خودرو

طولانی ترین خودرو جهان و ویژگی های عجیبش، با این لیموزین و صاحبش آشنا شوید! +ویدیو

خودروهای لیموزین همیشه اتومبیل های ظریف محسوب نشده و برخی آنها را خودروهای مسخره ای می دانند. در این میان فردی به نام Jay Ohrberg تصمیم گرفت اتومبیل لیموزینی را مسخره تر از همیشه سازد. اگر شما با نام Ohrberg آشنا نیستید قطعا با مشاهده اتومبیل های آن می توانید نام وی را یادآور شوید. این فرد صاحب خودرو General Lee، فورد فیلم Gran Torino از Starsky ، خودرو فیلم Hutch fame و در نهایت بتموبیل فیلم دهه ۱۹۷۰ بتمن است. او همچنین توانست خودروهای DeLorean ، Herbie ، اتومبیل های فیلم Mad Max و KITT سریال Knight Rider را از آن خود کند. اگر شما کنجکاو هستید می توانید ویدئویی از اتومبیل های مطرح Jay Ohrberg را شاهد باشید.

Ohrberg مردی بوده که علاقه بسیاری به اتومبیل های خاص داشته و سعی می کند آنها  را از آن خود نماید. برخی از اتومبیل های وی همانطور که گفته شد در فیلم ها و سریال ها خاطره انگیزی وجود داشته و حال در این میان باید به یک لیموزین منحصربفرد از Ohrberg اشاره کرد.

وی تصمیم گرفت لیموزین Eldorado limos کادیلاک سال ۱۹۷۰ را با طولی بزرگ ایجاد کند و موفق شد رکورد گینس را در تصاحب بلندترین خودرو از آن خود کند. او برای ساخت این لیموزین ۲۶ چرخ را در نظر گرفته و دو موتور و دو راننده را به کار گرفته است. بنابراین راندن چنین اتومبیل بزرگی بسیار دشوار است و نیاز به کنترل چند راننده ماهر دارد. یکی از نکات جالب توجه طراحی اتومبیل توسط Jay Ohrberg بوده و ویژگی های عجیبی برای آن در نظر گرفته شد. یک جایگاه هلیکوپتر و دیگری جکوزی که هیچ خودرویی به آن مجهز نیستند و باید این مدل را اولین و آخرین دانست.

طولانی ترین خودرو جهان
طولانی ترین خودرو جهان

شاید این عمل Ohrberg کمی عجیب و  دیوانه وار باشد اما در نوع خود جالب توجه است و تاکنون هیچ فردی لیموزینی با چنین ویژگی هایی را ایجاد نکرده است از این رو باید عمل Ohrberg را تحسین کرد. البته وی همیشه سعی داشته اتومبیل های خاصی را داشته باشد و لیموزین بزرگ و بلند قامت Eldorado limos را یکی دیگر از آنها باید دانست. البته Ohrberg بیشتر سعی کرده لیموزین خود را در پارکینگ قرار دهد و تا سال ۲۰۱۴ این خودرو آسیب هایی چون خالی شدن باد لاستیک و زنگ زدن رنگ بدنه به آن وارد شده است. البته در ویدئو زیر می توانید برخی موارد جالبی را شاهد باشید که خودرو Ohrberg را جالب توجه نشان می دهد:

 

مهتاب جهاندار

من رشتم حقوق بوده اما علاقه بسیار به فناوری و خودرو باعث شده تا در زمینه فناوری و خودرو مشغول به کار بشم و به کارم علاقه دارم. البته در کنارش به رشته حقوق هم میپردازم. در زندگی سعی می کنم جدیدترین ها رو تجربه کنم و تا حالا هم تونستم به بیشتر اهدافم برسم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا