خودرو

قدرت موتور سه چرخ های یاماها را دست کم نگیرید! یاماها بازار جدیدی را تجربه می‌کند!

موتور سه چرخ یاماها

شرکت یاماها با افزایش فروش ۱۰ درصدی موتورسیکلت های آن درصدد است تا محصولات متفاوتی را در کنار محصولات معمولی خود ارائه دهد. از این رو به دنبال جلب توجه بیشتر است و قصد داشته با موتور سه چرخ به این مهم دست پیدا کند.
اخیرا این شرکت ژاپنی استارتاپ BrudeliTech نروژِی را تصاحب کرد تا بتواند ایده موتور سه چرخ را عملی سازد و مدلی براساس KTM ایجاد کند. BrudeliTech در سال ۲۰۰۱ توسط Geir Brudeli تاسیس شد و سال های روی شرکت خود فعالیت کرد.

۰

شرکت یاماها با افزایش فروش ۱۰ درصدی موتورسیکلت های آن درصدد است تا محصولات متفاوتی را در کنار محصولات معمولی خود ارائه دهد. از این رو به دنبال جلب توجه بیشتر است و قصد داشته با موتور سه چرخ به این مهم دست پیدا کند.

اخیرا این شرکت ژاپنی استارتاپ BrudeliTech نروژِی را تصاحب کرد تا بتواند ایده موتور سه چرخ را عملی سازد و مدلی براساس KTM ایجاد کند. BrudeliTech در سال ۲۰۰۱ توسط Geir Brudeli تاسیس شد و سال های روی شرکت خود فعالیت کرد.

Geir Brudeli به وسایل نقلیه غیرمتعارف علاقه داشت و در اواخر دهه ۱۹۹۰ تصمیم گرفت وسیله نقلیه ای دو منظوره موتورسیکلت و موتور اسکی را ایجاد کند. Brudeli با تجربه فراوانی که در این زمینه بدست آورد سعی کرده به ادامه فعالیت خود به شکل جدی بپردازد. سال ۲۰۰۱ وی با مشارکت Kjetil Eide شرکتی را به نام BrudeliTech تاسیس کرد.

در فوریه سال ۲۰۰۳ سعی کرد اولین نمونه محصول خود را کامل کند و محصولی زمستانی با همکاری Hareide Design Norway ایجاد کرد. این مدل Polaris Trail Blazer ATV نام داشت یک مدل مفهومی به شمار می رفت. در نتیجه فعالیت های ممتدد آن موتورسیکلتی به وجود آمد که نه تنها نسبت به نمونه اولیه کوچک تر بود بلکه با طراحی جدید ظریف تر به نظر می رسید.

در سال ۲۰۰۵ محصول نهایی کمپانی به نام Brudeli 625L از راه رسید. مدت کوتاهی پس از آن سرمایه گذاران تصمیم گرفتند در BrudeliTech سرمایه گذاری هایی داشته باشند و تولید این شرکت به شکل انبوه آغاز شد. وسیله نقلیه جدید براساس نمونه اولیه ۶۲۵ و KTM 690 Supermoto بود و به نام Brudeli 654L Leanster شناخته می شد. در نمایشگاه Intermot 2008 سال ۲۰۰۸ شرکت BrudeliTech از موتور جدید ۶۵۴L رونمایی کرد. یک موتور سه چرخ که در حقیقت چهارچرخ محسوب می شد. مدلی با پیشرانه ۶۳ اسب بخاری که می توانست به سقف سرعت ۱۶۰ کیلومتر برساعت رسیده و ثبات عملکردی داشته باشد.

در سال ۲۰۱۰ بازسازی مالی در شرکت BrudeliTech انجام گرفت و Geir Brudeli به سمت مدیرعالی درآمد. در طول دو سال پیشرفت های چشمگیری از این شرکت مشاهده شد و مدتی بعد نیز یک آتش سوزی بزرگ ضرر هنگفتی را به این کمپانی وارد کرد. پس از آتش BrudeliTech سعی کرده در زمینه تحقیق و توسعه به کار خود ادامه دهد و روی این مدل فعالیت داشته باشد. تا آن که سال ۲۰۱۷ یاماها تصمیم گرفت BrudeliTech را خریداری کند.

یاماها نیز با همکاری این شرکت اولین سه چرخ خود را به نام Niken رونمایی کرد. این سه چرخ رقیب سرسختی برای سایر سه چرخ های موجود در بازار خواهد بود. BrudeliTech نیز با همکاری یاماها نشان داده که می خواهد فعالیت بزرگی در این زمینه داشته باشد. البته بین مدل های سه چرخ Brudeli 654L و Niken تفاوت عمده ای وجود داشته و بیشتر نیز در طراحی منحصربفرد آنها می باشد.

Brudeli بیان داشت:

افتخار همکاری با یاماها بسیار هیجان انگیز است و اینکه چنین شرکتی می خواهد از فناوری های ما بهره گیرد بسیار خوشحال هستیم. با شور و اشتیاق و تجربه بزرگ یاماها در صنعت، انتظار داریم در آینده محصولات هیجان انگیزی را شاهد باشیم.

مشخص نیست نحوه همکاری یاماها با BrudeliTech چگونه خواهد بود و در آینده چه موتورسیکلت هایی را مشاهده خواهیم کرد.

منبع

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا