اخبار تکنولوژی

آپدیت جدید Gmail با ویژگی های بسیار جالب و ارزشمند در راه است!

ویژگی های جدید طراحی مجدد Gmail

گر شما از Gmail و Google Calendar استفاده کنید، برنامه ریزی برای یک رویداد از طریق ایمیل باید آسان باشد، اما سوییچ کردن و پرش بین دو برنامه برای بررسی دسترسی، می تواند شما را آزار دهد. حال، به نظر می آید که گوگل سرانجام برای این مشکل راه حلی پیدا کرده است، و شما می توانید از طریق آپدیت بزرگی که به زودی برای Gmail دسکتاپ ارائه خواهد شد به این راه حل دسترسی پیدا کنید.

۰

اگر شما از Gmail و Google Calendar استفاده کنید، برنامه ریزی برای یک رویداد از طریق ایمیل باید آسان باشد، اما سوییچ کردن و پرش بین دو برنامه برای بررسی دسترسی، می تواند شما را آزار دهد. حال، به نظر می آید که گوگل سرانجام برای این مشکل راه حلی پیدا کرده است، و شما می توانید از طریق آپدیت بزرگی که به زودی برای Gmail دسکتاپ ارائه خواهد شد به این راه حل دسترسی پیدا کنید. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

طبق مطلبی که The Verge بر روی سایت خود گذاشته است، می دانیم که گوگل برای اضافه کردن یک sidebar (نوار کناری) جدید در جیمیل برنامه ریزی کرده است که این sidebar نمایی زیبا و بزرگ از calendar (تقویم) را در دسترس شما قرار می دهد. به این ترتیب، اگر همکار شما یک ایمیل برای پیشنهاد جلسه ی ملاقات برای هفته بعد ارسال کند، تمام کاری که باید کنید این است که نظری به راست، به sidebar تقویم بیندازید تا ببینید در کدام روزها وقت شما خالی می باشد. این sidebar همچنین می تواند به عنوان display Keep (همان اپ بسیار عالی گوگل برای نگهداری یادداشت ها) و یا Tasks (لیست کاری مفیدی که در حال حاضر در Gmail ساخته شده است) نیز استفاده شود.

Screenshot1: The Verge

Screenshot1: The Verge

 

فراتر از نوار کناری جدید، نسخه مرورگر Gmail نیز چندین ترفند از نسخه ی موبایل خود را قرض گرفته است. هنگامی که بروزرسانی انجام شود، شما قادر به Snooze کردن (تعویق انداختن) ایمیل ها در دسکتاپ خود هستید تا آنها را تا یک زمان تعیین شده از صندوق پستی (inbox) خود حذف کنید، که اگر شما هم مانند من inbox پر از ایمیل دارید که ایمیل های مهم در لابه لای انبوهی از ایمیل های به درد نخور گم می شوند و ترس از دست دادن ایمیل های ضروری خود را دارید، این روش بسیار کارامد خواهد بود. آپدیت جدید گوگل دارای قابلیت پاسخ هوشمند به وسیله ی هوش مصنوعی می باشد. البته این ویژگی بسیار جالب همیشه قابل استفاده نخواهد بود.

Screenshot2: The Verge

Screenshot2: The Verge

 

زمان دقیق اعمال این آپدیت جدید هنوز مشخص نیست، اگرچه نباید خیلی دیر باشد. در یک بیانیه به Mashable، گوگل گفت که برای تکمیل تغییرات نیاز به “زمان کمی بیشتر” دارد، که با یک اعلام رسمی، احتمالا در چند هفته ی آینده معرفی خواهد شد.

منبع: lifehacker.com

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا