آموزشی

نکات و ترفند های استفاده از تلگرام – بخش دوم

نکات و ترفند های استفاده از تلگرام - بخش دوم

در قسمت پیشین به بررسی و ارائه نکته ها و ترفند ها در استفاده از برنامه تلگرام پرداختیم، در این بخش در ادامه این مطالب باز هم نکاتی بیشتر را خدمت شما ارائه خواهیم داد.

فایل های صوتی و تصویری دانلود شده در تلگرام کجا دخیره می شوند؟

photo_2015-11-20_18-11-15

با توجه به بالا رفتن حجم استفاده و وجود کانال ها و بات های مختلف و ارسال مطالب چند رسانه ای گوناگون دانستن این نکته که فایل ها کجا رخیره می شوند خالی از لطف نیست. البته با توجه به بالا رفتن تعداد ارسال ها در گروه ها پیدا کردن مطالب در خخود تلگرام دشوار است. چندین راه برای دسترسی به ویدئو ها و فایل های صوتی و هر نوع فایل دیگر در تلگرام وجود دارد که ما این گزینه را پیشنهاد میکنیم: در گوشی های اندروید شما با داشتن یک فایل منیجر می توانید به تمامی فایل ها در این آدرس دسترسی داشته باشید: sdcard/Telegram در این شاخه شما شاهد این زیر شاخه ها هستید که در هر یک فایل ها طبق دسته بندی قرار دارد، توجه داشته باشید بسیاری از فایل های متنی مانند word و یا PDF و … در شاخه Telegram Document ذخیره می شود. نکته مهم اینکه در این شاخه می توانید فایل های ویدئویی و صوتی که به صورت فایل برایتان ارسال شود را ببنید،

بی صدا کردن گروه ها، بات ها و کانال ها در تلگرام

photo_2015-11-20_18-11-21

سیستم مدیریتی برای اعلان ها در تمامی قسمت های تلگرام یکسان است، فرقی نمی کند گروه باشد یا شخص، بات باشد یا کانال، کافی است وارد قسمت گفتگو با هر یک از مواردی که قصد مدیریت اعلان های آن هستید شده و سپس روی تصاویر یا نام گروه یا بات یا کانال تپ کرده در صفحه جزییات و مشخصات آن روی Notifications and sound تپ کرده و سپس بر حسب نیاز صدای اعلان ها را متوقف کنید.

همزمان در کامپیوتر و تبلت و گوشی از تلگرام استفاده کنید

یکی از مزایا و نکات مثبت تلگرام نسبت به باقی رقبا برای گفتگوی آنلاین دارا بودن امکان اجرا در انواع پلتفرم هاست، قبلا برایتان راجع به این مورد نوشته بودیم که می توانید در آن واحد از تلگرام در کامپیوتر و هم در موبایل چه ویندوزی، چه اندرویدی و چه آیفون استفاده کنید. اما برای مدیریت اینکه چگونه اجرای همزمان را مدیریت کنیم و چه تعداد دستگاه آنلاین به اطلاعات ما دسترسی دارد به این آدرس سر یزنید: Setting/Active Sessions

نحوه کنترل دانلود عکس و فیلم و موسیقی در تلگرام

photo_2015-11-20_18-11-19

پهنای باند و تمام شدن آن از معضلات مهمی است که می توان گفت دغدغه ای همه گیر در این روز ها شده، برای کنترل این مسئله و اینکه در شمان اتصال Wireless و یا Mobile Data تصاویر دانلود شود یا خیر، به Setting بروید و در Automatic Media Download در قسمت اول با عنوان When Using mobile data می توانید نوع فایل هاییکه می خواهید درحین استفاده از اینترنت موبایل دانلود شود را انتخاب کنید. بهترین انتخاب برای Mobile Data ، Wireless و roaming از هر جهت No Media است یعنی هیچ نوع فایلی بدون تایید و دستور شما دانلود نشود.

مدیریت استیکر ها و اینکه چگونه در تلگرام استیکر بسازیم؟

یکی از اولین نکات مثبتی که در تلگرام بود و کاربران آن را بسیار پسنیدند، همین ساختن استیکر ها بود که هر کس به آسانی می تواند استیکر مورد نظرش را ایجاد کند و آن را در اختیاز دیگران قرار بدهد. برای اطلاع از نحوه ساختن استیکر ربات اختصاصی این مورد را که توسط تیم تلگرام توسعه یافته stickers@ را اجرا کنید.
برای مدیریت استیکر های نصب شده بر روی تلگرام خودمان هم به Setting/Stickers بروید و استیکر هایی که نصب شده را مدیریت کنید.

 

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندیدبه صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا