ادبیات جهان

سانست پارک نوشته‌ی پل استر

رمان سانست پارک Sunset Park نوشتۀ پل استر Paul Auster نویسندۀ آمریکایی است. مایلز هلر پسر موریس هلر صاحب کتابفروشی و انتشارات معروف آمریکایی و مری لی سویان بازیگر تیاتر است.

او پس از حادثه‎ای خانه را ترک می‎کند و زندگی تنهایی و مستقل خود را آغاز می‎کند. در این راه با آدم‌های مختلف آشنا می‎شود و زندگی را به گونه‎ای متفاوت از گذشته تجربه می‎کند. رمان داستان این سفر و زندگی و آدم‌های این راه است. در ادامه با معرفی رمان سانست پارک Sunset Park با نت نوشت همراه باشید.

معرفی رمان سانست پارک: هر بار که خداحافظی می‌‌کنیم، اندکی می‌‌میریم.

رمان سانست پارک فصل بندی شده است. هر فصل با نام یکی از شخصیت‎های داستان است و به یکی از آنها می‎پردازد. راوی در فصل‌های مختلف متفاوت است. گاهی راوی دانای کل است و گاهی اول شخص مفرد. نثر رمان سانست پارک Sunset Park بسیار ساده و امروزی است. فرم پیچیده‎ای وجود ندارد. روایت خطی است و گاهی فلش بک‎هایی وجود دارد.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] رمان شب پیشگویی نوشته‌ی پل استر

سانست پارک Sunset Park نوشته‌ی پل آستر، داستان نسل جدید آمریکاست. این کتاب توسط مهسا ملک مرزبان به فارسی ترجمه شده است.
سانست پارک Sunset Park نوشته‌ی پل آستر، داستان نسل جدید آمریکاست. این کتاب توسط مهسا ملک مرزبان به فارسی ترجمه شده است.

سانست پارک نوشته‌ی پل آستر، داستان نسل جدید آمریکاست. داستان امریکای قبل از جنگ و بعد از جنگ جهانی است. نسل قدیم که به هر حال بچه‎های جنگ محسوب می‎شدند و نسل جدید که نسل بعد از جنگ هستند.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] رمان ناپیدا نوشته‌ی پل آستر

شخصیتهای رمان سانست پارک Sunset Park از نسلهای مختلف و همچنین از قشرهای مختلف جامعه هستند.
شخصیتهای رمان سانست پارک Sunset Park از نسلهای مختلف و همچنین از قشرهای مختلف جامعه هستند.

 

“مادرهایشان پانزده، هفده و یا بیست‎و‎دو ساله بودند که جنگ شروع شد. به هر حال بچه‎های جنگ محسوب می‎شدند. الان فکر می‎کند آن‎ها یک نسل فوق‎العاده خوش‎بین، محکم، وابسته، سخت‎کوش و شاید اندکی احمق بودند، اما همگی افسانه‎ی شکوه آمریکایی را باور داشتند و تردیدهایشان کمتر از بچه‎هایشان، یعنی دختران و پسران دوره‎ی جنگ ویتنام بود، بچه‌های عصبانی بعد از جنگ که شاهد بودند کشورشان به یک غول خشن ویرانگر تبدیل شد.”

پاراگراف بالا به نظر می‎رسد که تمام آن چیزی است که رمان سانست پارک می‎خواهد بگوید، تردید و فروپاشی نسل جدید آمریکا است. نسلی که دیگر کلیشه‎ها را باور ندارد، رویای آمریکایی را باور ندارد و به دنبال هویت است.

[su_label type=”important”]بیشتر بخوانید:[/su_label] رمان ارواح اثر پل استر

پل بنجامین اُوستر (به انگلیسی: Paul Benjamin Auster) رمان‌نویس، فیلمنامه‌نویس، شاعر و مترجم آمریکایی است.
پل بنجامین اُوستر (به انگلیسی: Paul Benjamin Auster) رمان‌نویس، فیلمنامه‌نویس، شاعر و مترجم آمریکایی است.

پل آستر در رمان سانست پارک آمریکای امروز را به تصویر می‎کشد. و در حین روایت زندگی شخصیت‎های مختلف تصویری از جامعه‎ی آمریکایی می‎دهد.

شخصیت‎های رمان سانست پارک از نسل‎های مختلف و همچنین از قشرهای مختلف جامعه هستند. هر یک درگیری‎های درونی و بیرونی متفاوتی با یکدیگر دارند. از زاویه‎ی دید این درگیری‎هاست که پل آستر جامعه را به نقد می‎کشد. هر چند برخی از شخصیت‌ها به خوبی پرداخته نشده اند و با وجود اختصاص دادن فصلی اختصاصی به آن‌ها شناخت خوبی نمی‌دهد.

پل آستر متولد ۱۹۴۷
پل آستر متولد ۱۹۴۷

بسیاری از نمادهای زندگی آمریکایی را می‎توان در این اثر دید. از عشق و علاقۀ مردم به بیسبال و قهرمانان آن تا آثار ادبی مشهور مانند “کشتن مرغ مقلد” و”گتسبی بزرگ”. هر یک از این نمادها جهانی هستند و در تمام جهان آمریکا با بسیاری از این نمادها به یاد آورده می‎شود.

بسیاری از شخصیت‎های فرعی که در این کتاب آورده شده‎اند واقعی هستند و البته زندگی آنها آمیخته‎ای از واقعیت و خیال است.

زمان رمان سانست پارک Sunset Park در سال ۲۰۰۸ است. سالی که شاهد بحران اقتصادی آمریکا بوده‎ایم و همچنین اثرات جنگ عراق. مکان رمان در فلوریدا و نیویورک دو تا از شهرهای مهم آمریکاست.
پل آستر” نویسندۀ رمان، فیلم نامه، شاعر و مترجم مشهور آمریکایی است.

اديسه عسكری

اديسه عسكری هستم، رويايی دارم و كوشش مي كنم شايسته ی آن باشم. ادبيات می خوانم و می نويسم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا