تکنولوژی

جالبترین کانسپت اتومبیل های معرفی شده در سال ۲۰۱۸ / قسمت دوم

اگرچه مدت زمان کوتاهی از سال ۲۰۱۸ گذشته است اما در اولین ماه سال شاهد برگزاری رویدادهای مختلف خودرویی و فناوری بودیم و در این میان کمپانی بزرگ فعال در صنعت خودروسازی تصمیم گرفتند جدیدترین محصولات کانسپت اتومبیل خود را در کنار مدل های تولیدی رونمایی کنند.

۰

اگرچه مدت زمان کوتاهی از سال ۲۰۱۸ گذشته است اما در اولین ماه سال شاهد برگزاری رویدادهای مختلف خودرویی و فناوری بودیم و در این میان کمپانی بزرگ فعال در صنعت خودروسازی تصمیم گرفتند جدیدترین محصولات کانسپت اتومبیل خود را در کنار مدل های تولیدی رونمایی کنند.

  • خودروسازان در نمایشگاه CES و نمایشگاه اتومبیل دیترویت ۲۰۱۸ ماه ژانویه چندین مدل مفهومی یا همان کانسپت اتومبیل رونمایی کردند.
  • اگرچه کانسپت اتومبیل ها نسخه تولیدی محسوب نمی شوند اما درکی از آینده طراحی شرکت ها به شمار می رود.
  • باتوجه به اتومبیل های معرفی شده، صنعت تمایل داشته بیشتر روی مدل های الکتریکی فعالیت داشته باشد.

در حالی که ماه فوریه آغاز نشده بسیاری از کمپانی ها دست به کار شدند و چندین کانسپت اتومبیل جدید خود را برای سال ۲۰۱۸ معرفی کردند. کانسپت هایی که طراحی چشمگیری داشته و می توانند نظر هر فردی را به خود جلب کنند. در نمایشگاه های دیترویت و لاس وگاس انبوهی از کانسپ ها معرفی شد که هر یک با ویژگی های خاصی همراه بودند و توانستند نظر طرفداران را جلب کنند.

در اکثر موارد کانسپت اتومبیل احتمال تبدیل شدن به نمون های واقعی و ورد به بازار بسیار کم استو  از این رو نمی توان روی آنها حساب ویژه ای باز نمود و اتومبیل های حتمی برای تولید دانست. اما طرح هایی که شاهد هستیم آینده نگرانه بوده و نظر هر فردی را به خود جلب می کنند. عمده این اتومبیل ها نیز نشانه های یک خودرو الکتریکی را با خود به همراه داشته و آینده اتومبیل ها را با پیشرانه الکتریکی نشان می دهند.

۱- نیسان IMx

شرکت نیسان خودرو کانسپت IMx را در جریان نمایشگاه CES 2018 معرفی کرد.  این خودرو کانسپت نیسان قادر است با فرمان کشویی به شکل خودکار یا با کنترل راننده به حرکت درآید. باتوجه به ادعا نیسان این کانسپت با هر بار شارژ مسافت ۵۹۲ کیلومتری را سپری می کند.

۲- نیسان Xmotion

شرکت نیسان در جریان نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۸ از شاسی بلند کانسپت Xmotion رونمایی کرده است. مدلی با درب هایی که مقابل یکدیگر باز شده و محصولی قابل توجه از برند ژاپنی محسوب می شود. به گفته کمپانی کنسول میانی این خودرو از صندلی عقب تا داشبورد جریان داشته تا طراحی قابل توجهی را در برگیرد.

۳-تویوتا e-Palette

شرکت تویوتا در CES 2018 اتومبیل کانسپت عجیبی را به e-Palette رونمایی کرده است. این اتومبیل یک پالت الکترونیکی بود و همچون یک ون بدون راننده قادر است به حرکت درآید و اگر پروژه آن عملی شود قطعا می توان چندین نفر را بدون استفاده از هیچ راننده و خودکار در جای جای شهر حمل و نقل کرد.

تویوتا امیدوار بوده در اوایل سال ۲۰۲۰ این اتومبیل ها را در خیابان ها مورد استفاده قرار دهد. این شرکت می خواهد سه مدل مختلف از e-Palette را عرضه دارد که می توان به جابه جا کننده مسافر، کالا و برخی دیگر اشاره داشت.

۴-گک Enverge

شرکت چینی گک در جریان نمایشگاه دیترویت از کانسپت شاسی بلند Enverge رونمایی کرد. مدلی که تهاجمی بوده و در سال ۲۰۱۹ نسخه تولیدی آن از راه می رسد. این خودرو با هر بار شارژ می تواند مسافت ۵۹۲ کیلومتری را سپری کند.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا