می توانند شبکه اجتماعی شما را نشان دهند

ایمیل های شما می توانند ارتباطات اجتماعی شما را نشان دهند

هر نوع اطلاعاتی می تواند منافع و الویت ها، دیدگاه ها، سرگرمی ها و تعاملات اجتماعی شما را نشان دهد. به عنوان مثال، در یک مطالعه صورت گرفته توسط MIT نشان داده شد که چگونه اطلاعات ایمیل می تواند برای نقشه برداری از زندگی ما، نشان دادن شبکه های حرفه ای و شخصی ما استفاده شود. این داده ها می توانند برای ارزیابی اطلاعات شخصی از جمله دین و اعتقادات، دیدگاه های سیاسی، ارتباطات اجتماعی یا وضعیت سلامت فرد استفاده شوند. برای مثال، ممکن است شرایط سلامتی ما فقط با یک سری از تماس های تلفنی آشکار گردد.

بیشتر بخوانید: چه کسانی از وایرلس من استفاده می کنند و چگونه آنها را بلاک کنیم؟

انواع این اطلاعات می تواند با یکپارچه سازی و لینک شدن به یکدیگر یک پروفایل جامع از ما بسازد. سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند را شرکت هایی که اطلاعات را خرید و فروش می کنند(دلال های اطلاعات) انجام می دهند. آنها میلیاردها عنصر اطلاعاتی در مورد مردم را برای نتیجه گیری در مورد آنها جمع آوری و ترکیب می کنند. این نتیجه گیری ممکن است به نظر بی خطر باشد اما می تواند اطلاعات حساس مانند قومیت، سطح درآمد، سطح تحصیلات، وضعیت تاهل، و ترکیب خانواده ما را نشان دهد.

یک مطالعه اخیر نشان داده است که هفتاد درصد اپ های گوشی های هوشمند اطلاعات را با شرکت های ردیابی شخص ثالث مانند Google Analytics به اشتراک می گذارند. می توان داده های برنامه های متعدد در یک گوشی هوشمند را باهم ترکیب کرد تا تصویر دقیق تر از ما ساخته شود حتی اگر مجوز برای اپ های فردی به طور جداگانه اعطا شده باشد. پس گوشی های هوشمند می توانند به دستگاه های نظارت تبدیل گردند.

در نتیجه ایجاد و ادغام ردپاهای دیجیتالی، اطلاعات عمیقی در مورد زندگی ما فراهم می کند. آشکارترین دلیل برای شرکت هایی که این اطلاعات را جمع آوری می کنند ارائه تبلیغات هدفمند و خدمات شخصی است.

بیشتر بخوانید: چگونه به راحتی امنیت مودم وایرلس خانگی را بالا ببریم؟

جستجوهای شما می تواند نشان دهنده وضعیت مالی تان باشد

جستجوهای شما می تواند نشان دهنده وضعیت مالی تان باشد

اما تبلیغات هدفمند بر مبنای اطلاعات گوشی های هوشمند می تواند اثرات واقعی بر معیشت و رفاه داشته باشند. در همین رابطه راجع به سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند می توان گفت به عنوان مثال، افرادی که در معرض مشکلات مالی قرار دارند ممکن است برای تبلیغات پرداخت وام مورد هدف قرار گیرند. آنها ممکن است از این وام ها برای پرداخت هزینه های غیرمنتظره مانند قبض های پزشکی، تعمیر و نگهداری ماشین یا… استفاده کنند، اما اگر برای هزینه های تکراری زندگی مانند قبض اجاره و خرج روزمره زندگی به آن تکیه کنند. پس از آن با بدهی های هنگفت مربوط به این وام ها به دام می افتند و با توجه به هزینه بالای اعتباری، برای بازپرداخت وام باید بیشتر تلاش کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش نرم‌ افزار Lastpass ، تنها یک رمز کافیست!

تبلیغات هدفمند همچنین می تواند شرکت ها را به تبعیض علیه مردم سوق دهد و آنها را از یک فرصت برابر برای دسترسی به حقوق اساسی بشر، مانند مسکن و اشتغال، منع کند. البته نژاد کاربران به صراحت در مشخصات پروفایل فیس بوک آنها گنجانده نشده است، اما “قومیت” آنها را می توان براساس صفحاتی که دنبال می کنند یا با آنها مشغول به کار هستند، فهمید.

از اطلاعات رسانه های اجتماعی نیز ممکن است برای محاسبه اعتبار مالی استفاده شود، گرچه ممکن است این روش سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند خیلی واضح و مفهوم نباشد. ولی شاخص هایی مانند سطح پیشرفت در یک زبان کاربر در رسانه های اجتماعی و تاریخ بازپرداخت قرض های دوستانشان می توانند برای بررسی اعتبار استفاده شوند. این می تواند تأثیر مستقیمی بر هزینه ها و نرخ بهره های وام، توانایی خرید یک خانه و حتی فرصت های کاری داشته باشد.

بیشتر بخوانید: مهمترین کارهای قبل از فروش کامپیوتر مجهز به ویندوز ۱۰ ؛ نکات ضروری و کلیدی

 خطرات مشابهی نیز از طریق اپ های پرداخت و خرید که روی اسمارت فون ها نصب می شود، وجود دارد. در چین، دولت برنامه های خود را برای ترکیب اطلاعات در مورد هزینه های شخصی با پرونده های رسمی، مانند بازپرداخت مالیات و جرائم رانندگی اعلام کرده است. این ابتکار عمل که توسط دولت و شرکت ها صورت گرفته است، در مرحله آزمایشی قرار دارد. هنگامی که به طور کامل عملیاتی شود، یک نمره اعتبار اجتماعی به هر شهروند داده می شود که میزان اعتماد آنها را تعیین می کند. سپس این رأی ها می توانند جهت جریمه یا پاداش هایی مانند امتیازات در برنامه های وام یا محدودیت های پیشرفت شغلی مورد استفاده قرار گیرد.

در پایان باید متذکر شویم، مواردی که در این مطلب با عنوان سرقت اطلاعات گوشی های هوشمند ذکر کردیم فرضی نیست و همه اینها در حال حاضر وجود دارد و شامل همه کسانی می شود که صاحب یک اسمارت فون هستند. امروزه گوشی های هوشمند به طور موثر مانند دستگاه های نظارتی عمل می کنند و هر کسی که از آنها استفاده می کند، در معرض این خطرات قرار می گیرد. علاوه بر این، پیش بینی و شناسایی طیف وسیعی از روش های جمع آوری و استفاده از اطلاعات گوشی هوشمند و نشان دادن مقیاس کامل تاثیر آنها غیرممکن است.

بیشتر بخوانید: اتصال به وایرلس بدون پسورد در ویندوز ۱۰ اینگونه ممکن است!

۱ دیدگاه

یک دیدگاه

 1. Avatar

  bhd

  ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ at ۱۹:۵۳

  مطلب خوبی رو گذاشتید اما نه گزینه پرینت براش قراردادین و نه اینکه پیش نمایش چاپ اون رو چک کردین
  وقتی میره برای چاپ کلا درهم برهم میشه و کل متن بهم میریزه
  لطفا این مسائل رو در نظر بگیرین

  ۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا