اخبار تکنولوژی

دختران جوان در حال نفوذ به دنیای بازی های موبایلی, Google Play برنامه ویژه ای دارد!

با وجود اینکه نیمی از علاقه مندان بازی های موبایل، زنان هستند ولی آنها تنها ۲۳ درصد از نیروی کار در صنعت تولید بازی های موبایلی را تشکیل می دهند. در راستای همین موضوع گوگل پلی تصمیم دارد این فاصله را کم کند و نسل بعدی توسعه دهندگان بازی های اندرویدی را از میان دختران جوان قدرتمندتر کند. در ادامه همراه نت نوشت باشید.

به دنبال تصمیم گوگل هزاران نفر از سازندگان آینده بازی های موبایل یعنی نوجوانان و علی الخصوص دختران جوان خلاقیت و تخیل خود را به نمایش گذاشتند و ایده های خود را برای اولین بار در چالش تغییر طراحی بازی های گوگل با همکاری Girls Make Games و ESA Foundation ارائه دادند. از آنها خواسته شده بود تا بازی موبایلی را که دوست دارند طراحی کنند و بسازند.

ایده های بازی از ساخت یک موسیقی تا تعمیر و بازسازی سیارات را شامل می شد. این مسابقه پنج فینالیست و یک برنده جایزه بزرگ داشت. برنده جایزه بزرگ، فردی به نام کریستین، یک دانش اموز  ۱۱ ساله از ونکوور، که کمک هزینه تحصیلی ۱۰،۰۰۰ دلاری را دریافت کرد و به مدرسه او نیز که در این راه کمک وی بود، ۱۵،۰۰۰ دلار پرداخت گردید. تمام پنج فینالیست، طراحی بازی خود را در وبسایت E3 به اشتراک خواهند گذاشت و بعنوان جایزه به آنها یک بورس تحصیلی برای کمپ تابستانی سازندگان بازی دختر ( Girls Make Games Summer Camp) و یک Galaxy Tab S3 داده می شود. همچنین می توانند در یک سفر تفریحی در دفتر گوگل لس آنجلس شرکت کنند.

گوگل در پایین دو دلیل برای حمایت از دختران جوان و زنان برای ساخت بازی های موبایل آورده است:

  • با وجود اینکه هر دو گروه دختران و پسران نوجوان به بازی های موبایل علاقه مند هستند ولی دختران کمتر از پسران علاقه به ساخت این بازی ها دارند. در سنین بالاتر نیز پسران سه برابر بیشتر از دختران جوان علاقه مند به ساخت بازی ها به عنوان یک فرد حرفه ای هستند حتی اگر دختران به میزان تقریبا مشابه با پسران بازی ها را انجام دهند.
  • گوگل همچنین می گوید ما دریافتیم که فرصت های بازی سازی و درک روند بازی سازی برای نوجوانان کم است. با وجود اینکه ۵۵ درصد از دختران نوجوان می گویند آنها ایده ای برای ساخت بازی داشته اند، تنها ۹ درصد از آنها این ایده را عملی کرده اند و قبلا یک بازی یا بخشی از یک بازی را ساخته اند.

آرزو نبی‌زاده

آرزو نبی زاده هستم. 10 سال است که در زمینه IT فعالیت دارم و به پیگیری اخبار تکنولوژی علاقه مند هستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا