1397-11-27
علمی

دورافتاده ترین نقاط دنیا ، ۵ نقطه دور افتاده، متروک و ترسناک روی کره زمین

دورافتاده ترین نقاط دنیا

هنوز نقاطی بر روی این کره ی خاکی وجود دارند که دسترسی به آن ها بسیار مشکل می باشد. در این جا ما قصد داریم تا ۵ مورد از این شهرها، جزایر و سرزمین های مسکونی را به شما معرفی کنیم، و بگوییم که اگر روزی جرئت رفتن به این مناطق را پیدا کردید، چقدر زمان می برد تا بدانجا دسترسی پیدا کنید.

همانطور که زیرساخت ها و تکنولوژی ها در جهان ما به سرعت در حال پیشرفت هستند، سفر کردن به اقصی نقاط زمین هم آسان و آسان تر می شود. اما با این وجود هم هنوز نقاطی بر روی این کره ی خاکی وجود دارند که دسترسی به آن ها بسیار مشکل می باشد. در این مطلب ما قصد داریم تا ۵ مورد از دورافتاده ترین نقاط دنیا شامل، شهرها، جزایر و سرزمین های مسکونی را به شما معرفی کنیم، و بگوییم که اگر روزی جرات رفتن به این مناطق را پیدا کردید، چقدر زمان می برد تا بدانجا دسترسی پیدا کنید. در ادامه با نت نوشت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آسان ترین کشور برای مهاجرت ، با شرایط مهاجرت به این ۱۰ کشور آشنا شوید

Oymyakon، روسیه

Oymyakon، روسیه

دورافتاده ترین نقاط دنیا

Oymyakon، روسیه

پس از پشت سر گذاشتن زمین های وسیع کشور روسیه، در گوشه ای از سیبری با یکی از سردترین مناطق مسکونی دنیا روبه رو می شویم. دمای میانگین زمستان این شهر عدد باورنکردنی ۵۸- درجه ی فارنهایت می باشد. اگر با درجه ی فارنهایت آشنایی کامل ندارید، باید بگویم که این دما چیزی در حدود ۵۰- درجه ی سانتیگراد می باشد! تازه دقت کنید که این دما، دمای میانگین کل زمستان است! در این دما بدن شما اگر پوشش مناسبی نداشته باشد ظرف چند دقیقه یخ می زند. در این سرما هیچ محصولی از زمین به عمل نمی آید و مردم مجبور هستند که از ماهی یخ زده، گوشت گوزن شمالی و مکعب های یخ زده ی خون اسب به علاوه ی ماکارونی تغذیه کنند.

بیشتر بخوانید: عجیب ترین فرودگاه های دنیا که مقصد سفر و بازدید گردشگران هستند!

مسئله ی چالش برانگیز این شهر بعنوان یکی از دورافتاده ترین نقاط دنیا فقط سرمای آن نیست، زیرا فقط برای رسیدن به این منطقه باید به اندازه ی چند روز راه طی کرد. شما می توانید با هواپیما از مسکو به سمت شهرهای Yakutsk یا Magadan پرواز کنید، اما تازه از آن جا ۵۶۰ مایل (۹۰۰ کیلومتر) تا Oymyakon راه جاده ای خطرناک در پیش دارید. می توانید شانس خود را امتحان کنید!

Supai، آریزونا، امریکا

Supai، آریزونا، امریکا

Supai، آریزونا، امریکا

روستای دور افتاده ی Havasupai که مربوط به یک قبیله ی سرخ پوست می باشد، در غربی ترین نقطه ی Grand Canyon واقع شده است و امکان بازدید از آن برای بازدیدکنندگان در صورت رزرو کردن کمپ وجود دارد. به نظر شما دسترسی به آنجا آسان می آید؟ خب، باید بگویم که به هیچ وجه اینطور نیست. برای رسیدن به یکی از دورافتاده ترین نقاط دنیا شما باید ۴ ساعت از Grand Canyon تا تپه های Havasupai رانندگی کنید. تازه وقتی به آنجا رسیدید، بهتر است که پوتین های پیاده روی خود را به پا کنید، زیرا برای رسیدن به کمپ مسیر سختی پیش رو خواهید داشت. سرویس پارک ملی پیشنهاد می کند که برای رسیدن به کمپ برنامه ی زمان بندی ۳ روزه ای برای خود تهیه کنید، یعنی بهتر است که این مسیر را طوری برنامه ریزی کنید تا بتوانید ۳ روزه به کمپ برسید. اگر برای رسیدن به آن جا عجله دارید، می توانید از گزینه های دیگری همچون اسب یا هلی کوپتر هم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: رازهای ناگفته جهان از دیدنی ترین مکان‌های دنیا که کمتر کسی از آنها خبر دارد!

جزایر Kerguelen

جزایر Kerguelen

جزایر Kerguelen، سرزمین هایِ قطبی و جنوبی فرانسه (French Southern and Antarctic Lands)

به درستی که لقب جزایر متروکه برای این جزایر مناسب است. این گروه از جزایر در اقیانوس هند فقط به وسیله ی قایق، آن هم ۴ روز در سال قابل دسترسی هستند! تا حالا به معنی کلمه ی دورافتاده دقت کرده اید؟! این یکی از دورافتاده ترین نقاط دنیا در قسمتی از French Southern and Antarctic Lands ، جزایر Kerguelen قرار دارند که با نزدیک ترین تمدن بشری مسافتی در حدود ۲۰۰۰ مایل فاصله دارند (در جنوبی ترین نقطه ی آفریقا) و با کوه های سخت و خشن و توده های عظیم یخ پوشیده شده اند. ۴۵ تا ۱۰۰ محققی که ساکنان این جزایر در طول سال هستند باید ۳۰۰ روز باران، یخ و یا برف و باد را تحمل کنند. شدت باد به حدی زیاد است که حشرات پرنده ی این جزیره بدون بال هستند تا باد آن ها را به دریا نیندازد!

بیشتر بخوانید: بزرگترین کلاهبردار آمریکا ، فروش پل بروکلین دوبار در هفته برای چندین سال، با George C. Parker آشنا شوید!

جزیره ی Socotra، یمن

جزیره ی Socotra، یمن

جزیره ی Socotra، یمن

مجتمع الجزایری به فاصله ی ۲۱۱ مایل از ساحل یمن در اقیانوس هند واقع شده که یکی از از دورافتاده ترین نقاط کره ی زمین می باشد. این مکان آنقدر بکر و دور از دسترس است که یک سوم جمعیت گیاهی و جانوری آن در هیچ جای دیگری از کره ی زمین یافت نمی شود. Socotra زمانی بخشی از ابر قاره ی Gondwana بود که میلیون ها سال پیش خود را جدا کرد، و گونه های منحصر به فرد موجود در آن جا اجازه ی رشد و نمو یافتند.

خیلی ها عقیده دارند که بازدید از این منطقه بعنوان یکی از دورافتاده ترین نقاط دنیا Socotra مانند بازدید از یک سیاره ی دیگر می باشد، که همین موضوع باعث محبوب شدن Socotra در لیست توریست ها شده است. اگرچه سفر دریایی به این جزیره به دو دلیل وجود دزدان دریایی در مسیر و بارندگی های موسمی سالانه بسیار مشکل می باشد. سفر هوایی هم فقط از طریق کشور یمن ممکن می باشد و همان طور که می دانید این کشور هم درگیر جنگ ها و بمباران های خونینی است.

بیشتر بخوانید: خطرناک ترین جاده دنیا ، جاده مرگ در بولیوی

Motuo County، چین

Motuo County، چین

Motuo County، چین

Motuo County در جنوبی ترین قسمت هیمالیا قرار گرفته است و تنها قسمتی از کشور پهناور چین است که هیچ گونه جاده ای برای رفت و آمد به آن جا وجود ندارد، اما این مساله به خاطر بی توجهی و یا نادیده گرفتن منطقه توسط مردم و مسئولین نمی باشد. نیروهای طبیعت نظیر بهمن ها و گلرودها (بهمنی از گِل و سنگ) هر گونه تلاشی که برای ساخت جاده به این منطقه تا کنون انجام پذیرفته است را خنثی کرده اند.

اگرچه این منطقه یکی از دورافتاده ترین نقاط دنیا می باشد، اما با این حال باز هم امکان بازدید از این منطقه وجود دارد، اما اگر قصد بازید از Motuo County را دارید، خودتان را برای مرگ آماده کنید! افرادی که برای بازدید از این منطقه دل به طبیعت می زنند باید از بین کوه های سر به فلک کشیده ی هیمالیا گذر کنند. سخت ترین قسمت این مسیر، عبور از پل معلقی به طول ۲۰۰ متر می باشد که حتی فکر کردن به آن هم نفس را درسینه حبس می کند!

منبع: curiosity.com

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا