تلفن همراه

بالاخره تلگرام هک شد؛ راه حل امنیتی برای کاربران

بالاخره تلگرام هک شد؛ راه حل امنیتی برای کاربران

هکر ها اکنون به جان تلگرام افتاده اند، طبق آخرین اخبار قطعه برنامه ای که به صورت کد قابل اجراست و تنها خط فرمان در اختیار کاربر قرار می دهد می توان به نفوذگر اطلاعات اکنون شما مثل آنلاین بودن و یا در حال مکالمه به چه کسی هستید را نمایش دهد.

اگر شما جزو افرادی هستید که نیازی نمی بینید دیگران از آنلاین بودنتان اطلاع داشته باشند، توجه داشته باشید اگر طبق دستور العملی که در ادامه برایتان خواهیم گفت عمل نکنید افراد به آسانی می توانند آنلاین بودن شما را چک کنند، در ضمن طبق مشاهدات برای بررسی اطلاعات کاربر ها تنها شماره تلفن آنها نیاز است و با داشتن شماره تلفن کاربر می توان اطلاعات ورود خروح و آنلاین بودن و یا خیر را مشاهده کرد.

همانطور که میدانید در تلگرام برای اینکه کسی برای شما پیامی بفرستد نیازی نیست که حتما شماره او را در دفترچه تلفن داشته باشید. همین نکته دست مایه ایده ای برای هکر ها برای نوشتن برنامه ای به اصطلاح  third-party شده است.

IMG_2528-220x379

طبق پرس و جویی که از تیم تلگرام صورت گرفته تنها راه چاره برای حل این مشکل تنظیم کردن وضعیت اعلان به حالت Last Seen Recently است که برای انجام آن به آدرس: Settings — Privacy & Security — Last seen رفته و این گزینه را فعال کنید.

توجه داشته باشید بدون این تنظیمات شما ابدا متوجه هیچ موردی نخواهید شد و تنها اگر کسی قصد کنترل شما را داشته باشد به آسانی می تواند اطلاعات آنلاین بودن یا نبودن شما را در لحظه ببنید و همچنین متوجه مکالمه شما خواهد شد. لازم به ذکر است این خطر تنها برای کاربرای نوجود دارد که از دستگاه های اندرویدی برای استفاده از تلگرام استفاده می کنند. طبق گفتگوی ایمیلی با گروه تلگرام بزودی این مشکل در بروز رسانی های بعدی مرتفع خواهد شد.

 

۲ دیدگاه

2 دیدگاه

  1. حسن

    11 بهمن 1395 at 23:18

    0

    سلام
    ایا راهی برای کنترل فرزندان در استفاده از شبکه های اجتماعی هست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا