دانستنی‌های سلامتی

نوزادان باید طی ۴ تا ۶ ماهگی در معرض آلرژن های غذایی مانند بادام زمینی باشند!

آلرژن های غذایی

کارشناسان آلرژی در حال حاضر می گویند که نوزادان باید طی دوران ۴ تا ۶ ماهگی در معرض آلرژن های غذایی باشند. معرفی بادام زمینی به نوزادان با ریسک بالا در اوایل زندگی، می تواند خطر ابتلا به آلرژی بادام زمینی را کاهش دهد.

۰

طبق گزارش محققان، بسیاری از مادران علیرغم توصیه پزشکان برای دادن آلرژن های غذایی مانند بادام زمینی به کودکان در ابتدای دوران کودکی، دائم کار را به تاخیر می اندازند. در ادامه با نت نوشت همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

نوزادان و آلرژن های غذایی

کارشناسان آلرژی در حال حاضر می گویند که نوزادان باید طی دوران ۴ تا ۶ ماهگی در معرض آلرژن های غذایی باشند.

دکتر ادموند چان، نویسنده همکار تحقیق صورت گرفته در این مورد و مدیر کلینیک آلرژی در بیمارستان BC کودکان گفت: ” آلرژن های غذایی ترسناک هستند، پس تردید والدین برای استفاده از غذاهایی که به نظرشان ممکن است خطرناک باشند، قابل درک است. والدین باید با پزشک متخصص اطفال مشورت کنند تا بتوانند از طریق روند معرفی مقدماتی بادام زمینی به کودک شان از این مرحله عبور کنند.”

سالهاست که پزشکان توصیه می کنند که والدین معرفی بادام زمینی و دیگر آلرژن های غذایی به کودکان را، به ویژه آن هایی که در معرض خطر ابتلا به آلرژی بادام زمینی قرار دارند، به تاخیر بیندازند. اما این توصیه طولانی مدت در سال ۲۰۱۷ متوقف شد.

اما چرا؟ شواهد پایه نشان داد که معرفی بادام زمینی به نوزادان با ریسک بالا در اوایل زندگی، می تواند خطر ابتلا به آلرژی بادام زمینی را کاهش دهد. دستورالعمل های به روز شده، توسط کالج آلرژی، آسم و ایمونولوژی آمریکا (ACAAI) تایید شد.

اما نظرسنجی جدیدی از ۱۰۰۰ زن باردار و ۱۰۰۰ مادر جدید نشان داد که بسیاری از مردم هنوز از دادن محصولات بادام زمینی و سایر آلرژن های غذایی به کودکان خود خودداری می کنند.

چان گفت: “دستورالعمل جدید، یک پیشرفت بزرگ برای جلوگیری از آلرژی بادام زمینی است. اما ما هنوز در حال کمک به والدین و متخصصان اطفال در درک اهمیت دستورالعمل ها برای جلوگیری از آلرژی های بادام زمینی هستیم.”

مطالعه ای که در ۱۹ مارس در ژورنال آلرژی، آسم و ایمونولوژی منتشر شد، نشان داد ۵۳ درصد از زنان بررسی شده، اهمیت رهنمودهای به روز شده را رد کرده اند.

دکتر متی گرینهاوث، نویسنده اصلی تحقیق و عضو کمیته آلرژی مواد غذایی ACAAI و همچنین مدیر کل بیمارستان کودکان کلاردادو، می گوید: “از آنجا که معرفی اولیه بادام زمینی یک ایده نسبتاً جدید است، ما شگفت زده نشدیم که بیش از نیمی از کسانی که مورد بررسی قرار گرفته اند، می گویند که این دستورالعمل ها هیچ اهمیتی ندارند یا محدود نیستند. ما مشاهده کردیم که به طور کلی ۶۱ درصد از پاسخ دهندگان، هیچ دغدغه یا نگرانی در مورد فرزند خود در زمینه آلرژن های غذایی نداشتند و تنها ۳۱ درصد از پاسخ دهندگان حاضر به معرفی غذاهای حاوی بادام زمینی، قبل یا حدود ۶ ماهگی بودند.”

نویسندگان این تحقیق گفتند که مادران تقریباً مشتاق به تعیین پاسخ برای این پرسش بودند که: آیا کودکشان آلرژی به بادام زمینی دارد یا خیر؟

یافته ها نشان داد که تنها ۴۹ درصد از زنان مایل بودند نوزادان خود را تحت آزمایش پوستی آلرژی بادام زمینی قرار دهند و تنها ۴۴ درصد از آن ها خواستار این بودند که در طول اولین سال زندگی کودک شان، با یک چالش غذایی مربوط به آلرژی بادام زمینی رو به رو شوند.

 

 

نویسنده: هادی رجبلو

منبع: www.webmd.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا