آموزشی

ترفند تلگرام: مهمترین کارهایی که باید در تلگرام به آنها مسلط باشیم!

ترفند تلگرام
۰

همانطور که پیش از این گفته ایم و همه جا حرف آن است، تلگرام یک ابزار کامل و بی عیب برای برقراری ارتباط است و علی رغم مشکلاتی که برای این پیام رسان در ایران پیشامد کرده همچنان تعداد بسیار زیاد و یر قابل انکاری از کاربران از این پیام رسان بهره می‌برند. این مطلب برای اولین بار در آبان ماه ۱۳۹۴ در نت نوشت منتشر شده است، بر خود دانستیم با بازبینی مجدد و بروز رسانی آن طی این متن با شما همراه باشیم و مجموعه کاربردی از ترفند‌ها و نکات تلگرام را به شما ارائه نماییم. در ادامه با چند مورد کاربردی از ترفند تلگرام با شما هستیم.

تا کنون در نت نوشت راجع به تلگرام صحبت‌های زیادی شده و بارها راجع نوآوری‌های این ابزار خوب و پر کاربرد و حتی متوقف شدن فعالیت آن در ایران برای شما عزیزان گفته ایم، قبل از ارائه هر گونه نکته‌ای فهرست وار به بررسی تیتر وار مطالب گذشته می‌پردازیم: آشنایی با ربات‌ها در تلگرامآشنایی با کانال‌ها در تلگرامراهنمای حذف ربات‌ها و کانال‌های مزاحم

در این نوبت با شما هستیم با بررسی چند ترفند تلگرام و امکانات و توانایی‌های منحصر به فرد این ابزار گفتگو خواهیم پرداخت:

ترفند تلگرام

از آلبوم شخصی افراد دیدن کنید و هر تصویری را دوست داشتید ذخیره کنید

telegram-(1)

یکی از موارد جالبی که در تلگرام هست ولی در باقی مسنجر‌ها خبر از آن نبود امکان ذخیره سازی تصاویری است که هر فرد برای پروفایل خودش انتخاب میکند. با دانستن این ترفند تلگرام شما می‌توانید با تپ روی تصاویر هر کسی به آسانی عکس انتخاب شده توسط شخص را در سایز بزرگ ببینید و به آسانی با کمک منوی بالا مست راست و تپ روی گزینه Save To gallery تصاویر مورد نظر را ذخیره کنید.

نکته جالب و قابل توجه اینکه برای هر شخص می‌تواند بیش از یک تصاویر برای پروفایلش داشته باشد و شما در ان واحد آخرین آنها را می‌بینید، پس برای دیدن تصاویر انتخاب شده توسط شخص که تاپیش از این در پروفایلش داشته، صفحه را به چپ یا راست بکشید.

بیشتر بخوانید: آموزش مدیریت کانال تلگرام ؛ چگونه برای کسب و کارمان یک کانال تلگرام موفق داشته باشیم؟

نکته: در ادامه مرور این ترفند تلگرام برای اینکه تصاویر قبلی خودتان را مدیریت کنید، به Setting بروید و روی تصاویر خودتان تپ کنید، خواهید دید که تمامی تصاویر قبلی شما قابل رویت است، مدیریت آن هم ساده و در اختیار شماست، اگر نمی‌پسنیدید اضافی‌ها را حذف کنید.

از امنیت ارائه شده در تلگرام کمال استفاده را ببرید

telegram-(3)

از نکاتی که این ابزار گفتگو را از باقی رقبا جلو انداخته همین Secret Chat است که از الگوریتم خاص تلگرام استفاده می‌کند و به گفته بسیاری این روش بدون ایراد است اما شاید بهترین نباشد. برای استفاده از این ترفند تلگرام شما می‌توانید با کمک این نوع از گفتگو از دو لایه امنیتی تعبیه شده در تلگرام برای مراوده‌های خودتان استفاده کننید.

بیشتر بخوانید: استیکر‌های جدید تلگرام را کجا بیابیم !؟ راهنمای نصب جدیدترین استیکرها در تلگرام

حتما برای خودتان یک ID اختصاصی در نظر بگیرید

telegram-(4).jpg

در ادامه مرور نکات کاربردی و ترفند تلگرام  به ID تلگرام می‌رسیم. بسیاری تنها به ثبت شماره خود در این برنامه بسنده می‌کنند، اما اگر می‌خواهید دیگر کاربر‌ها و آنهایی که شماره شما را ندارند نیازی به داشتن شماره برای ارتباط با شما پیدا نکنند حتما از گزینه Username از بخش Setting برای خودتان نام کاربری انتخاب کنید. افراد با کمک این نام می‌توانند با شما ارتباط آسانتری داشته باشند و حتی شما را با الصاق علامت @ در ابتدای نام کاربریتان خطاب قرار بدهند.

بیشتر بخوانید: چگونه از دست کانال‌ها و ربات‌های مزاحم در تلگرام خلاص شویم ؟

حتما به بخش Notification and Sound سری بزنید

Notification and Sound از مهمترین بخش هایی است که باید در ترفند تلگرام از آنها مطلع باشید

Notification and Sound از مهمترین بخش هایی است که باید در ترفند تلگرام از آنها مطلع باشید

در هیچکدام از اپ هایی که تاکنون برای گفتگو در گوشی‌های هوشمند معرفی شده شما توانایی‌های اینچنینی را نداشته اید، کاربر در تلگرام می‌تواند با مراجعه به Setting و ورود به Notification and Sound تمامی اعلان‌ها را در حالت‌های مختلف تنظیم کند. برای نوع پیام‌ها الویت قائل شوید، نوع ویبره را مشخص کنید، اعلان‌ها را به صورت PopUp دریافت کنید و حتی رنگ LED جلوی گوشی هوشمندتان را برای اعلان‌های مختلف دلخواه سازی کنید. استفاده از این مورد از لیست ترفند تلگرام نت نوشت می‌تواند خیال شما را بابت دریافت اعلان‌های مختلف راحت کند!

لیست افراد بلاک شده را در Blocked User ببیند و مدیریت کنید

اسپمر‌ها و مزاحم‌ها همه جا هستند، با کمک این ترفند تلگرام برای رهایی از دست مزاحم‌ها راحت ترین راه بلاک کردن آنهاست که با وارد شدن به صفحه افراد (کافی است روی تصاویر یا نام فرد در بخش گفتگو یک بار تپ کنید) روی سه نقطه بالا سمت راست تپ کنید، اکنون می‌توانید شخص را بلاک کنید.

بیشتر بخوانید: معنی دقیق اموجی‌ها را بدانید؛ این شکلک‌ها همه را به اشتباه می‌اندازند!

telegram-(5).jpg

برای دیدن لیست افرادی که بلاک کرده اید به Setting بروید و روی Privacy and Security تپ کنید، اولین گزینه Blocked User است که افرادی را لیست می‌کند که شما آنها را بلاک کرده اید.

کنترل وضعیت کنونی شما برای مشاهده دیگران

دیگران شما را چطور می‌بینند؟ - ترفند تلگرام برای تنظیم اکانت شما

دیگران شما را چطور می‌بینند؟ – ترفند تلگرام برای تنظیم اکانت شما

یکی از مواردی که برای بسیاری جالب توجه است این که افراد یا فردی بتوانند زمان آنلاین بودن یا نبودن شما را متوجه شوند. برای این مورد تلگرام راه کاری جامع دارد، اینکه تمامی افراد بتوانند وضعیت آنلاین بودن شما را ببیند یا تنها افراد دفترچه تلفن و یا هیچ کسی به آسانی توسط انتخاب شما قابل تنظیم است، برای کنترل و استفاده از این ترفند تلگرام به Setting بروید و روی Privacy and Security تپ کنید و سپس در قسمت Last Seen می‌توانید کنترل اوضاع را بدست بگیرید.

نکته: اگر تنها برای شما مهم است که یک نفر یا افرادی خاص وضعیت شما را متوجه نشوند کافی است از قسمت Add Exception آن افراد را انتخاب کنید!

بیشتر بخوانید: با توانایی‌های جالب و پنهان در کانال‌های تلگرام آشنا شوید

فایل‌های صوتی و تصویری دانلود شده در تلگرام کجا ذخیره می‌شوند؟

فایل‌های دانلود شده تلگرام در کجا ذخیره می‌شوند؟ - ترفند تلگرام

فایل‌های دانلود شده تلگرام در کجا ذخیره می‌شوند؟ – ترفند تلگرام

با توجه به بالا رفتن حجم استفاده و وجود کانال‌ها و بات‌های مختلف و ارسال مطالب چند رسانه‌ای گوناگون دانستن این نکته که فایل‌ها کجا ذخیره می‌شوند خالی از لطف نیست. البته با توجه به بالا رفتن تعداد ارسال‌ها در گروه‌ها پیدا کردن مطالب در خود تلگرام دشوار است. چندین راه برای دسترسی به ویدئو‌ها و فایل‌های صوتی و هر نوع فایل دیگر در تلگرام وجود دارد که ما در لیست ترفند تلگرام نت نوشت این گزینه را پیشنهاد میکنیم: در گوشی‌های اندروید شما با داشتن یک فایل منیجر می‌توانید به تمامی فایل‌ها در این آدرس دسترسی داشته باشید: sdcard/Telegram در این شاخه شما شاهد این زیر شاخه‌ها هستید که در هر یک فایل‌ها طبق دسته بندی قرار دارد، توجه داشته باشید بسیاری از فایل‌های متنی مانند word و یا PDF و … در شاخه Telegram Document ذخیره می‌شود. نکته مهم اینکه در این شاخه می‌توانید فایل‌های ویدئویی و صوتی که به صورت فایل برایتان ارسال شود را ببنید،

بی صدا کردن گروه ها، بات‌ها و کانال‌ها در تلگرام

photo_2015-11-20_18-11-21

سیستم مدیریتی برای اعلان‌ها در تمامی قسمت‌های تلگرام یکسان است، فرقی نمی‌کند گروه باشد یا شخص، بات باشد یا کانال، کافی است وارد قسمت گفتگو با هر یک از مواردی که قصد مدیریت اعلان‌های آن هستید شده و سپس روی تصاویر یا نام گروه یا بات یا کانال تپ کرده در صفحه جزییات و مشخصات آن روی Notifications and sound تپ کرده و سپس بر حسب نیاز صدای اعلان‌ها را متوقف کنید.

همزمان در کامپیوتر و تبلت و گوشی از تلگرام استفاده کنید

یکی از مزایا و نکات مثبت تلگرام نسبت به باقی رقبا برای گفتگوی آنلاین دارا بودن امکان اجرا در انواع پلتفرم هاست، قبلا برایتان راجع به این مورد نوشته بودیم که می‌توانید در آن واحد از تلگرام در کامپیوتر و هم در موبایل چه ویندوزی، چه اندرویدی و چه آیفون استفاده کنید. در این مورد از ترفند تلگرام نت نوشت برای مدیریت اینکه چگونه اجرای همزمان را مدیریت کنیم و چه تعداد دستگاه آنلاین به اطلاعات ما دسترسی دارد به این آدرس سر یزنید: Setting/Active Sessions

نحوه کنترل دانلود عکس و فیلم و موسیقی در تلگرام

تنظیمات دانلود فایل در تلگرام - ترفند تلگرام

تنظیمات دانلود فایل در تلگرام – ترفند تلگرام

پهنای باند و تمام شدن آن از معضلات مهمی است که می‌توان گفت دغدغه‌ای همه گیر در این روز‌ها شده، برای کنترل این مسئله و اینکه در شمان اتصال Wireless و یا Mobile Data تصاویر دانلود شود یا خیر، به Setting بروید و در Automatic Media Download در قسمت اول با عنوان When Using mobile data می‌توانید نوع فایل هایی که می‌خواهید در حین استفاده از اینترنت موبایل دانلود شود را انتخاب کنید. بهترین انتخاب برای Mobile Data ، Wireless و roaming از هر جهت No Media است یعنی هیچ نوع فایلی بدون تایید و دستور شما دانلود نشود.

مدیریت استیکر‌ها و اینکه چگونه در تلگرام استیکر بسازیم؟

یکی از اولین نکات مثبتی که در تلگرام بود و کاربران آن را بسیار پسنیدند، همین ساختن استیکر‌ها بود که هر کس به آسانی می‌تواند استیکر مورد نظرش را ایجاد کند و آن را در اختیار دیگران قرار بدهد. راجع به این گزینه در لیست ترفند تلگرام ارائه شده ما برای اطلاع از نحوه ساختن استیکر ربات اختصاصی این مورد را که توسط تیم تلگرام توسعه یافته stickers@ را اجرا کنید.
برای مدیریت استیکر‌های نصب شده بر روی تلگرام خودمان هم به Setting/Stickers بروید و استیکر هایی که نصب شده را مدیریت کنید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا