شبکه‌های اجتماعی

نگاهی به اولین هتل فضایی و برنامه های مدنظر برای توسعه آن

هتل فضایی و لوکس ایستگاه Aurora

ایستگاه Aurora به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۱ به فضا پرتاب شده و در سال ۲۰۲۲ از اولین مهمان های خود پذیرایی خواهد کرد. Aurora تنها ۱۳ متر طول و ۴ متر عرض داشته و در هر سفر تنها میزبان ۴ نفر خواهد بود.

۰

پیش از این در نت نوشت طی مطلبی به اولین هتل فضایی لوکس که قرار است میزبان مهمان های بسیاری باشد پرداختیم. همان گونه که میدانید این هتل که ایستگاه Aurora نام دارد به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۱ به فضا پرتاب شده و در سال ۲۰۲۲ از اولین مهمان های خود پذیرایی خواهد کرد. افراد میتوانند با پرداخت ۸۰ هزار دلار نام خود را برای رزرو یادداشت نمایند. Aurora تنها ۱۳ متر طول و ۴ متر عرض داشته و در هر سفر تنها میزبان ۴ نفر خواهد بود.

حتی اگر شخصی مایل به پرداخت هزینه باشد، باید توجه کند که هزینه پرداخت شده قابل بازگشت میباشد. هزینه نهایی که اشخاص جهت این سفر باید بپردازند، نزدیک به ۹٫۵ میلیون دلار میباشد.

مسافران جهت آمادگی برای سفر، باید یک برنامه آموزشی سه ماهه را پشت سر بگذارند. پس از پایان تمرینات و آغاز شدن سفر، مسافران قادر خواهند بود تا در هر روز از اقامت خود ۱۶ طلوع و غروب خورشید را نظاره کنند.

هتل فضایی و لوکس ایستگاه Aurora

هتل فضایی و لوکس ایستگاه Aurora

اگرچه این هتل هنوز ساخته نشده است، اما شرکت توسعه دهنده یعنی Orion Span در حال برنامه ریزی جهت بازسازی های آینده میباشد. ایستگاه Aurora با بهره مندی از پورت هایی که قابل اتصال به ماژول های جدید میباشد، پتانسیل لازم برای گسترش را در خود دارد. اضافه کردن اتاق های بیشتر به هتل تنها بخشی از اهداف بلندمدت شرکت است.

این ماژول های جدید ممکن است شکل های متفاوتی داشته باشند. Orion Span مایل به ساخت کارخانه و آزمایشگاه هایی است تا در جاذبه زیر صفر وظایف و تحقیقات مدنظر را انجام دهند. ممکن است روزی این شرکت خانه هایی دائمی را در اختیار کسانی که مایل به سکونت در فضا هستند قرار دهد. عملی شدن این ایده ها ممکن است بسیار دور به نظر برسد، اما چیزی است که Orion Span از حالا به آن می‌اندیشد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا در آینده ای نزدیک زندگی در فضا ممکن خواهد بود؟

منبع: curiosity

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا