دانستنی‌های سلامتی

به جای ادویه این چهار برگ پرخاصیت و خوش طعم را در غذا بریزید!

ادویه

به جای ادویه این چهار برگ پرخاصیت و خوش طعم را در غذا بریزید! ادویه ها جادوی آشپزی به حساب می آیند، برگ های ریحان، برگ بو، بادرنجبویه و ادویه آهک می توانند جایگزین مناسبی برای بیشتر ادویه جات منزل شما باشند.

ادویه‌ ها جادوی آشپزی به حساب می آیند، شما می توانید به کمک انواع ادویه طعم های مختلفی را به غذای خود بدهید و از خواص چشمگیری بهره مند شوید. اما چهار برگ طبیعی وجود دارند که می توانند به سلامتی بدن کمک کنند. برگ های ریحان، برگ بو، بادرنجبویه و ادویه آهک می توانند جایگزین مناسبی برای بیشتر ادویه جات منزل شما باشند.

امروز در نت‌نوشت شما را با این چهار برگ آشنا می‌سازیم تا آن‌ها در قفسه ادویه جات منزل‌تان جا دهید.

ریحان

گرچه عطر و طعم ریحان تازه هیچ وقت با عطر برگ‌های خشک شده اش قابل مقایسه نیست ولی برگ‌های خشک این گیاه می‌تواند در لیست ادویه‌ جات قرار داشته باشد. ریحان گیاهی است که معمولا در آشپزخانه هر سرآشپز وجود دارد و بیشتر سرآشپزان ماهر ریحان تازه یا برگ های خشک شده اش را توصیه می‌کنند. برگ های تازه ریحان را تمیز بشورید و در فضای باز که هوای تقریبا خنکی دارد خشک کنید. پودر این برگ‌ها به اندازه قابل توجهی طعم غذای شما را تغییر می‌دهد.

برگ بو

  ادویه Spice

برگ بو از خانواده ادویه‌جات شیرین و خوشمزه است. طعم منحصر به فرد این گیاه نیز می‌تواند غذای شما را منحصر به فرد و خاص کند. به همین دلیل غذاهایی که با برگ بو تهیه می‌شوند طعم خاص و ویژه خود را دارند.

برگ بو را می‌توان در انواع خورش‌ها و سوپ‌ها به جای ادویه کار برد.

برگ بادرنجبویه

  ادویه spice in food

برگ‌های خشک شده بادرنجبویه نیز طعمی متمایل به شیرین داشته ولی به شدت اسیدی می‌باشد. برخی از سرآشپزها زمانی که برگ بادرنجبویه در دسترس ندارند از عطر لیمو و کاری استفاده می‌کنند که بسیار شبیه به این برگ می‌باشند.

آهک خوراکی

یکی دیگر از ادویه‌هایی که معمولا در بیشتر خانه‌ها یافت می‌شود آهک خوراکی است. این ادویه بیشتر یک نوشیدنی است تا پودر ادویه، اما طعم و ویژگی‌های خاص خود را دارد.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا