علمی

در سواحل استرالیا قدیمی ترین نامه در بطری توسط یک زوج پیدا شده است!

قدیمی ترین نامه در بطری

داستان های درباره پیام های شگفت انگیز و عاشقانه در داخل یک بطری حتما به گوش شما رسیده است. اما در این مورد چه؟ آیا این نامه را فردی از یک جزیره دور افتاده به عنوان کمک ارسال کرده است؟ شما چه حدسی می زنید؟  یک زن استرالیایی یک بطری را نزدیک ساحل خانه خود پیدا کرده که داخل آن یک پیام از کنسولگری آلمان از حدود سال ۱۸۸۶ می باشد. این قدیمی ترین پیام شناخته شده در یک بطری است.

۱+

داستان های درباره پیام های شگفت انگیز و عاشقانه در داخل یک بطری حتما به گوش شما رسیده است. اما در این مورد چه؟ آیا این نامه را فردی از یک جزیره دور افتاده به عنوان کمک ارسال کرده است؟ شما چه حدسی می زنید؟  یک زن استرالیایی یک بطری را نزدیک ساحل خانه خود پیدا کرده که داخل آن یک پیام از کنسولگری آلمان از حدود سال ۱۸۸۶ می باشد. این قدیمی ترین پیام شناخته شده در یک بطری است. در ادامه با نت نوشت همراه باشید

بطری و ساحل

بطری های شناور زیادی در اقیانوس وجود دارد و شاید شما تعجب کنید که ممکن است بسیاری از آنها حاوی پیام های محرمانه بوده اند. اما آخرین نمونه ای که ساحل با خود آورده یک چیز خاص می باشد: این بطری حدودا ۱۳۲ سال در امواج اقیانوس شناور بوده است. تونیا ایلمان (Tonya Illman) یک زن استرالیایی ساکن پرت (مرکز ایالت استرالیای غربی)، زمانی که با شوهرش کیم (Kym)،  در حال پیاده روی در ساحل بودند این بطری را پیدا کرده اند. تونیا متوجه چیزی در داخل بطری قهوه ای تیره می شود و ان را بر می دارد. در ابتدا، او فکر می کرد که داخل ان یک سیگار برگ باشد، اما معلوم شد که چیزی بسیار هیجان انگیز در آن قرار دارد.

در سواحل استرالیا قدیمی ترین نامه در بطری به وسیله یک زوج پیدا شده است.

در سواحل استرالیا قدیمی ترین نامه در بطری به وسیله یک زوج پیدا شده است.

چوب پنبه تقریبا از بین رفته بود، بنابراین برای ایلمان آسان بود تا بطری را برداشته و محتویاتش را ببیند. در داخل آن یک یادداشت کهنه و پاره بود که با نخی به دور ان محکم بسته شده بود. بله این یادداشت در تمام طول این سال ها سالم باقی مانده بود. از آنجایی که تپه های شن و ماسه می تواند جای مناسبی برای حرکت اشیا باشند، کارشناسان فکر می کنند که بطری کمی قبل از آن در ساحل بوده، و بعد از خشک شدن چوب پنبه ممکن بود، چوب پنبه بیرون آید و محتویات از بین بروند.

آنها بطری را به خانه می برند و قبل از باز کردن نامه، کنار اجاق آن را خشک می کنند. آنها نمی توانستند آنچه را که می ببینند باور کنند. این یادداشت در تاریخ ۱۲ ژوئن ۱۸۸۶، همراه با یک دسته از کلمات رسمی به زبان آلمانی و از یک کشتی به نام Paula نوشته شده بود. آنها فکر می کردند که این باید یک نوع حقه یا تبلیغات باشد، اما بعد از اینکه این نامه آلمانی را در گوگل ترنسلیت ترجمه کردند و تاریخ کشتی Paula را جستجو کردند، متوجه شدند که این ممکن است واقعی باشد.

بطری گم شده پیدا می شود

خب در نامه چه نوشته شده بود؟ ما از ناامید کردن شما متنفریم اما چه کنیم که آن یک پیام از یک کشتی گرفتار در یک جزیره دور افتاده و یا یک نامه عاشقانه که در اقیانوس پرتاب شده باشد، نیست. در حقیقت، این یادداشت دقیقا به این هدف در اقیانوس پرتاب شده: برای فهمیدن اینکه چقدر طول می کشد تا آن به خشکی برسد (یا حداقل به دست یک ملوان دیگر برسد). این یادداشت دارای پیام زیر است:

این بطری در تاریخ ۱۲ ژوئن ۱۸۸۶ در عرض جغرافیایی ۳۲ ° ۴۹ ‘جنوبی و طول شرقی ۱۰۵ ° ۲۵’ از شرق گرینویچ پرتاب می شود.

از: کشتی Paula، بندر: الزفلس، کاپیتان: D [قابل خواندن نیست]، در سفر خود از کاردیف به ماکاسار.

از یابنده درخواست می شود که یادداشت در بطری را به رصدخانه نیروی دریایی آلمان در هامبورگ یا نزدیک ترین کنسولگری برای بازگشت به همان آژانس پس از پر کردن اطلاعات در پشت ارسال نماید.

منبع: curiosity.com

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا