روانشناسی و موفقیت

قانون مهم موفق ترین افراد جهان: قانون ۵ ساعت چیست؟

راز موفقیت افراد مطرح جهان با رعایت قانون ۵ ساعت

موفق ترین و قابل احترام ترین افراد روی کره زمین که همه آن ها را می شناسند از قانون ۵ ساعت پیروی می کنند. شما چه طور؟

تمام افراد موفق مثل بیل گیتس، اپرا وینفری، استیو جابز یا مارک زوکربرگ یا هر کس دیگری که به عنوان یک فرد موفق به ذهن‌تان می رسد یک قانون در زندگی شان دارند: قانون ۵ ساعت . البته هیچ کس یک شبه با این قانون بیل گیتس نمی شود، ولی قطعا راه موفقیت شما با قانون ۵ ساعت شروع خواهد شد و قطعی خواهد بود. نت نوشت امروز را در باره قانون ۵ ساعت بخوانید.

موفقیت با یک ساعت در روز

هر روز یک ساعت را برای یادگیری بیشتر و به روز نگه داشتن اطلاعات کنار بگذارید. در این یک ساعت بخوانید، مطالعه کنید، تمرین کنید، یک مهارت جدید یاد بگیرید. یک ساعت در روز یعنی ۵ ساعت در هفته که بعد از مدتی معجزه آن را خواهید دید.

این که چرا اختصاص یک ساعت در روز برای موفقیت مهم است دو قانون ساده دارد: اول این که خسته نمی شوید و حوصله تان سر نمی رود. چون اگر چند ساعت پشت سرهم مطالعه کنید تمرکز ندارید. دوم این که این روش به دلیل یک ساعت خاص و محدود می تواند همیشگی و ادامه دار باشد بدون آن که بخواهید از انجام آن مثل تکالیف دوران تحصیل از آن شانه خالی کنید.

در طولانی مدت خودتان حساب کنید نتیجه اش چه خواهد بود. مسلما بیل گیتس هم نمی تواند در سال ۵۰ کتاب بخواند. یا مارک زوکربرگ را ببینید که اعتقاد دارد کسب مهارت به معنای واقعی کلمه و کاربرد آن معمولا دست کم گرفته می شود.

هیچ چیزی باعث عقب نشینی این افراد نمی شود. چون کم ولی مداوم به پیش می روند و اجازه نمی دهند چیزی یا کسی این برنامه را به هم بزند. مسلما آن‌ها فوری به این مرحله آخر نرسیده اند و روزهای سختی را پشت سر هم گذاشته اند. ولی پیوسته و مداوم مطالعه کرده اند. رمز موفقیت آن ها این است: آن‌ها هیچ گاه یادگیری را کنار نمی گذارند.

انجام قانون ۵ ساعت به سه روش

این قانون را به سه روش می توان انجام داد. پس با مطالعه مقاله بهترین روش را با توجه به وضعیت زندگی و فعالیت های روزمره برای خودتان انتخاب کنید.

۱- مطالعه کنید

افرادی مثل بیل گیتس از روش روزی یک ساعت مطالعه استفاده می کنند. اپرا وینفری، باراک اوباما، مارک کوبان، دیوید روبنشتاین از دیگر افرادی هستند که از این روش استفاده می کنند. هر روز یک ساعت مطالعه بدون آن که این برنامه به هم بخورد. با مطالعه اطلاعات کاری و زندگی، شما همیشه به روز می ماند و هیچ گاه حتی با بالارفتن سن از زندگی عقب نمی افتید.

۲- فکر کنید

بعضی ها روزی یک ساعت را به فکر کردن در باره کار و زندگی اختصاص می دهند. احتمالا اگر کسی جایی بنشیند و فکر کند همه فکر می کنند این شخص کاری انجام نمی دهد. ولی تیم آرمسترانگ رییس هیات مدیره آئول AOL از افرادی است که خودش اعتقاد دارد رمز موفقیت اش یک ساعتی است که هر روز به فکر کردن اختصاص می دهد. او حتی کارمندانش را وادار می کند تا حداقل ۴ ساعت در هفته فکر کنند.

۳- تجربه کنید

مسلما نه مثل توماس ادیسون نه مثل بنجامین فرانکلین نمی توانید دست به هر تجربه ای بزنید. ولی اگر تجربه کردن را دوست دارید و کمی هم اهل ریسک هستید یکی از روش های موفق شدن تجربه کردن چیزهای جدید است. این روش برای ماجراجوها عالی است. روشی که مایکروسافت Microsoft و گوگل Google استفاده می کنند تا کارکنان شان هر روز یک ساعت را به آن اختصاص دهند و ایده های خود را به طور عملی در محل کار تجربه کنند.

مهم نیست کدام روش را انتخاب می کنید مهم این است که متوقف نشوید و تنها راه موفق شدن اختصاص یک ساعت در روز به مطالعه، تفکر یا تجربه کردن است.

منبع:

curiosity.com

 

 

 

۲ دیدگاه

2 دیدگاه

 1. amin555

  15 اردیبهشت 1397 at 0:47

  0

  سلام
  تابحال فکر کرده اید با وجود تمامی این توصیه ها چرا جوامع مختلف حتی به اصطلاح متمدن ها در حال پسرفت در اخلاق و حتی مذهب هستند؟؟!!
  شما ابتدا قوانین جلوگیری از پسرفت ها را بگوئید بعد سراغ قوانین پیشرفت در زندگی بروید.. وقتی دریای پیشرفت همیشه در حال تصادم با اقیانوس پسرفت است چگونه می توان به چنین قوانینی دل خوش کرد؟!!
  شاید من بدبین و کج خلق باشم؟ شاید! و یا شاید آنچه را در یک واقعیت گنده به وسعت جهان می بینم با شعارهای ایده ال زمین تا اسمان تفاوت دارد.
  مگر آنکه قبول کنیم چنین قوانین خوشگلی فقط برای افراد خاص میباشد. که البته ۳۰درصد از همین خواص نیز …..

 2. amin555

  15 اردیبهشت 1397 at 12:53

  0

  سلام
  ماحصل شماره ۱ و ۲ درون شماره ۳ گنجانده شده است درواقع شماره ۳ عصاره هر دو است. بجای آنکه دیگران را وادار به فکر کردن کنید به دنبال کسانی باشید که ذاتاً متفکر و مبتکر هستند.۷۰درصد تمامی کارکنان دنیا صرفاً فقط کارکن هستند نه ماشین خلق اندیشه! شما از این ۷۰درصد انتظار خلق چه تفکر نوآورانه ای را دارید؟! درحالیکه فقط برای درست انجام دادن کاری خلق شده اند که شما به انها دیکته کرده اید. بهتره بدنبال افرادی جسور و مبتکر باشید کسانیکه حتی میتوانند اندیشه مدیران بزرگ را در یک رشته و یا حتی یک محصول خاص به چالش بکشند. این چالش ها و دگرگونی ها هستند که خالق اختراعات جدید و حتی بدیع می شوند.
  شرکتی مانند گوگل و اپل با اینهمه سرمایه چه میخواهند بکنند . با اختصاص دادن سالیانه فقط ۴درصد از چنین سرمایه هائی در دانشگاهی خاص برای تربیت انسانهای متفاوت؛ میتوان خیلی سریعتر به نتیجه مطلوب رسید.چه کسی گفته که نسل بیل گتس و استیوجابزها منقرض شده است؟ بخشی از این ۴درصد را میتوان فقط برای کاوش انسانهای ذاتا اندیشمند دریک رشته خاص صرف کرد حالا هرکجا از این کره خاکی..
  از ۳۰ سال پیش تا کنون لطف کنید بفرمائید چه اختراع قابل سنجشی با اختراعات کسانی همچون بیل گیتس و استیو جابز به جامعه جهانی ارائه داده اید؟! از نظر من در این قیاس از سنجش تقریبا هیچ… این یعنی اینکه سیکل پیشرفت علوم تقریبا متوقف شده است. نابودگر اندیشه های ناب و پیشرفت علم؛ مال اندوزی شرکت ها و چشم و هم چشمی به یکدیگر در بازار بورس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا