خودرو

۱۵ خودرو ایمن به انتخاب IIHS که در سال ۲۰۱۸ می توانید خریداری کنید!

هیوندا سانتافه اسپرت 2018

هر ساله موسسه ایمنی بزرگراه تعدادی از مدل خودروها را در لیست Top Safety Pick+ یا همان ایمن ترین ها قرار می دهد. در مجموع ۱۵ اتومبیل انتخاب شده که ۳ مدل آن شاسی بلند محسوب می شوند، برای آشنایی با برندها این مطلب را دنبال کنید.

۰

هر ساله موسسه ایمنی بزرگراه تعدادی از مدل خودروها را در لیست Top Safety Pick+ با عنوان خودرو ایمن قرار می دهد. در مجموع ۱۵ اتومبیل امسال با برچسب خودرو ایمن انتخاب شده که ۳ مدل آن شاسی بلند محسوب می شوند، برای آشنایی با عناوین این اتومبیل ها این مطلب را دنبال کنید.

در میان ۱۲ مدل اتومبیل انتخابی از سوی موسسه ایمنی بزرگراه می توان برندهای مختلفی چون مرسدس بنز، هیوندای، کیا، جنسیس، لینکلن، سوبارو، تویوتا و بی ام و را مشاهده کرد. در لیست برندگان شاهد هر نوع سبک اتومبیلی هستیم که می تواند یک خودرو هاچبک یا یک سدان لوکس باشد و در زمینه قیمت اختلاف بسیاری با یکدیگر داشته باشند.

Adrian Lund مدیر IIHS می گوید:

پیشرفت در ایمنی خودروها طی دهه گذشته بسیار چشمگیر و شگفت انگیز بود. در حال حاضر خودروسازان نقش مهمی در ایمنی مصرف کنندگان دارند که با همکاری مهندسین ما می تواند آینده خودروهای ایمن را رقم زده و موجب کاهش تصادفات و افزایش آمار نجات افراد در برابر صدمات شود.

برای اینکه خودرویی در لیست  IIHS Top Safety Pick+ قرار گیرد باید در تمامی قسمت ها از جمله جلو، عقب و کناری ایمنی لازم را داشته باشد. علاوه بر این تمام خودروها باید از فناوری های ایمنی لازم نیز برخوردار باشند تا در دسته اتومبیل های ایمن قرار گیرند.

IIHS تمام تمرکز خود را روی ایمنی سرنشینان قرار داده و از این رو تست جدیدی را در کنار آزمایش های قبلی به برنامه خود افزود. Lund بیان داشت این تست زمانی افزوده شده که برخی تولیدکنندگان خودرو به ایمنی سرنشینان اهمیت زیادی نمی دادند و تنها به ایمنی بیرون توجه داشتند. Lund معتقد است که رانندگان انتظار دارند خودرویی که هدایت می کنند با اندازه کافی از خودشان و خانواده محافظت کرده و کمترین آسیب به آنها هنگام تصادف وارد شود. هنگامی که ما این موضوع را به شکل جدی دنبال کردیم بیشتر تولیدکنندگان بر ایمنی خودروهایشان افزودند تا بتوانند امتیاز لازم را کسب کنند.

برای سال ۲۰۱۸ دو شرکت تولیدکننده توانستند عملکرد خوبی از خود نشان دهد. از جمله آنها باید به هیوندا که کیا نیز با شش مدل خودرو جزئی از آن بوده و دیگر سوبارو با چهار مدل مختلف است.

در ادامه می توانید شاهد لیست کامل باشید:

۱- کیا فورته ۲۰۱۸

کیا فورته 2018

کیا فورته ۲۰۱۸

۲- کیا سول ۲۰۱۸

کیا سول 2018

کیا سول ۲۰۱۸

۳- سوبارو ایمپرزا ۲۰۱۸

سوبارو ایمپرزا 2018

سوبارو ایمپرزا ۲۰۱۸

۴-سوبارو WRX 2018

سوبارو WRX 2018

سوبارو WRX 2018

۵-سوبارو لگاسی ۲۰۱۸

سوبارو لگاسی 2018

سوبارو لگاسی ۲۰۱۸

۶- سوبارو اوت بوک ۲۰۱۸

سوبارو اوت بوک 2018

سوبارو اوت بوک ۲۰۱۸

۷- تویوتا کمری ۲۰۱۸

تویوتا کمری 2018

تویوتا کمری ۲۰۱۸

۸- بی ام و سری ۵ سال ۲۰۱۸

بی ام و سری 5 سال 2018

بی ام و سری ۵ سال ۲۰۱۸

۹- هیوندا جنسیس G80 سال ۲۰۱۸

هیوندا جنسیس G80 سال 2018

هیوندا جنسیس G80 سال ۲۰۱۸

۱۰-جنسیس G90 سال ۲۰۱۸

جنسیس G90 سال 2018

جنسیس G90 سال ۲۰۱۸

۱۱-لینکلن کنتیننتال ۲۰۱۸

لینکلن کنتیننتال 2018

لینکلن کنتیننتال ۲۰۱۸

۱۲- مرسدس بنز E کلاس ۲۰۱۸

مرسدس بنز E کلاس 2018

مرسدس بنز E کلاس ۲۰۱۸

۱۳- هیوندا سانتافه ۲۰۱۸

هیوندا سانتافه 2018

هیوندا سانتافه ۲۰۱۸

۱۴- هیوندا سانتافه اسپرت ۲۰۱۸

هیوندا سانتافه اسپرت 2018

هیوندا سانتافه اسپرت ۲۰۱۸

۱۵- مرسدس بنز GLC سال ۲۰۱۸

مرسدس بنز GLC سال 2018

مرسدس بنز GLC سال ۲۰۱۸

منبع

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین‌های این هفته در نت‌نوشت

برو بالا