تکنولوژی

جگوار I-PACE شاسی بلند کامپکت الکتریکی، اصالت بروز شده ایتالیایی

جگوار I-PACE

در طراحی کلی جگوار سعی کرده شاسی بلند جدید را با الگو طراحی سوپراسپرت C-X75 توسعه دهد تا در کنار ساختاری مدرن، اسپرت نیز به نظر برسد. جگوار I-PACE خودرو الکتریکی بوده و هیچ پیشرانه احتراقی برای آن به کار گرفته نشده از این رو آن را فول الکتریکی می دانند.

۰

یک سال قبل طی نمایشگاه لس آنجلس کمپانی جگوار از شاسی بلند مفهومی به نام I-PACE رونمایی کرد. سپس این شرکت شروع به طراحی نسخه تولیدی این کانسپت کرد تا در آینده نزدیک به معرفی نسخه تولیدی پرداخت و نظر همگان را به خود جلب کند. در نهایت این برند بریتانیایی اصیل طی رویدادی اختصاصی در روز گذشته از نسخه تولیدی I-PACE که مدلی میان F-Pace و E-Pace بوده رونمایی به عمل آورد. محصولی که اصالت جگوار با به خوبی نمایان می کند و می توان انتظارات بزرگی از آن داشت و این خودرو را قابل توجه پنداشت.

در طراحی کلی جگوار سعی کرده شاسی بلند جدید را با الگو طراحی سوپراسپرت C-X75 توسعه دهد تا در کنار ساختاری مدرن، اسپرت نیز به نظر برسد. جگوار I-PACE خودرو الکتریکی بوده و هیچ پیشرانه احتراقی برای آن به کار گرفته نشده از این رو آن را فول الکتریکی می دانند. سقف پانوراما زیبایی داخلی این محصول را دو چندان می سازد و سطح فناوری های به کار گرفته شده در آن بسیار بالاست به گونه ای که تصور می شود داخل یک سفینه فضایی قرار گرفتید.

جگوار I-PACE

جگوار I-PACE

معمولا اتومبیل های الکتریکی یا EV در زمینه فناوری بسیار مدرن هستند و فضای مسافران نیز در داخل کابین بیشتر است. جگوار دو موتورالکتریکی را برای این کراس اوور خود در نظر گرفته که به شکل هیبریدی خروجی قدرتی ۴۰۰ اسب بخاری برای I-PACE فراهم می آورد.

وجود این دو موتور الکتریکی موجب می شود تا I-PACE در کمتر از ۴٫۰ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و توان بالایی از خود نشان دهد. این محصول الکتریکی جگوار دارای ساختاری سبک بوده و همین امر در بخش آیرودینامیکی تاثیر بسزایی می گذارد. با ثبات ۵۰:۵۰ می توان انتظار ثبات حرکتی بالایی از این الکتریکی کامل جگوار داشت. به گفته جگوار پویایی رانندگی در I-PACE به طرز چشمگیری بالاست و افراد احساس راحتی در هنگام کنترل آن خواهند داشت.

مالکین این خودرو قادر هستند تا با شارژ ۵۰ کیلووات ساعتی به شارژ ۸۰ درصدی دست پیدا کنند. جگوار سعی کرده از شارژر DC برای این محصول در نظر گیرد که مدت زمان حرکت آن را افزایش داده و عملکرد بالایی را به این محصول می بخشد. حتی سازگاری با الکسا آمازون موجب خواهد شد تا I-PACE از دستیار هوشمند صوتی برای کاربری هوشمندانه در داخل کابین بهره گیرد. برای مثال می توان آمازون اکو را به این خودرو متصل کرد تا پرسشی چون وضعیت شارژ من چیست؟ یا آیا من به اندازه کافی برای رسیدن به مقصد انرژی دارم؟ را پاسخ داد.

جگوار I-PACE

جگوار I-PACE

حقیقتا جالب بوده که جگوار مجموعه ای از فناوری های جذاب و مدرن را روی این محصول به کار گرفته است. جگوار گارانتی بزرگی را برای I-PACE در نظر گرفته تا مشتریان اطمینان کاملی از این مدل داشته باشند. قیمت I-PACE به ۶۳ هزار پوند می رسد و هزینه های اضافی نیز هنگام خرید وجود دارد.

این شرکت تاریخ عرضه ای مشخص نکرده اما انتظار می رود در اوایل سال آینده دردسترس مشتریان قرار گیرد. احتمالا در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ شاهد به نمایش درآمدن I-PACE خواهیم بود.

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا