اخبار تکنولوژیتلفن همراه

آسیب پذیرترین آیفون iPhone 6 است، که باز هم از سامسونگی ها بهتر است!

مطالعه ای که اخیرا در مورد اسمارت فون های ۵ سال گذشته ی آیفون انجام گرفته نشان می دهد که iPhone 6 ، دست کم آسیب پذیرترین آیفون و بدترین گوشی اپل در ۵ سال اخیر بوده است. هم آیفون ۶ و هم آیفون ۶ پلاس را می توان به عنوان غیر قابل اعتمادترین و آسیب پذیرترین آیفون ها از نظر نگهداری، تعمیر و امنیت دستگاه نامید. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

آسیب پذیرترین آیفون

طبق گزارش Blancco که یک شرکت امنیتی می باشد، آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس آسیب پذیرترین آیفون ها در ۵ سال گذشته می باشند. همان طور که در جدول پایین می بینید، آیفون ۶ با نرخ خرابی ۲۲ درصدی با اختلاف آسیب پذیرترین آیفون و بدترین گوشی اپل در سال های گذشته بوده است و در رتبه ی دوم هم نام آیفون ۶ پلاس به چشم می خورد. نرخ خرابی ۲۲ درصدی یعنی تقریبا از بین هر ۴ یا ۵ نفری که آیفون ۶ را خریده اند، یک نفر از آن ها با خرابی دستگاه خود مواجه شده است. حتی آیفون ۵s با نرخ خرابی ۵ درصدی بسیار قابل اعتمادتر از آیفون ۶ می باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه آیفون را فرمت کنیم ؟

جدول آسیب پذیرترین آیفون ها
جدول آسیب پذیرترین آیفون ها

طبق گزارش منتشر شده، بیشترین خرابی آیفون ها مربوط به مشکلات بلوتوث، وای فای و اینترنت دیتای این دستگاه ها بوده است.

اما پس از آیفون ۶، به نظر می رسد که مدل های بعدی گوشی های اپل مسیری رو به بهبود را طی کرده باشند، به طوری که آیفون ۶ پلاس دارای نرخ خرابی ۱۶ درصدی بوده و پس از آن، آیفون ۷ نرخ خرابی ۸ درصدی داشته و آیفون X و آیفون ۸ پلاس هم فقط ۳ درصد نرخ خرابی داشته اند.

بیشتر بخوانید: انتقال مخاطبین از آیفون به اندروید و بالعکس

آسیب پذیرترین دستگاه اندرویدی

اما در بین دستگاه های اندرویدی، آمار نشان می دهد که درصد خرابی دستگاه های سامسونگ بیش از هر گوشی اندرویدی دیگری بوده است. گزارش Blancco بیان می کند که نرخ خرابی گوشی های سامسونگ در مجموع ۲۷٫۴ درصد بوده است که حتی از آسیب پذیرترین آیفون ، یعنی آیفون ۶ که ۴ سال پیش به بازار عرضه شده هم بدتر می باشد.

بیش ترین خرابی گوشی های اندرویدی مربوط به مسائل باتری، میکروفون و دوربین دستگاه بوده است.

منبع: thenextweb.com

محسن خانی

دانشجوی دکتری تخصصی در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید در دانشگاه تهران هستم. علاقه مند به تاریخ ایران و جهان و همچنین تکنولوژی روز دنیا، امیدوارم نوشته هایم مورد پسند خوانندگان آن واقع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا